Adet Söktürücü Yiyecekler Ve Adet Söktürücü Bitkiler İle Karışımlar

Adet gecikmesi, çok sayıda kadın için korkulu rüya niteliğindedir. Evli; ancak hamile olmayan kadınlarda adet gecikmesi, hamileliğe yorulmaktadır. Genç kızlar için adet gecikmesi, henüz anne dahi olamamışlarken, bir problemin işareti olarak düşünülmekte, ve onların korkmalarına, anne olamayacakları düşüncesini akıllarına getirmeye başlamaktadır. Bir de, yaşı 40 üzeri olan kadınları düşünmemiz gerekmektedir. Bu kadınlar için adet gecikmesi, menopoz korkusunu beraberinde getirmektedir; aslında pek çok kadın adet gecikmesinde menopozu düşünmektedir, genç ya da değil, günümüzde çok önemsenmemektedir; çünkü erken menopoz oldukça yaygın bir durumdur.

Adet gecikmesinde, doktora başvurmak öncesinde, insanlarımızın aklına, adet söktürücü bitkiler; ve adet söktürücü yiyecekleri tüketmek gelmektedir. Bu nedenle biz sizlere bu yazımızda, adet söktürücü bitkilerden; ve adet söktürücü yiyeceklerden söz ederek, sizin, adet gecikmesi korkusundan kurtulmanızı olanaklı hale getirmeye çalışacağız… Dilerseniz zaman kaybetmeden bilgilerimizi aktarmaya başlayalım, adet olmak için ne yapmalıyım sorunuzun yanıtlarını da vermiş olalım…

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Adet söktürücü bitkileri genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz: Adaçayı, misk, karabaş otu, havuç tohumu, anason, rezene, safran, kimyon, nergis, papatya, civanperçemi, nane, maydanoz… Peki adet söktürücü bitkiler, Adet olmak için ne yapmalıyım? diyenler tarafından nasıl kullanılmalıdır? Bu anlamda yapılması gereken işlem oldukça basittir. Bu bitkilerden, hangisi isteniyorsa seçilmeli, ve, bitki çayı olarak günde 3 – 4 kere içilmelidir. Peki bu bitkilerin çayları nasıl yapılır? İsimlerini aktarmış olduğumuz bitkiler arasında yer alan adaçayı; ve papatya hariç, bir tatlı kaşığı alınır, ve, soğuğu alınarak ısıtılmış bir bardak içerisine konulur. Üzerine, henüz kaynamış, ve ocaktan alınmış olan su ilave edilir, ve bardağın ağzı kapatılır. Beş dakika kadar beklenir, sonrasında da içerisine şeker ilave etmeden içilir. Her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır… Peki ya adaçayı, ve papatya?

Aktarlarda satılan adaçayı, ve papatyaların tıbbi değerleri bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı, adaçayı, ve papatya alacaksanız, poşet, paketlenmiş haldeki adaçayı, ve papatyaları almalısınız, ve bu paketlerin üzerinde de Sağlık Bakanlığı onayının bulunuyor olduğuna dikkat ediniz. Sonrasında, bir bardak kaynamış suyun içerisine bir poşet adaçayı, ya da papatya ilave ederek, ağzını kapatmanız, ve beş dakika beklemeniz halinde, adet söktürücü çay hazırlamayı başarmış olursunuz…

Adet Söktürücü Yiyecekler Nelerdir?

Adet söktürücü yiyecekler arasında özellikle taze meyveler; yani mevsim meyvelerinden söz etmek gerekmektedir. Bunun yanında, kereviz de adet söktürücü yiyecekler arasında yer almaktadır. Zerdeçal, yemeklerin; ya da yoğurdun içerisinde toz halinde tüketilerek, adet söktürücü bitkiler içerisinde yer alır; ve içerisine katıldığı her şeyi de adet söktürücü yiyecekler sınıfına sokar…

Adet Söktürücü Karışımlar Nelerdir?

Hatmi çiçeğinin, civan perçemi içerisine eklenmesi, ve bu bitki karışımından, yukarıda belirttiğimiz gibi bir bitki çayının hazırlanması sonucunda, elde edilerek içilen çay, adet söktürücü karışımlar arasında ilk sırayı almaktadır.

Biberiyenin, papatya ile birlikte kaynatılması sonucu elde edilen çay, adet söktürücü karışımlar arasında yer almaktadır.

İsterseniz aynisafa çiçek ve yapraklarını, isterseniz de at kuyruğu otunu kaynatarak, süzüp içerisine bal ekleyerek, adet söktürücü karışımlardan bir tanesini daha hazırlamış olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası