Grip Nedir? Grip Belirtileri Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere grip hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Grip nedir sorusunun yanıtını verdikten sonra, grip belirtileri nelerdir sorusunun yanıtı olan grip belirtileri, ve gribin belirtilerini de sizlere aktarmaya çalışacağız. Grip ile ilgili sahip olacağınız bu bilgiler, sizlerin, kış aylarına gireceğimiz bugünlerde, havaların da tutarsızlığı dolayısı ile oldukça işinize yarayacağını düşünmekteyiz. O halde, grip nedir, ve grip belirtileri nelerdir sorularının yanıtlarını öğrenmeye, hiç zaman kaybetmeden başlayalım:

Grip nedir? Bulaşıcı bir hastalık olarak nitelendirilen grip, influenza virüsünün, öncelikle hastanın solunum yollarına yerleşmesi, sonrasında da çoğalması ile oluşan, ardından da hapşırık, ve öksürük ile kendini devam ettiren, bunun sonucu olarak da çevredeki diğer insanlara bulaşan hastalığın adıdır.
Grip belirtileri, influenza virüsünün vücuda girmesinden bir ya da iki gün sonra ortaya çıkmaya başlar. Hızlı bir şekilde çoğalarak vücudun farklı bölgelerine yayılır. Bununla birlikte, grip belirtileri de tüm vücut tarafından hissedilmeye başlanır.
Grip belirtileri nelerdir? Gribin belirtileri arasında ilk olarak halsizlikten söz etmek gerekmektedir. Gribin belirtileri arasında yer alan halsizlik öyle bir seyir izler ki, grip geçtikten sonra da halsizlik hali devam etmektedir. Grip belirtilerinden bir diğeri de yüksek ateştir; titreme de grip belirtileri arasında yer almaktadır. Grip belirtileri nelerdir sorusunun yanıtları arasında baş ağrısı, ve karın ağrısından da söz edilmesi gerektiğini unutmamak gerekmektedir.
Grip belirtileri nelerdir sorusunun yanıtlarından söz ederken, kuru öksürük, ve bunun yanında boğaz ağrısından da söz edilmesi gerekmektedir. Hapşırma, burun akıntısı, ve baş dönmesinin de gribin belirtileri arasında yer aldığını belirtmeyi unutmamak gerekmektedir. Grip belirtilerine, küçük çocuklarda, ishal, ve mide bulantısının da eklendiğini belirtmeyi unutmamalıyız…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası