Grip İçin Bitkisel Çözüm Önerileri Ve Bitkisel Grip Çayı

Bugünlerde, pek çoğumuzun başında, grip, nezle; ve soğuk algınlığı gibi problemler dolaşıyor. Ancak grip, kimilerimizi yataklara düşürürken, kimilerimizde ise, ”Ne gribim, ne değilim” havası estirerek, ne ilaç içiriyor; ne de ilaç içmeden oluyor… Bu yazımızda sizlere, grip için bitkisel çözüm önerilerinden söz etmeye çalışacağız. Grip çayları, grip ilaçları… ama hiç birinin yan etkisi yok, hepsinin az ya da çok ama mutlaka faydası var. Artık grip ile savaşmak için, grip için bitkisel çözüm önerilerinden yararlanabileceksiniz…


Grip için bitkisel öneriler arasında ilk olarak, bitkisel grip ilacını soğan ile nasıl hazırlayacağınızı anlatmaya çalışacağız. Bitkisel grip ilacını soğan ile hazırlamak niyetinde iseniz, Öncelikle bir adet soğanı sıkıp suyunu çıkartın; ve soğan suyunu, bir çay bardağı suyun içerisine ilave edin. Bitkisel grip ilacını soğan ile bu şekilde hazırladıktan sonra, içerisine, bitkisel grip ilacını içebileceğiniz derecede tatlandırması için bir miktar bal ilave edin. Ve hazırladığınız bitkisel grip ilacını, gün içerisinde iki ya da üç sefer içmelisiniz.
Grip için bitkisel önerilerden bir diğeri ise süt; ve adaçayı ile hazırlanmaktadır. Hazırlayacanız bitkisel grip ilacını adaçayı ve süt ile hazırlamak istiyorsanız, öncelikle bir bardak sütü kaynatın; daha sonra ise, beş gram adaçayını ufalayıp, kaynatılmışi sıcak sütün içerisine ilave edin; ve ağzını kapatarak on dakika beklemesine izin verin. Süt ve adaçayından elde edeceğiniz bitkisel grip ilacını, gün içerisinde iki ya da üç sefer için.
Bitkisel grip ilacı niteliğindeki bir diğer önerimiz de, aslında bitkisel grip çayıdır; ve hemen hemen herkes tarafından bilinmekte; fakat genellikle yanlış uygulanmaktadır. Bitkisel grip çayının adı elbette ıhlamur çayıdır; ama, ıhlamur çayını bitkisel grip çayı olarak kullananlar, ıhlamuru soğuk suyun içerisine atar; ve alabildiğine kaynatırlar. Oysa, bitkisel grip çayı olan ıhlamur çayı için önce bir bardak su kaynatılır; ve kaynatılan su ocaktan alınıp bardağa konulduktan sonra, içerisine iki gram ıhlamur konulur; ve bardağın ağzı kapatılarak, ıhlamurun on dakika bekletilmesi sağlanır. Bitkisel grip çayı olarak kullanılacak olan ıhlamur çayı bu şekilde hazırlanır; ve gün içerisinde üç ile beş sefer arasında içilmesi önerilir.
Bitkisel grip ilacı olarak bitkisel grip çayını tercih edenler, bir bardak suyu kaynatıp, içerisine bir çay kaşığı tarçın ilave ederek on dakika demleyip, bitkisel grip çayı olan tarçın çayını, günde iki ya da üç sefer içilmesi önerilmektedir.
Bitkisel grip çayı içmeyi sevenler, zencefil çayını da bitkisel grip ilacı olarak kullanabilirler. Bitkisel grip çayı olan zencefil çayını hazırlamak için, bir bardak su kaynatılır; ve içerisine bir çay kaşığı toz zencefil ilave edilerek on dakika bekletilmesi sağlanır. Bitkisel grip çayı olan zencefil çayının, günde üç sefer içilmesi gerekmektedir.
Grip için bitkisel çözüm önerilerinden bir diğeri de, bitkisel grip ilacı olarak değerlendirilen bitkisel grip çayı olan biberiye çayıdır.Biberiye çayının hazırlanması için de, yine bir bardak kaynatılmış suyun içerisine, beş gram biberiye eklenir; ve ağzı kapatılarak on dakika demlenmesi beklenir. Biberiye çayının günde iki ile üç sefer arasında içilmesi önerilmektedir.
Grip için bitkisel çözüm önerilerinden bir diğeri; ve hatta sonuncusu için de, su, limon; ve ıhlamura ihtiyacınız vardır. İki bardak suyun içerisine, beş gram ıhlamur; ve kabukları ile birlikte doğranmış bir adet limon konularak on dakika kaynatılır. Bu şekilde hazırlanan grip çayının, gün içerisinde üç dört sefer içilmesi önerilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası