Adet Döneminde Neler Yemeliyiz? Adet Döneminde Nasıl Beslenmeliyiz?

Adet Döneminde Neler Yemeliyiz? Adet Döneminde Nasıl Beslenmeliyiz?

adet döneminde beslenmeBu yazımızda sizlere, adet döneminde nasıl beslenmeliyiz, ve adet döneminde neler yemeliyiz sorularının yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Adet döneminde beslenme ile ilgili bilgi sahibi olacağınız yazımız içerisinde, adet döneminde neler yemeliyiz, ya da adet döneminde nasıl beslenmeliyiz şeklindeki soruların yanıtlarını bulabileceğinizi belirterek, zaman kaybetmeden adet döneminde beslenme ile ilgili bilgileri size aktarmaya başlayalım:

Adet döneminde beslenme ile kendinizi rahatlatmayı arzuluyorsanız, her şeyin öncesinde, vücudunuzun su dengesini sağlamanız gerekmektedir. Bunun için de, adet döneminde neler yemeliyiz sorusunun yanıtı ilk olarak, potasyum ağırlıklı besinlerden yana verilecektir. Limon, mandalina, ve portakal, ile birlikte, yaz aylarında severek tükettiğimiz, içimizi ferahlatan kavun; ve potasyum zengini muz, adet döneminde neler yemeliyiz sorusunun yanıtları arasında yer alan unsurlardandır.
Adet döneminde nasıl beslenmeliyiz sorusunun yanıtları arasında, idrar söktürücü etkisi olan besinleri de tüketmeniz gerekmektedir. Bu sayede, adet döneminde gündeme gelen şişkinlik sorununuzdan da kurtulmuş olursunuz. Bunun için önereceğimiz bazı besinler: havuç, salatalık, domates, dolmalık biberdir…
Adet döneminde nasıl beslenmeliyiz diyenlerdenseniz, ve Omega-3 bakımından zengin balık tüketimi gerçekleştirmek istiyorsanız, ton balığı tüketebileceğiniz gibi, uskumru tüketimi de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında, adet döneminde beslenme için kuruyemiş tüketimi gerçekleştirecekseniz, bunların da tuzsuz olmasına dikkat etmeniz gerekmekte. Bunun nedeni, zaten adet döneminde şişecek olan vücudun, tuz ile, daha da fazla şişmesinden kaynaklanmaktadır.
Adet döneminde neler yemeliyiz sorusunun yanıtları arasında yer alan diğer bir unsurun ise, yararlı tahıllar olduğunu belirtmemiz gerekir. Kahverengi pirinç., buğday, bulgur… gibi tahılların faydalı tahıllar arasında yer aldığını belirtmemiz önemlidir.
Adet döneminde nasıl beslenmeliyiz sorusunun yanıtları arasında bol su içmek, alkol tüketimi gerçekleştirmemek, az kafein tüketimi gerçekleştirmek… gibi unsurlardan da söz etmek gerekmektedir. Adet döneminde alkol tüketimi, sizin daha depresif bir hal almanızı sağlayacak iken, kafein ise daha gergin olmanıza neden olabilmektedir. Bol su tüketimi sayesinde şişkinliğinizi, suyun idrar söktürücü özelliği ile atabilirsiniz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.