Adet Kanaması Nasıl Arttırılır?

Adet Kanaması Nasıl Arttırılır?

Adet kanaması nasıl arttırılır sorusunun yanıtlarını kadınlar ve ergenlik zamanındaki, adet görmeye yeni başlamış genç kızlar zaman zaman araştırırlar. Ve yanıtlar genellikle adet kanamasını artıran bitkiler ve adet kanamasını artırıcı bitkiler arasından verilir. Her bir bitkinin kendine has kullanım şekli bulunmaktadır. Bazı bitkiler kaynatılırken, bazılarının kaynatılması durumu söz konusu değildir. Ancak, adet kanaması nasıl arttırılır sorusunun yanıtlarını araştırmaya başlamadan önce aslında, sizin gerçekten az miktarda kanamanız olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Ergenlik döneminden menopoz dönemine kadar, her kadının ayda bir sefer adet görmesi normaldir. Ve bu zamanda, ortalama 50 gram kan kaybedilmesinin, olması gereken miktar olduğu da uzmanlar tarafından bilgi olarak paylaşılır. Fakat adet kanamanız toplamda 7 – 77 gram arasında da değişebilir ve bu değerler de normaldir. Fakat elbette ki hiç biriniz kaç gram kan kaybettiğinizi tam olarak bilemezsiniz. Fakat her ayki ortalama kanamanızı bilirsiniz ve buna göre de az ya da çok kanamanız olduğu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Adet kanamasının miktarının az ya da çok olmasının sebepleri genellikle kansızlık ya da psikolojik problemler olarak belirtilmektedir. Hormonların da pek çok şeyde olduğu gibi bu durumda da etken olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Adet kanamasını artıran bitkiler hakkında bilgi sahibi olmadan önce, kanama miktarının neden farklı olduğu ile ilgili araştırmayı doktorunuzun yapmasını beklemeli, sonrasında eğer doktorunuz da uygun görürse adet kanamasını artırıcı bitkilerin kullanımını, olması gerektiği şekilde gerçekleştirmelisiniz. Biz şimdi sizlere, sebepleri bulup, onlara yönelik doktorunuzun belirttiği şeyleri de yapmanızın sonrasında öğrenmeniz gereken, adet kanaması nasıl arttırılır sorusunun yanıtlarını aktaracağız.

Adet Kanaması Nasıl Arttırılır?

■ Adet kanamasını artıran bitkilerden ilki incir yaprağıdır. Dört bardak suyun içerisine konulan dört tane taze incir yaprağı 15 dakika kaynatılır. Sonrasında süzülerek, günde üç kere, her seferinde bir çay bardağı olacak şekilde içilir.

■ Söğüt kabuğu da adet kanamasını artırıcı bitkilerden bir diğeridir. Yapılması gereken, ortalama üç tatlı kaşığı ufalanmış söğüt kabuğunu dört bardak su ile birlikte 15 dakika kaynatmaktır. Ardından, süzülen suyun, her gün bir kahve fincanı olacak şekilde içilmesi gerekir.

■ Üç tutam adaçayı bir demlik kaynamış suyun içerisine atılır ve demliğin ağzı kapatılarak demlenmesi beklenir. Ardından adaçayı suyun içerisinden süzülür ve elde edilen suyun günde üç kere, her seferinde bir çay bardağı olacak şekilde, içerisine şeker atılarak içilmesi gerekir.

■ Kaynatılmış bir bardak suyun içerisine bir tutam fesleğen konularak ağzı kapanır ve bu şekilde beş dakika demlenmesi sağlanır. Ardından süzülüp, elde edilen fesleğen çayı içilebilir.

■ Bir bardak suyun içerisine bir kahve kaşığı kekik konularak kaynatılır. Sonrasında süzülür ve elde edilen kekik suyu içilir.

■ Kaynatılmış bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı kimyon konulur ve bardağın ağzı kapatılarak on dakika demlenir. Sonrasında süzülür ve elde edilen kimyon çayı bu şekilde içilir.

■ Kaynatılmış haldeki bir çay bardağı suyun içerisine bir kahve kaşığı rezene konularak bardağın ağzı kapatılır ve 10 dakika demlenmesi sağlanır. Sonrasında günde bir kahve fincanı rezene çayının süzülerek içilmesi önerilir.

Adet kanamasını artırıcı bitkiler her ne kadar günlük hayatımızda sık sık tükettiğimiz isimlerden oluşuyor olsa da, kür olarak kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. 1 – 2 fincan içmekten bir zarar görmezsiniz. Ancak kür halinde uygulamanız istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir.

Eski Yorumlar
  1. Anonim
  2. Kader
  3. Cemre
  4. Ayşin
  5. Anonim
  6. Anonim
  7. Esra

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.