Adet Söktürmek İçin Ne Yapmalı? Adet Söktürücü Bitkiler

Adet Söktürmek İçin Ne Yapmalı? Adet Söktürücü Bitkiler

Ergenlik dönemine girmiş olan her kadın, ergenlik dönemi sonrasında düzenli bir döngü içerisinde adet görmek durumundadır. Düzenli adet döngüsünün, 28 günde bir gerçekleştiğini belirtmemiz gerekmekle birlikte şunu da hatırlatmalıyız ki, bu süre bazı kadınlarda biraz daha kısalırken, bazı kadınlarda da biraz daha uzayabilmektedir. Bir ya da iki günlük değişimler adet düzensizliği olarak adlandırılmamakla birlikte, hamilelik haricinde adet söktürücü kullanması gereken kadınlar da bulunmaktadır.

Hamilelik süreci hariç tutulmak kaydı ile, 1.5 – 2 aylık aralıklarla adet döngüsünün uzamakta olduğu kadınların, adet söktürmek için ne yapmalı, ya da adet söktürmek için ne yapılır şeklinde soruları bulunmaktadır. Adet söktürmek için ne yapmalı, ya da adet söktürmek için ne yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan adet söktürücü çay; ya da adet söktürücü bitkilerden, yazımızın devamında sizlere kısaca söz etmeye çalışacağız.

Adet söktürmek için ne yapmalı; ya da adet söktürmek için ne yapılır gibi soruların yanıtları arasında yer alan adet söktürücülerden ilki adet söktürücü çaydır. Adet söktürücü çay tarifi şu şekildedir: Hatmi çiçeği ile civan perçeminin karıştırılması gerekmektedir. Elde edilen karışım ile, adet söktürücü çay uygulaması yapılarak içilmesi gerekmektedir.

Adet söktürmek için ne yapmalı, ya da adet söktürmek için ne yapılır sorularının yanıtları arasında yer alan adet söktürücü bitkilerden bir diğeri de zerdeçaldır. Zerdeçalı adet söktürücü çay olarak kullanabileceğiniz gibi, adet söktürücü bitkiler arasında toz olarak da kullanabilirsiniz.

Adet söktürücü çay tarifleri arasında dereotu ile yapılan adet söktürücü çaydan da söz etmemiz gerekmektedir. Dövülmüş haldeki iki çay kaşığı dereotunu, adet söktürücü çay olarak hazırlayıp, adet söktürmek için ne yapmalı sorusunun yanıtı olarak değerlendirebilirsiniz.

Adet söktürücü çay tarifleri arasında yer alan bir diğer formül de şu şekildedir: bir miktar maydanoz ile birlikte, bir baş soğanın kırmızı olan kabukları beş dakika kadar kaynatılıp, sonrasında da on dakika dinlendirilmeli; ve daha sonra da elde edilen bu adet söktürücü çay günde üç sefer içilmelidir. Adet söktürücü çayı günde üç sefer, her seferinde taze olarak hazırlayıp tüketmelisiniz.

Adet söktürmek için ne yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan adet söktürücü bitkilerden bir diğerinin de kereviz olduğunu belirtmeyi unutmamalıyız. Adet söktürücü bitkiler arasında yer alan bir diğer isim ise taze üvez meyveleridir.

Adet söktürmek için ne yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan adet söktürücü çayları, adet söktürücü bitkiler arasında yer alan, nergis, civan perçemi, nane, papatya, maydanoz, kimyon, misk, karabaş otu, havuç tohumu, anason, safran… gibi şeylerle de hazırlayarak, günde üç ya da dört bardak tüketebilirsiniz.

Eski Yorumlar
 1. Asli
  • Mrwql
 2. Saziye
 3. havvanur
 4. Nry
 5. duman
 6. Anonim
 7. Anonim
  • Anonim
 8. nur
  • esra
   • Almina
 9. Anonim
 10. Figen
  • Almina
  • Anonim

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.