Adet Düzensizliği Nasıl Geçer?

Her ay düzenli bir döngü şeklinde devam etmesi gereken adet kanaması, genellikle 28 günlük aralıklarla gerçekleşmektedir. Ama adet düzensizliği söz konusu olduğunda bu süre azalabilir; ya da artabilir. Sağlıklı bir kadında, ayda bir kere oluşan yumurtanın adet kanaması ile dışarı atılması halinin dışında, düzenli birlikteliği olan kadınlarda hamilelik ile sonuçlanabileceği de unutulmamalıdır. Bu nedenle, adet düzensizliği, doktor tarafından gerekli tetkiklerin yapılması, ve durumun sebebinin anlaşılmasının gerekli olduğu bir durumdur. Stres, hormon dengesizliği gibi durumlar adet düzensizliğine neden olabilir. Peki adet düzensizliği nasıl geçer, adet düzensizliğine ne iyi gelir? Yazımız içerisinde bu soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.

Adet Düzensizliğine Ne İyi Gelir?
Adet Düzensizliği Nasıl Geçer?

• Bir avuç ısırgan otu yaprağı, ve üç çorba kaşığı arpayı sekiz bardak suyun içerisine koyun; ve 15 dakika kaynatıp süzün. Elde ettiğiniz karışım suyunu günde üç kere, birer bardak olacak şekilde, adet düzensizliği sonlanana kadar tüketin.

• Üç kahve kaşığı bal; ve iki kahve kaşığı çörek otunu karıştırarak günde üç sefer, yemeklerden sonra tüketin.

• İki çorba kaşığı adaçayını bir demlik suyun içerisine koyarak kaynatın; sonrasında da 15 dakika demlenmesini bekleyip, süzün. Elde ettiğiniz adaçayı suyunu, günde üç kere, her seferinde ikişer çay bardağı olacak şekilde için. İçerisine bir kahve kaşığı bal da ilave edebilirsiniz.

• İki tutam mercanköşkü, bir demlik suyun içerisine atarak 15 dakika kaynatın. Sonrasında süzüp, elde ettiğiniz sudan sabah, öğle, ve akşam olmak üzere günde üç kere, tok karna bir çay bardağı için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası