Adet Olmak İçin Ne Yapmalı?

Adet gecikmesi problemi ile karşı karşıya olan pek çok okuyucumuzun sormuş olduğu, “Adet olmak için ne yapmalı?” sorusunun yanıtlarını yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Adet gecikmesi pek çok kadında menopoz korkusunu gündeme getirmektedir; çünkü menopoz yaşı kadınlarda giderek düşmektedir. Bununla birlikte çocuk sahibi olma yaşının da ilerlediğini göz önünde bulunduracak olursak, adet gecikmesi gerçekten de korkutan bir durum halini alır. Peki adet olmak için ne yapılır? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu soruların yanıtlarını bulabilirsiniz…

Adet Olmak İçin Ne Yapmalı?
Adet Olmak İçin Ne Yapılır?

Öncelikle, adet olmak için bazı bitkilerden yararlanabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Bu bitkiler arasında. Adaçayı, misk, karabaş otu, havuç tohumu, anason, rezene, safran, kimyon, nergis, nane, papatya, civanperçemi, maydanoz… gibi isimlerden söz etmek mümkündür. Yapılması gereken, bu bitkilerden herhangi birini seçmek, sonrasında da çay olarak demleyerek, günde 3 – 4 sefer içmektir. Arzu edilmesi halinde bitkiler karıştırılarak da çay şeklinde tüketilebilmektedir.

Adet olmak için yapılabileceklerden bir diğeri de günlük olarak taze üvez meyvesi tüketmektir. Dereotu tohumu ile yapılan çayın da adet söktürmeye olan etkisi büyüktür. Bunun için iki çay kaşığı dereotu tohumundan çay hazırlayabilirsiniz. Zerdeçal da bu anlamda oldukça etkilidir. İstenirse çay şeklinde, istenmesi halinde de toz olarak, yoğurt gibi yiyeceklere karıştırılarak tüketildiğinde, adet gecikmesini sonlandırması mümkündür.

Kerevizin adet söktürmek için etkili olduğunu, ve her gün tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar ayrıca, hatmi çiçeği; ve civanperçemi karışımından hazırlanan çayın da etkili olacağını belirtmektedirler.

Latest Comments
  1. Anonim

    Ben adet olamıyorum neden acaba

  2. Ayşe

    14 mayista adet oldum haziranin 17 oldu adet olamiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası