Adetin Gelmesi İçin Ne Yapılmalı?

Pek çok okurumuzdan, adetin gelmesi için ne yapılmalı, ve adetin gelmesi için ne yemeli gibi sorular almaktayız. Adetin gelmesi için yapılması gerekenler hakkında, sitemiz içerisinde sizlere sık sık bilgiler aktarmaktayız. Bu yazımızda da yine sizlere, bu anlamda adet söktürücü niteliğinde kullanabileceğiniz bilgilerden söz edeceğiz. Ancak, gerek kansızlık, gerek hormon dengesizliği, ya da stres… gibi problemler dolayısı ile geciken adetin temel nedenini her şeyin öncesinde bulmanız gerektiğini de belirtmeden geçmemeliyiz… Dilerseniz şimdi sizler için, adetin gelmesi için yapılması gerekenler hakkında bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…

Adetin Gelmesi İçin Ne Yapılmalı?
Adetin Gelmesi İçin Ne Yemeli?

• Dört çorba kaşığı beyaz kilin, beş bardak su ile karıştırılması sonrasında lapa halini alana kadar kaynatılması gerekmektedir. Ardından elde edilen beyaz kil lapasının temiz, ince bir bez içerisine sarılması, ve karın ile kasıkların arasına konularak iki saat bekletilmesi gerekmektedir. Bu uygulamayı, adetiniz sökene kadar her gün bir sefer gerçekleştirmelisiniz.

• Adetin gelmesi için yapılması gerekenler arasında, günde üç kere adaçayı içilmesi de yer almaktadır. Bunun için yapılması gereken, bir bardak suyu kaynatmak; ve sonrasında ocaktan alıp içerisine yarım kahve kaşığı adaçayı koymaktır. Ardından bardağın ağzını kapatmalı, ve hava almayacak şekilde on dakika demlenmesini sağlamalısınız. Bu işlemin ardından süzerek, hazırladığınız adaçayını içebilirsiniz. Bu uygulamayı her seferinde taze olarak hazırlamanız gerektiğini de unutmamalısınız.

• Asma yaprağı da adet söktürücü etkisi göstermektedir. İki çay bardağı, kurutularak ufalanmış asma yaprağı on bardak su ile birlikte 15 dakika kaynatılır; ve sonrasında süzülerek bir miktar ılıtılır. Sonrasında bir leğene koyulan asma yaprağı suyunun içine ayaklar sokulur, ve bu şekilde yarım saat beklenir. Gerçekleştirilen bu işlem, adet kanaması başlayana kadar, gün aşırı olmak kaydı ile uygulanır.

• 1/3 kahve kaşığı kuşdili bir bardak kaynar suyun içerisine konulur, ve hava almayacak şekilde bardağın ağzı kapatılarak on dakika demlenmesi sağlanır. Ardından süzülür; ve demlenen kuşdili çayı sonrasında içilir. Adet söktürücü olarak kuşdili çayı kullanılacaksa, bu uygulamanın, sabah, ve akşam olmak üzere günde iki kere, her seferinde taze olarak hazırlanmak sureti ile uygulanması gerekir.

• Bir kahve kaşığı Melisa otu, bir bardak kaynar suyun içerisine konulur, ve on dakika demlenmesi için bardağın ağzı kapatılır. On dakikanın sonunda süzülen Melisa çayı, günde üç kere, her seferinde taze olarak hazırlanmak sureti ile içilir.

• Gerçek olduğundan emin olduğunuz; ve şifalı bitkiler kategorisinde tıbbi amaçla kullanılan papatyadan yarım kahve kaşığı alıp bir bardak kaynar suyun içerisine koyun. Ardından bardağın ağzını kapatıp on dakika demlenmesini bekleyin. Ve sonrasında her seferinde taze olarak hazırlamak sureti ile elde ettiğiniz papatya çayını günde iki sefer için.

• 1/3 kahve kaşığı pelin otu bir bardak kaynar suyun içerisine konulur, ve on dakika demlenmesi beklenip, ardından da süzülerek içilir. Bu işlemin günde üç sefer, her seferinde taze olarak hazırlanması sureti ile, adet kanaması başlayana kadar gerçekleştirilmesi gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası