Göğüs Kanserinin Erken Teşhisinin Önemi

Göğüs kanseri, göğüs hücrelerini hedef alan; ve göğüs hücrelerinde başlayan bir kanser çeşididir. Göğüs kanserinin erken teşhisinin önemi ise, yadırganamayacak kadar çoktur. Şöyle ki: göğüs kanserinin erken teşhisi gerçekleştirilirse, göğüs kanseri olan kişinin yaşaması için verilen şans, %96 oranında artmaktadır. Doğal olarak, göğüs kanserinin erken teşhisi oldukça önemli bir hale gelmektedir. Göğüs kanserinin erken teşhisi için ise, insanlar, göğüs kanserini simgeleyen pembe kurdele ile bilinçlendirilmektedirler. Pembe kurdele kampanyası, her yılın Ekim ayında, göğüs kanseri için bilinçlendirme çalışmalarının yapılması amacı ile gerçekleştirilmektedir. Ve pembe kurdele kampanyası hakkında bilgi sahibi olanlar, yakalarına pembe kurdele takarak, göğüs kanseri hakkında kişileri bilinçlendirmeye özendirmektedirler.

<

Göğüs kanserinde, her sene, 44.000 kadından bir kadın ölmektedir. Bu kadınların göğüs kanseri olmaları ya da olmamaları önemli değildir; içimizde bulunan 44.000 kadından biri, göğüs kanseri nedeniyle ölmektedir; ve her geçen gün, bu oran daha fazla artmaktadır. Ayrıca, göğüs kanserindeki oranın artmaması için ise, göğüs kanserinin erken teşhisinin gerçekleştirilmesi gerektiğinin bilincine varmak gerekmektedir. Unutmamalıyız ki, her sekiz kadından biri, bir gün mutlaka göğüs kanseri olacak. Bu nedenle, göğüs kanserinin erken teşhisine önem vermek gerekmekte; ve pembe kurdele kampanyasını destekleyerek, her yılın Ekim Ayında pembe kurdelelerimizi yakalarımıza takmamız gerekmektedir.
Unutmayın, göğüs kanseri, bir gün hepimizin başına gelebilecek bir gerçektir. Önemli olan, bu gerçeği gözmezden gelmek değil; Farkındayım Korkmuyorum diyebilmektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası