Göğüs Kanserinin Tedavisi Ve Göğüs Kanseri Gerçeği

Göğüs kanserinin tedavisini etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır. Göğüs kanserinin tedavisinde tercih edilecek olan yöntem için öncelikli olarak, göğüs kanserinin hangi aşamada teşhis edilmiş olduğu ile belirlenir. Bununla birlikte, göğüs kanserinin tedavisinde, göğüs kanseri hastasının genel olarak sağlık durumu, göğüs kanseri hastasının yaşı, göğüs kanserinin ne şekilde yayılım gösterdiği gibi durumların belirlenmesi de, göğüs kanserinin tedavisinde etkili olmaktadır.

<

Göğüs kanserinin erken teşhisinde uygulanacak olan göğüs kanseri tedavi yöntemi, genellikle cerrahi yöntemdir. Göğüs kanserinin tedavisi cerrahi yöntem ile gerçekleştirilecekse; ve göğüs kanserinin erken teşhisi söz konusu ise, yapılacak olan şey, oluşmaya başlayan göğüs kanseri hücresinin alınması; ya da eğer yayılma aşamasındaysa, göğüsün alınması şeklinde gerçekleştirilmektedir.
Göğüs kanseri, eğer ilerleyen aşamalarında ise; ve göğüs kanserinin tedavisi cerrahi müdahale gerçekleştirilerek devam ediyorsa, koltuk altı ile birlikte, göğüse yakın bölgelerde bulunan lenf bezleri alınır. Göğüs kanserinin tedavisinde, eğer göğüs kanserinin diğer göğüse de sıçramış olduğu görülüyor ise, bu durumda, diğer göğüsün alınması da söz konusu olabilmektedir.
Göğüs kanserinin tedavisinde cerrahi müdahalelerden sonraki yapılacak olan işlem, göğüs kanseri için ameliyatınızı gerçekleştiren doktorunuz ile, onkoloji uzmanının bir araya gelerek sizin hakkınızda görüşüp, radyoterapi ya da kemoterapi ile göğüs kanserinin tedavisine devam edip etmemeniz adına verilmesi gereken karardır.
Göğüs kanserinin tedavisinde, sizin için cerrahi müdahalelerin uygun olmadığına karar verilirse, bu durumda, radyoterapi ya da kemoterapi uygulanabileceği gibi, eş zamanlı olarak, hem kemoterapi, hem de radyoterapi ile göğüs kanserinin tedavisi de gerçekleştirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası