Adetin Gelmesi İçin Bitkisel Çözümler

Bu yazımızda sizlere, adetin gelmesi için ne yapmalı, ve adetin gelmesi için ne yemeli sorularının yanıtları arasında yer alan, adetin gelmesi için bitkisel çözümlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Adet gecikmesi evli kadınlar için gebelik, ilişkisi bulunmayan kadınlar için ise genellikle menopoz olarak tahmin edilen nedenlere bağlanmaktadır. Ve adet gecikmesini düşündüren her iki unsura da habersiz yakalanmak tercih edilen şeyler değildir. İşte bu nedenle, adetin gelmesi için bitkisel çözümleri sizlerle paylaşmaya başlayalım…

Adetin Gelmesi İçin Ne Yapmalı?
Adetin Gelmesi İçin Ne Yemeli?

Adetin gelmesi için bitkisel çözüm önerilerimize ilk olarak bir karışım tarifi ile başlayalım…
-Mine çiçeği
-Papatya
-Mısır
-Çörek otu
-Bal
Bu malzemeleri temin etmenizin ardından ilk olarak çörek otunu, kaynatılarak ocaktan alınmış olan suyun içerisinde, kabın kapağı kapalı olacak şekilde on dakika bekletin. Ardından çörek otunu sıkın; ve elde ettiğiniz posanın içerisine, yoğurduğunuzda marmelat kıvamını alacak kadar mısır unu ekleyin. Ardından bu karışımı bal ile tatlandırıp, yemek yerken bir çorba kaşığı da bu karışımdan yutun.

Adet gecikmesini gidermek için içerisine bal ekleyebileceğiniz bir papatya çayından da yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken, kurutulmuş haldeki papatyayı ocaktan yeni alınmış kaynamış su içerisinde, kabın ağzı kapalı olacak şekilde 15 dakika bekletmek, sonrasında papatyaları süzüp, kalan suyun içerisine bal ilave ederek şerbet halini alana kadar karıştırmak, ve bu karışımı yemeklerden önce bir bardak içmektir.

Kurutulmuş mine çiçeği de adetin gelmesi için bitkisel çözümler arasında yer almaktadır. Bunun için yapılması gereken, kurutulmuş mine çiçeğini, kaynamış, ve ocaktan alınmış suyun içerisinde, ağzı kapalı olarak on dakika bekletmek, ardından da süzmektir. Elde edilen mine çiçeği çayının yatmadan önce içilmesi gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası