Adet Söktürmek İçin Ne Yapmalı? Adet Söktürücü Bitkiler

Ergenlik dönemine girmiş olan her kadın, ergenlik dönemi sonrasında düzenli bir döngü içerisinde adet görmek durumundadır. Düzenli adet döngüsünün, 28 günde bir gerçekleştiğini belirtmemiz gerekmekle birlikte şunu da hatırlatmalıyız ki, bu süre bazı kadınlarda biraz daha kısalırken, bazı kadınlarda da biraz daha uzayabilmektedir. Bir ya da iki günlük değişimler adet düzensizliği olarak adlandırılmamakla birlikte, hamilelik haricinde adet söktürücü kullanması gereken kadınlar da bulunmaktadır.

Hamilelik süreci hariç tutulmak kaydı ile, 1.5 – 2 aylık aralıklarla adet döngüsünün uzamakta olduğu kadınların, adet söktürmek için ne yapmalı, ya da adet söktürmek için ne yapılır şeklinde soruları bulunmaktadır. Adet söktürmek için ne yapmalı, ya da adet söktürmek için ne yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan adet söktürücü çay; ya da adet söktürücü bitkilerden, yazımızın devamında sizlere kısaca söz etmeye çalışacağız.

Adet söktürmek için ne yapmalı; ya da adet söktürmek için ne yapılır gibi soruların yanıtları arasında yer alan adet söktürücülerden ilki adet söktürücü çaydır. Adet söktürücü çay tarifi şu şekildedir: Hatmi çiçeği ile civan perçeminin karıştırılması gerekmektedir. Elde edilen karışım ile, adet söktürücü çay uygulaması yapılarak içilmesi gerekmektedir.

Adet söktürmek için ne yapmalı, ya da adet söktürmek için ne yapılır sorularının yanıtları arasında yer alan adet söktürücü bitkilerden bir diğeri de zerdeçaldır. Zerdeçalı adet söktürücü çay olarak kullanabileceğiniz gibi, adet söktürücü bitkiler arasında toz olarak da kullanabilirsiniz.

Adet söktürücü çay tarifleri arasında dereotu ile yapılan adet söktürücü çaydan da söz etmemiz gerekmektedir. Dövülmüş haldeki iki çay kaşığı dereotunu, adet söktürücü çay olarak hazırlayıp, adet söktürmek için ne yapmalı sorusunun yanıtı olarak değerlendirebilirsiniz.

Adet söktürücü çay tarifleri arasında yer alan bir diğer formül de şu şekildedir: bir miktar maydanoz ile birlikte, bir baş soğanın kırmızı olan kabukları beş dakika kadar kaynatılıp, sonrasında da on dakika dinlendirilmeli; ve daha sonra da elde edilen bu adet söktürücü çay günde üç sefer içilmelidir. Adet söktürücü çayı günde üç sefer, her seferinde taze olarak hazırlayıp tüketmelisiniz.

Adet söktürmek için ne yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan adet söktürücü bitkilerden bir diğerinin de kereviz olduğunu belirtmeyi unutmamalıyız. Adet söktürücü bitkiler arasında yer alan bir diğer isim ise taze üvez meyveleridir.

Adet söktürmek için ne yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan adet söktürücü çayları, adet söktürücü bitkiler arasında yer alan, nergis, civan perçemi, nane, papatya, maydanoz, kimyon, misk, karabaş otu, havuç tohumu, anason, safran… gibi şeylerle de hazırlayarak, günde üç ya da dört bardak tüketebilirsiniz.

Latest Comments
 1. Figen

  Adet olamiyorum 25 yasindan beri doktora gidiyorum menopoza girmissiniz diyor ne yapmam lazim yardimlarinizi bekliyorum ne yapmam lazim

  • Almina

   Adet söktürmeye yönelik sitemiz içerisinde çok fazla bilgi var, alternatif yöntem var.
   Ama, menopoz sonrasında yapılabilecek bir şey yok bildiğim kadarı ile, menopoz öncesi bunu geciktirmek adına yapılabilecekler var. Bir doktora daha git Figen’cim, çok geçmiş olsun.

  • Anonim

   Sopan kürü uygulayın

 2. Anonim

  Ben acil adet olmalıyım

 3. nur

  Benimde ayni şekikde düzensizliğim vardi. Doktora gittim ve ilaç yazdi. 10 günlük bi hap.. düzene sokuyor

  • esra

   ilacın adı nedir lütfen söylermisinz

   • Almina

    İlaç ismi veremiyoruz; ama eczanelerden istediğinizde zaten hep aynı ilacı verirler bunun için hemen hemen B ile başlar adı

 4. Anonim

  Çok geç adet oluyorum 2 ayda bir bunun için ne yapmaliyim

  • Anonim

   Çok geç adet oluyorum romatizma var ondanmi

 5. Anonim

  Benm açıl ama çok acıi olmam. lazım

 6. duman

  benimde cok duzensiz oluyorum

 7. Nry

  O ilcin adini ogrene bilir miyim

 8. havvanur

  Hamileyom sandim ters yaptim iki cizgi cikti ama bir hafta sonra tersri tekrar yaptim tek cizgi cikti normande adetim cok duzensizhalada duzensiz oldanmi bilmiyorum

 9. Saziye

  Ben de adet gormedim test yaptim negatif cikti kafam karisik bana care bulun lutfen

 10. Asli

  Bende 2016 belli adet olmuyorum ve aklima cok kotu eyler geliyor ne yapmam laxim

  • Mrwql

   ALLAH akil fikir versin hala adet olmayip 5 ay uzerine sorh sormussun seni tebrik ederim umarim su zamana kadar bir dr. A görünmeyi Akil etmissindir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası