Adet Olmak İçin Ne Yapılır?

Bu yazımızda sizlere, adet olmak için ne yapılır, ve adet söktürücü bitkiler nelerdir sorularının yanıtlarından söz edeceğiz. Günümüzde pek çok kadın – genç kız adet söktürücü bitkiler hakkında bilgi sahibi olmak istemekte. Bunun nedeni ise, gerek evlilik dışı birliktelikler, gerekse de mutsuz evlilikler… Boşanma oranlarının ne denli arttığını, ya da yeni doğmuş bebeklerin ortalık yerlerde anneleri tarafından nasıl terk edildiklerini düşündüğümüzde durumu net bir şekilde anlayabiliriz; çünkü adet gecikmesi, düzenli bir birlikteliği olanlar için genellikle hamilelik belirtisi olarak algılanmaktadır. O halde gelin, merak ettiğiniz, adet olmak için ne yapılır, ya da adet söktürücü bitkiler nelerdir şeklindeki soruların yanıtları arasında yer alan adet söktürücü bitkilere birlikte göz atalım…

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir?
Adet Olmak İçin Ne Yapılır?

• Papatya, ve biberiyenin, adet söktürücü bitkiler arasında yer aldığını belirtelim. Bu bitkileri kullanmak için, her ikisinden de birer tutam almalı; süzgecin içerisine dökmelisiniz. Ve üzerine bir bardak kaynamış su da ilave ederek bardağın ağzını kapatmalısınız. Bu şekilde beş dakika beklemeli, bitkilerin içerisinde bulunduğu süzgeci bardaktan çıkartarak, hazırlamış olduğunuz çayı sıcak sıcak içmelisiniz.

• At kuyruğu bitkisi, hem adet söktürücü etki gösterir, hem de adet sancılarını gidermekte etkilidir. Yapmanız gereken, kaynattığınız bitkiyi çay şeklinde içmekten ibarettir. Ama eğer sade şekli ile içemiyorsanız, içerisine bal da ilave edebilirsiniz.

• Civan perçemi ile çörek otunu karıştırarak da adet söktürücü etkisinden yararlanabilirsiniz. Bu bitkileri de papatya, ve biberiyede olduğu gibi demleme usulü tüketmeniz önerilmektedir. İçerisine bal ekleyerek tatlandırabileceğiniz gibi, sade de tüketebileceğiniz bu bitki çayını, kısırlık; ve menopoz problemleri için de rahatlıkla tüketebilirsiniz.

• Çiriş otu da adet söktürücü bitkiler arasında yer alıp, kaynatılarak, ve sade tüketilemediği durumlarda içerisine bal ilave ederek içebilirsiniz.

• Çörek otunun içerisine bal ilave edip, elde ettiğiniz karışımı yiyerek de adet söktürücü etkisinden faydalanabilirsiniz.

• Kekik ile de adet gecikmesinden kurtulabilirsiniz. Kekiği kaynatarak günde üç kere içebilir, isterseniz içerisine bal da ilave edebilirsiniz.

• Kaynatılarak içilen dere otunun adet söktürmeye yönelik önemli bir etkisi bulunmaktadır.

• Bol tüketilen kereviz, sadece adet söktürücü değildir, adet problemleri için genel bir çözüm niteliğindedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası