Adet Kanaması Nasıl Arttırılır?

Bu yazımızda sizlere adet kanaması nasıl arttırılır sorusunun yanıtları arasında yer alan, adet kanamasını artıran bitkiler, ve adet kanamasını artırıcı bitkilerin nasıl kullanılması gerektiğinden söz edeceğiz. Normalde sağlıklı kadınların adet kanamasının devam etmesi süresince aylık ortalama 50 gram kan kaybetmeleri gerekir. Ama bunun haricinde, 7 – 77 gram arası adet kanamasının gelmesi de normal kabul edilmektedir. Adet kanaması nasıl arttırılır şeklinde sorular yönelten kişilerin ilk olarak, problemin nedenini araştırmaları gerekmektedir. Sebep genellikle kansızlık; ya da psikolojik sorunlardır. Bulunan sebebe yönelik tedavi uygulamalarının gerçekleştirilmesinin sonrasında ise, adet kanamasını artıran bitkiler; adet kanamasını artırıcı bitkiler kullanılabilir. Peki bu bitkiler hangileridir? Nasıl kullanılırlar? Bu soruların yanıtlarını da yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz.

Adet Kanaması Nasıl Arttırılır?

• Adet kanamasını artıran bitkilerden ilki incir yaprağıdır. Dört bardak suyun içerisine konulan dört tane taze incir yaprağı 15 dakika kaynatılır, sonrasında süzülerek, günde üç kere, her seferinde bir çay bardağı olacak şekilde içilir.

• Söğüt kabuğu da adet kanamasını artırıcı bitkilerden bir diğeridir. Yapılması gereken, ortalama üç tatlı kaşığı ufalanmış söğüt kabuğunu dört bardak su ile birlikte 15 dakika kaynatmaktır. Ardından, süzülen suyun, her gün bir kahve fincanı olacak şekilde içilmesi gerekir.

• Üç tutam adaçayı bir demlik kaynamış suyun içerisine atılır, ve demliğin ağzı kapanarak demlenmesi beklenir. Ardından adaçayı suyun içerisinden süzülür, ve elde edilen suyun günde üç kere, her seferinde bir çay bardağı olacak şekilde, içerisine şeker atılarak içilmesi gerekir.

• Kaynatılmış bir bardak suyun içerisine bir tutam fesleğen konularak ağzı kapanır; ve bu şekilde beş dakika demşenmesi sağlanır. Ardından süzülüp, elde edilen fesleğen çayı içilebilir.

• Bir bardak suyun içerisine bir kahve kaşığı kekik konularak kaynatılır. Sonrasında süzülür; ve elde edilen kekik suyu içilir.

• Kaynatılmış bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı kimyon konulur, ve bardağın ağzı kapatılarak on dakika demlenir. Sonrasında süzülür, ve elde edilen kimyon çayı bu şekilde içilir.

• Kaynatılmış haldeki bir çay bardağı suyun içerisine bir kahve kaşığı rezene konularak bardağın ağzı kapatılır, ve 10 dakika demlenmesi sağlanır. Sonrasında günde bir kahve fincanı rezene çayının süzülerek içilmesi önerilir.

Latest Comments
 1. Anonim

  Ben kimyonu denedim ama fayda görmedim tamtersi kanamamı kesti çogaltacagı yerde.

 2. Kader

  Benimde oyle bi sorunum var birazdan kekik suyunu denicem bakalim faydasi olacakmi

 3. Cemre

  KADER HANIM KEKİK İŞE YARIYORMU ACİL CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM

 4. Ayşin

  Benim adet olmama 10 yada 15 gün var ama benim üç gün içinde adet olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor

 5. Anonim

  Adet kanini hizlandiran bi tavsiyeniz varmi bayanlar

 6. Anonim

  sahter ice bilirsiniz

 7. Esra

  Çörek otu ile balı karistir ye ve bolbol zıpla 1ve ya 2 gün sonra etkisini alacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası