Anne Sütü Nasıl Arttırılır?

Bu yazımızda, bizlere pek çok anne tarafından gelen sorular arasında yer alan, anne sütü nasıl artar, ve anne sütü nasıl arttırılır sorularının yanıtlarından söz edeceğiz. Genel olarak anne sütünün azlığı söz konusu olmamalıdır. Ama bunun için annenin kendisinden biraz ödün vermesi gerekir. Stresten uzak kalmak, sulu besinler tüketmek, gerektiğinde dinlenebilmek için zaman arttırmak önemlidir. Bir de anne sütünü arttıran içecekler vardır. Yazımız içerisinde sizlere bu içecekleri nasıl hazırlayacağınızı anlatacağız…

Anne Sütü Nasıl Arttırılır?
Anne Sütü Nasıl Artar?

• 60 gram dişbudak yaprağı alın, ve ufalayarak dört bardak suyun içerisine koyup haşlayın. Ardından yaprakları süzüp haşlama suyundan ayırın. Anne sütünü arttıran içecekler arasında yer alan dişbudak suyunu, sabah – akşam olmak kaydı ile düzenli olarak bir kahve fincanı için.

• 11 tatlı kaşığı havuç tohumunu dört bardak suyun içerisine koyun, ve kaynatın. Sonrasında elde ettiğiniz sudan havuç tohumlarını süzün. Ve elde etmiş olduğunuz suyu, günde üç kere, her seferinde bir kahve fincanı olacak şekilde için.

• On gram raziyane tohumu, ya da kökünü dört bardak suyun içerisine koyun, ve karıştırın. Ardından kaynatıp, sonrasında da süzün. Ve elde etmiş olduğunuz, anne sütünü arttıran içecekler arasında yer alan raziyane suyundan, günde üç sefer, bir çorba kaşığı olacak şekilde tüketin.

• On gram anasonu dört bardak kaynar suyun içerisine koyun, ve ağzını kapatarak yarım saat bekletin. Sonrasında süzün, ve demlediğiniz anason çayından, yemeklerin öncesinde bir çay bardağı olacak şekilde için.

• Üç tutam ısırgan otunu dört bardak suyun içerisine koyun, ve on dakika kaynatın. Ardından süzüp, elde etmiş olduğunuz suyun içerisine bir çay bardağı şeker koyun. Elde etmiş olduğunuz bu içeceği günde iki kere her seferinde bir kahve fincanı olacak şekilde için.

• İki tutam şerbetçi otunu dört bardak suyun içine koyun, ve kaynatıp, ardından da süzün. Elde etmiş olduğunuz karışım suyunu yemeklerin öncesinde birer tatlı kaşığı olacak şekilde için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası