Anne Sütü Nasıl Artırılır?

Anne Sütü Nasıl Artırılır?

anne sütü nasıl artırılır ve Anne sütü nasıl artar diyenler için, Anne Sütünü Artırmanın Yollarını aktaracağımız yazımız içerisinde, bebeğinize gün içerisinde daha çok süt verebilmek adına neler yapabileceğinizi bulacaksınız. İlk altı ay sadece anne sütü ile beslenmesi gereken bebeğinize, daha çok ve daha kaliteli süt verebilmek adına yapmanız gerekenleri şu şekilde özetleyebiliriz:

Anne Sütü Nasıl Artar?

• Anne sütünü artırmanın yollarından en önemlisi ve ilki, bebeğinizi daha sık emzirmektir. Bu sayede, eksilen sütün yerini yenisinin alması daha kolay olacaktır.

• Anne sütünü arttıran bazı yiyecek ve içecekler ise şu şekilde sıralanabilir: Isırgan otu, rezene, anason, kuru incir, susam, nane, fesleğen… Ve eğer bebeğinize daha kaliteli süt vermek istiyorsanız, kesinlikle bol su içmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.
Anne Sütü Nasıl Artırılır?

• Gün içerisinde mutlaka tüm besin gruplarını tüketmelisiniz: et, süt, ekmek, sebze – meyve ve yağı, olması gerektiği kadar tüketmeyi unutmayın.

• Anne sütü nasıl artırılır dediğiniz noktada, gün içerisinde şu şekilde bir beslenme planı uygulayabilirsiniz: Günde en az üç litre su, öğünlerde, nane, maydanoz, dereotu… gibi yeşilliklerin bulunduğu salatalar, ortalama 4 – 5 fincan rezene çayı…

• Sabah saatlerinde, bir tatlı kaşığı pekmezin üzerine limon sıkıp bunu tüketin. Gün içerisinde ise çekirdekli siyah kuru üzüm, kuru hurma ve yeşil mercimek… gibi, Demir bakımından zengin besinlerin tüketimini gerçekleştirin.

Anne Sütü Bebeğin Yardımıyla Artar

• Her gün, bal ile karıştırılmış, iki tatlı kaşığı çörek otu ve bir tatlı kaşığı zencefil tüketimini ihmal etmeyin.

• Her gün, sekiz tane kuru inciri yarım litre suyun içerisine koyun ve on dakika haşlayın: Anne sütünü arttırmanın yollarından birisi de hazırlamış olduğunuz kuru incir suyunun yarısını sabah, diğer yarısını da akşam içmektir. İncirleri ikiye bölerek suyun içerisine atarsanız daha çok etkisini görürsünüz.

• Emzirmeden 1.5 saat kadar önce bir diş sarımsak tüketmek, günde bir fincan fesleğen çayı içmek, laktozsuz olmasına dikkat ederek, günde 1 – 2 bardak süt ya da 1 – 2 kase yoğurt yemek veya bunları tercihli olarak değiştirmek de deneyebileceğiniz bir başka yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Anne sütü nasıl artar dediğiniz her gün bir tane, kıvamı kayısı olan yumurta tüketin. Yemeklerinizin içerisine elinizden geldiğince kimyon ve fesleğen ilave edin.

• Anne sütü nasıl artırılır sorusunun son yanıtı için ise günde üç tane ceviz, altı tane badem, sekiz tane fındık tüketin. Karın ve göğsünüzü günde üç kere susam yağı ile ovun.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.