Adet Kanamasını Artırmak İçin Ne Yapmalı?

Adet Kanamasını Artırmak İçin Ne Yapmalı?

Adet kanamasını artırmak için ne yapmalı sorusunu sorduğunuzda insanların size tuhaf baktığını görebilirsiniz. Çünkü adet kanaması nasıl arttırılır ya da adet kanaması nasıl çoğalır gibi soruların yanıtları ile birlikte kanaması artan kadınların üstü başı kirlenebilir, rahat hareket edemez, istedikleri yere gitmekte dahi zorlanabilirler. Ancak az olan kanama da vücudun kasılmasına, dolayısı ile kramp ve ağrılara, kadında sinir ve stresin artmasına neden olur; dolayısı ile bu durum da tercih edilmez. Bu nedenle internet üzerinde, arama motorlarında, adet kanamasını artırmak için ne yapmalı sorusuna sıklıkla yanıt aranmaktadır. Biz de bu noktada, adet kanaması nasıl arttırılır ve adet kanaması nasıl çoğalır sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

Adet Kanaması Nasıl Arttırılır?

■ Adet kanamasını arttırmak için ilk yapmanız gereken, doğal besinlere yönelmektir. Salatalarınızda sıklıkla kullandığınız ve sağlık bakımından da yeterince faydalı olan soğan, maydanoz ve dereotu bu noktada çiğ olarak tüketebileceğiniz isimlerdir. Aynı isimleri kaynatıp sularını içerseniz de kanamanız artacak, adetiniz düzene girecektir. Ayrıca kereviz ve havuç da, tükettiğiniz dönemlerde adetinizi düzene sokacak önemli ve sağlıklı diğer besinler olarak belirtilmelidir.

■ Bitki çayları da adet kanamasını arttıran ve süreç içerisinde sizin rahat günler geçirmenizi sağlayan görev üstlenmektedir. Özellikle adaçayı, kekik ve papatya çayını, adet döneminiz yaklaştığında, sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer tüketebilirsiniz. Ancak evliyseniz ve bebek sahibi olmak istiyorsanız, bu çayların tüketiminde aşırıya kaçmanızın, sizi hedefinizden uzaklaştıracağını hatırlatmadan geçmemeliyiz.

■ Adet kanaması nasıl çoğalır sorusunun yanıtları arasında, aslında kendilerini daha farklı amaçlar için kullandığımız isimler de yer almaktadır. Örneğin mide sorunlarımızda kullanmış olduğumuz rezenenin adet söktürücü etkisi dolayısı ile öğün aralarında da tüketilmesi önerilir. Kanserden koruyan zerdeçal, arpacık tedavisinde kullanılan kişniş, cilt problemlerinin çözümünde başvurulan aloe vera gibi bitkiler için de aynı etkiden söz etmek mümkündür.

■ Sadece yediğiniz ve içtiğiniz şeyler de değildir adet söktürücü olarak değerlendirilebilecek isimler. Bunlara ek olarak yogadan da yararlanabilirsiniz. Pek çok problemde rahatlatıcı etkisinden söz edebildiğimiz yoganın adet dönemindeki etkisinden yararlanmak için özellikle bağdaş pozisyonunda rahatlamak gerekir. Bu sayede hem rahim, hem de kasıklar rahatlayacak ve adet kanaması artacaktır. Sadece adet döneminde değil de düzenli olarak yoga yapıldığında ise adet gecikmesi sorunu ortadan kalkar ve sancılardan kurtulmuş olursunuz.

■ Gün içerisinde kendinize ayıracağınız sadece 20 saniyelik zaman aralıklarında kurbağa pozisyonunda oturarak da vücudunuzu adet kanamasına hazırlamış olabilirsiniz. Peki kurbağa pozisyonunda oturma nasıl olur? Pek çok kişi bu pozisyonu alaturka tuvalette oturmaya benzetmektedir. Ayaklarınız dışa dönük ve bacaklarınız birbirinden hafif ayrık şekilde çömeldiğinizde kurbağa pozisyonunda oturmuş olursunuz.

■ Adet kanamasını artırmak için ne yapmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer hareket ise masa – bank pozisyonudur. Bu hareketi yaptığınız zaman hem rahim; hem de yumurtalık bölgenizin rahatladığına şahit olabilirsiniz. Peki masa – bank pozisyonu nasıl olur? Sert bir zemin üzerine ilk olarak yüzükoyun yatmalı, sonrasında ise dirseklerinizi ve dizlerinizi yere sabitleyerek önce başınızı; sonra da belinizi indirip kaldırdığınızda yapmış olduğunuz hareket ile masa – bank pozisyonuna geçmiş olursunuz. Bu sayede adet kanamanızın rahat bir şekilde geldiğine şahit olabilirsiniz.

■ Sadece 10 saniye içerisinde yapacağınız bir diğer hareket de topuklarınız üzerinde yükselmektir ki bu hareket sayesinde bacak ve kasık bölgenizi gererek rahim genişlemesine yardımcı olup, adet kanamasını arttırabilirsiniz. Dik olarak ayakta durun ve duvar ya da bir masadan destek alarak topuklarınızı yukarı kaldırıp parmak uçlarınızda yükselin. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi bu şekilde 10 saniye kalmak yeterli olacaktır; ama günde bir kaç kez tekrarlamanız gerekebilir.

■ Adet kanamasını artırmak için ne yapmalı sorusunun son yanıtı ise yine yüzükoyun uzanmak ve sonrasında vücudunuzu iyice gerip, ardından da başınızı ve dizlerinizi geriye doğru hareket ettirmektir. Bu hareket de kan dolaşımınızı arttırdığı için adet kanamanızın artmasını sağlayacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.