Adet Sancısı Nasıl Geçer? Adet Sancısını Geçirmenin Yolları

Bu yazımızda sizler için, adet sancısı nasıl diner, adet sancısı nasıl geçer; ve adet sancısı nasıl durur şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de aklınızda adet sancısı nasıl diner, adet sancısı nasıl durur; ya da adet sancısı nasıl geçer şeklinde bir takım sorular mevcutsa; ve başınız adrt sancısı ile dertte ise, hiç zaman kaybetmeden adet sancısını geçirmenin yolları, ve adet sancısını dindirmenin yollarını sizlere anlatmaya başlayalım:

Adet sancısı nasıl diner, adet sancısı nasıl geçer; ya da adet sancısı nasıl durur diyen kadınlar, adet sancısını dindirmenin yolları, ve adet sancısını geçirmenin yolları arasında ilk sırada şu öneriyi aktarmamız gerekir ki: bir kova; ya da leğenin içerisine ayaklarınızı sokacak sıcaklıkta olan ısıdaki suyu doldurun; sonrasında bu suyun içerisine ayaklarınızı sokarak ortalama yirmi dakika bu şekilde bekleyin. Aynı şekilde ılık banyonun da adet sancısını geçirmenin yolları arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir.
Adet sancısını dindirmenin yolları arasında yer alan diğer bir unsurun da, kasların; ve nefesin güçlenmesini olanaklı hale getirecek egzersizlerin uygulanması olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bunun için küçük bir de örnek vermeye çalışırsak: bacaklarınızı toplayarak yere oturabilir; ve toplu şekilde her iki bacağınızı iki tarafınıza çevirerek, basenlerinizin yere gelmesini sağlayabilirsiniz. Sonrasında, kollarınızı da her iki yanınıza bırakmak sureti ile arkaya doğru uzanmalısınız. Bu şekilde bir kaç saniye bekleyip, gözlerinizi kapatarak derin nefesler alabilir; sonrasında ilk pozisyonunuza geri dönebilirsiniz. Adet sancısını gidermek için uygulayacağınız bu basit hareketi yaparken başlangıçta desteğe ihtiyacınız olabilir, ama bir müddet sonra kendi kendinize yapabilirsiniz.
Adet sancısı nasıl diner, adet sancısı nasıl durur diyen bayanların, adet sancısını hissettikleri bölgenin hemen altına, hamur yoğurur gibi masaj yapmaları da faydalı olacaktır, ancak masajınızı çok bastırarak, ya da kendinize zarar verecek şiddette kesinlikle uygulamamalısınız. Uyku düzeninin iyi olması da adet sancısını dindirmenin yolları arasında yer almaktadır. Öğütülmemiş tahıllar, koyu yeşil yapraklı sebzeler, yağlı tohumların beslenme listesinde yer alması da adet sancısını gidermek için tercih edilebilecek başka bir yöntemdir. Kafein, ve gaz içeren içeceklerden kesinlikle uzak durulmalı, tuz kullanımı azaltılmalı, ıhlamur, kuşkonmaz, maydanoz çayı gibi bitkisel uygulamalardan yararlanılmalıdır.
Adet sancısını gidermek için doktora başvurmadan önce ilaç kullanımı gerçekleştirilmemelidir. Doktor, adet sancısını geçirmenin yolları arasında, ağrı kesici ilaç kullanımını, ya da doğum kontrol hapları, veya hormon düzenleyici ilaç kullanımını kadınlara önerebilmektedir.

Latest Comments
  1. gizem

    Dediklerinizin hepsini yapıyorum sürekli bir nebze dahi geçtiğini görmedim geçiren tek şey ilaçlar iğne benim ve benim gibi birsürü arkadaşımın kurtarıcısı hafif ağrılar için kesinlikle öneriyorum kesmiyo bu ilaçlar adeti bende daha çok söküyo hatta 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası