Adetim Çabuk Bitsin

Kadınlar, yaz aylarında denize ya da havuza rahat girebilmek, diğer zamanlarda ise adet döneminin yarattığı ağrılar ve psikolojik problemlerden kurtulabilmek için, adetim çabuk bitsin diyebilirler. Adetimin çabuk bitmesi için ne yapmalıyım diyenlere, yazımız içerisinde, adet döneminin kısaltılmasına ilişkin bazı önerilerde bulunacağız. Siz, belki bu önerilerin bazılarını uygulayabilecek; bazılarını ise uygulayamayacaksınız. Ama yine de, adetim çabuk bitsin diyorsanız, bilgileri gözden geçirmenizde fayda var.

Adetimin Çabuk Bitmesi İçin Ne Yapmalıyım?

■ Adet döneminin kısaltılması için ilk yapabileceğiniz şey, partneriniz varsa, onunla birlikte olmak. Bu sırada rahim kaslarınız büzüleceği için, kanamanız daha çabuk gerçekleşecek ve böylece, adet döneminin kısaltılması durumu söz konusu olacaktır.

Adetin Gelmesi İçin Bitkisel Çözümler

■ Kan damarlarınızı güçlendirmek ve vücudunuzun eksik olan Demir gereksinimini gidermek için, içeriğinde C vitamini bulunan, portakal, greyfurt, domates, kivi… gibi besinleri tüketin. Adetim çabuk bitsin dediğinizde, bu taktik oldukça işinize yarayacaktır.

■ Kasıklarınızı rahatlatmak için, ılıtılmış bir kaç damla lavanta ya da badem yağı ile bölgeyi ovarak masaj yapın. Bu sayede gevşediğinizi hissedeceksiniz.

■ Kasıklarınıza sıcak su torbası ya da havlu da koyabilir; ya da ılık bir duş alabilirsiniz. Bu sayede hızlanacak olan kan akışı, adet döneminin kısaltılmasında oldukça işe yarayacaktır.

Adet Sancısını Ne Geçirir?

■ Fit olup, fazla kilolarınızdan ve yağlarınızdan kurtulmanız halinde de adet döneminin çabuk bitmesi için bir adım atmış olursunuz. Bu nedenle egzersiz yapmanızı önermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası