Adet Kanaması Nasıl Azaltılır?

Bu yazımızda sizlere, adet kanaması nasıl azalır, ve adet kanaması nasıl azaltılır sorularının yanıtları arasında yer alan, adet kanamasını azaltmanın yollarından söz edeceğiz. Bazen stres, bazen ateşli hastalık, bazen rahim sorunları nedeni ile ortaya çıkabilen adet kanamasındaki fazlalık hali, hem adet süresinin uzun sürmesi, hem de kanamanın fazla olması ile anlatılabilmektedir. İlk olarak doktora gidilmeli, problemin neden kaynaklandığı araştırılmalı, ve verilen tedaviler uygulanmalıdır. Sonrasında ise, adet kanamasını azaltmanın yolları arasına, biraz sonra vereceğimiz alternatifleri ekleyebilirsiniz. Ama bu alternatif yöntemlerin, adet kanaması başlamadan önce denenmesi gerekir. Adet kanaması sırasında öneriler uygulanmamalıdır…

Adet Kanaması Nasıl Azaltılır?
Adet Kanaması Nasıl Azalır?

• İki tatlı kaşığı ısırgan otunu dört bardak suyun içerisine atarak kaynatın, ve süzün. Elde etmiş olduğunuz ısırgan otu çayını sabah kahvaltısının sonrasında bir çay bardağı olacak şekilde her gün için.

• Adet döneminin başlamasından on gün önce, iki kerevizi temizleyip, bir demet maydanozu yıkayın, ve dört bardak suyun içerisine koyarak kaynatın. Ardından süzün, ve bir gece bekletin. Sonrasında üç sabah, her seferinde aç olmak kaydı ile bir bardak için.

• İki tane limonun suyunu sıkın. Üzerine üç kahve kaşığı bal ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı günde üç kere hazırlayarak tüketebilirsiniz.

• Bir kahve kaşığı pelin kökünü dövün, ve bir bardak kaynamış suyun içerisine atarak 10 dakika, ağzı kapalı şekilde bekletin. Sonrasında elde ettiğiniz pelin suyunu süzün; ve gün içerisinde üç kere, birer kahve fincanı tüketin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası