Göz Alerjisi Belirtileri Ve Göz Alerjisi Tedavisi

Bu yazımızda sizlere, göz alerjisinden söz edeceğiz. Göz alerjisi, göz alerjisi belirtileri, ve göz alerjisi tedavisi hakkında bilmek istediğiniz pek çok şeyi yazımız içerisinde öğreneceksiniz. Göz alerjisi genel olarak önemli sorunlara yol açmasa da, göz alerjisi belirtileri, göz alerjisi tedavisi; kısacası göz alerjisi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Göz alerjisi belirtilerine baktığımızda, gözün beyaz kısmının; ve göz kapağının iç kısımlarının kızardığının görülmesi, ilk olarak karşımıza çıkmaktadır diyebiliriz. Göz alerjisi belirtileri arasında yer alan diğer unsurlar arasında, gözün sulanması; ve gözün kaşınmasından bahsetmemiz önemlidir. Gözde yanma hissi, ve bulanık görme de, göz alerjisi belirtileri arasında yer alan diğer unsurlardır. Işığa olan duyarlılık, ve göz kapağının şişmesi de göz alerjisi belirtileri arasında sayılan diğer unsurlardır. Göz alerjisi belirtileri tek başına kendisini gösterebileceği gibi, diğer alerji türleri ile birlikte gözlemlenebildiği de söylenmelidir.
Göz alerjisi nedenlerine baktığımızda, karşımıza ilk olarak, gözlerimizin, alerjik bir madde ile temas halinde bulunması çıkmaktadır. Göz alerjisi nedenleri arasında polenlerden söz edebileceğimiz gibi, evcil hayvanlar da göz alerjisi nedenleri arasında yer alabilirler. Göz alerjisi nedenleri arasındaki en temel etken ise, gözde bulunan hücrelerin kimyasal salgılamalarıdır.
Göz alerjisi belirtileri arasında yer alan göz kaşıntısına maruz kaldığınızda, gözlerinizi kesinlikle kaşımamalısınız. Aksi halde, göz alerjisi nedenleri arasında yer alan, hücrelerin salgılamış olduğu kimyasal miktarı artacaktır; ve dolayısı ile de gözlerdeki göz kaşıntısının oranı daha fazla artacaktır. Göz alerjisi tedavisinde, gözleri kaşımak yerine, gözlerinize soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Bunun yanında, göz alerjisi tedavisi sırasında lens takmaktan vazgeçebilir, ve yine göz alerjisi sırasında göz makyajı uygulamaktan kaçınabilirsiniz.
Göz alerjisi ve göz alerjisi tedavisi sırasında, göz kızarıklıklarını saklamak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda, gözlerinizi alerjik olmayan kapatıcılardan bir tanesi ile saklayabilirsiniz, fakat, göz alerjisi tedavisi sırasında eğer ağır göz makyajı uygularsanız, göz alerjisi belirtilerinin şiddetleneceğini de unutmamalısınız. Göz alerjisi tedavisi sırasında gözleriniz yerine, yüzünüzün başka bir noktasını, makyaj yardımı ile öne çıkartabilirsiniz.
Göz alerjsi nedenleri arasında saydığımız polenler, her tür bitki, ağaç, ya da çimden size ulaşabilir. Bundan dolayı, polenlerin olduğu dönemlerde mümkün olduğunca az dışarı çıkıp, pencerelerinizi de olabildiğince kapalı tutmanız önemli. Bunun yanında, polenlerden korunmak için güneş gözlüğü de takabilir; ve göz alerjisinden kendinizi uzak tutabilirsiniz.
Göz alerjisi nedenleri arasında yer alan evcil hayvanlara; ve her türlü hayvan ile, farkına varamadığınız diğer canlılara karşı da kendinizi korumalısınız. Göz alerjisinden korunabilmek için evcil hayvanlarınızı yatak odanıza sokmaktan kaçının. Evcil hayvanlarınızla temas ettikten sonra ellerinizi mutlaka bol su ile yıkayın; ve evcil hayvanlarla iletişim kurduktan sonra giysilerinizi mutlaka değiştirin. Mümkün olduğunca az iletişim kurmaya ise özen gösterin.
Göz alerjisi tedavisinde, göz damlalarından yararlanılabilmektedir, ve göz damlaları da burun damlaları ile aynı formatta çalışmaktadırlar. Antihistamin ilaçlar ile, göz alerjisi tedavisindeki histamin oluşumunun durdurulması hedeflenmekte; bu sayede de göz alerjisi tedavisi olanaklı hale getirilmektedir.
Göz alerjisi tedavisinde göz damlalarını kullanmak, gözün temizlenmesi, ve göz alerjisi tedavisi ile, aynı zamanda da kılcal damarların daraltılarak göz alerjisi belirtileri arasında yer alan kızarıklıkları azaltması açısından büyük önem taşırken, göz alerjisi tedavisinde yararlanılan göz damlaları aynı zamanda, gözün nemli kalmasını sağlayarak göz alerjisi belirtilerini en az miktara indirgemeyi de hedeflemektedir. Tüm bunlarla birlikte, göz alerjisi tedavisinde kullanılan göz damlasının belirli bir zamandan sonra, göz alerjisi belirtilerini arttırabileceğini de unutmamak, ve bunun için de bir doktora danışmadan göz damlası kullanmamak gerekmektedir.
Göz alerjisi tedavisinde, ağızdan alınan ilaçların da göz alerjsii için önemli bir faktör olduğunu unutmadan önce, bu ilaçların da göz kuruluğuna; ve gözlerde rehavete sebebiyet verebileceğini hatırlayarak göz alerjisi tedavisi için mutlaka bir doktora danışmanın gerekliliği akıldan çıkartılmamalıdır.

Latest Comments
  1. Anonim

    Sagolun ama bana gore bisey yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası