İdrar Kaçırma Nasıl Engellenir?

İdrar Kaçırma Nasıl Engellenir?

Bu yazımızda sizlere idrar kaçırma ile ilgili bilgilerden söz ederek, idrar kaçırma neden olur, ve idrar kaçırma nasıl engellenir gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız. Zaman zaman pek çok kişinin başına gelebilen idrar kaçırma problemi ile ilgili sorular bizlere okurlarımız tarafından sıklıkla yöneltilmektedir. Bu nedenle bilgilerimizin aktarımını zaman kaybetmeden gerçekleştirelim…

İdrar Kaçırma Neden Olur?

Bazen güler, bazen öksürürken; ya da heyecanlandığınız zamanlarda idrar kaçırma problemi ile karşılaşabilir, sebebin ise bu eylemler olduğunu düşünürsünüz, ama aslında öyle değildir. İdrar kaçırma sebepleri arasında yaygın bazı noktalar bulunmaktadır: Çok sayıda doğum yapmış olan kadınların ön, ve arka boşaltım yolunda bulunan kasların gevşemiş olması, idrar kaçırmaya neden olabilir.

Böbreklerde, ya da idrar yollarında bulunan taşlar, ya da tümörler de idrar kaçırma sebepleri arasında yer alabilirken, omurilik sorunları da zaman zaman bu problemin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Söz konusu idrar kaçırma problemi eğer küçük çocuklarda var ise, bu durumun nedeni, tuvalet eğitimini almış bir çocuk için genellikle bağırsak parazitlerinden kaynaklanmaktadır.

İdrar Kaçırmayı Engellemenin Yolları

Birazdan size, bitkisel yöntemlerle bu sorundan nasıl kurtulabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Ama öncesinde doktora giderek, bu ciddi sorunun nedenini araştırmanızı, size vereceği tedavi yöntemlerini uygulamanızı öneriyoruz. Destekleyici olarak da, aktaracağımız bitkisel formülleri kullanabilirsiniz.

• Bir çay bardağı kaynar suyun içerisine bir kahve kaşığı kişniş atın. Bardağın ağzını kapatın, ve on dakika beklemesini sağlayın. Sonrasında süzerek elde ettiğiniz kişniş çayını için. Bu uygulamayı üç gün üst üste gerçekleştirmelisiniz.

• On gram kızılağaç kabuğunu dört bardak suyun içerisinde on dakika kaynatın. Sonrasında süzün, ve bu sudan günde üç kere, her seferinde iki çorba kaşığı olacak şekilde için.

• 15 gram kuru üzüm, 5 gram günlük, ve 10 gram meşe palamudunu havanda dövün, sonrasında da iyice karıştırıp yoğurarak macun kıvamına getirin. Ardından bu karışımı sabahları aç karna bir tatlı kaşığı olacak şekilde tüketin.

• Katran köpüğünü havanda dövün, ve her gün olmak kaydı ile üç gün boyunca bir kahve kaşığı tüketin.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.