Göğüs Kanserinin Belirtileri İle Göğüs Kanserinin Erken Teşhisi Mümkün

Göğüs kanseri, pek çoğumuzun hayatında korkulu bir ruyanın adı olarak bilinmesine karşın, göğüs kanserinden korunmanın; en azından göğüs kanserinin erken teşhisinin mümkün olduğunu biliyoruz. Göğüs kanserinin belirtileri hakkında bilgi sahibi olan kişiler için göğüs kanserinin erken teşhisi daha kolaydır. Peki göğüs kanserinin belirtileri nelerdir? İşte göğüs kanserinin belirtileri:

<

Bir kişi, göğsünde; ya da koltuk altında, eline bir beze, bir kitle; ya da bir şişlik geldiğini hissediyorsa, bunun, göğüs kanseri olma ihtimali olduğunu düşünmeli; ve göğüs kanserinin belirtileri arasında yer alan bu durumu hemen bir uzmana bildirmelidir. Göğüs kanserinin erken teşhisi, bu kitle ile olanaklı hale gelebilir.
Göğüs kanserinin belirtileri arasında yer alan bir diğer şey ise, meme başından akıntının gelmesidir. Meme başından, tek bir kanalda gelen akıntının kan olabileceği gibi, renkli bir sıvıdan oluşabileceğini de bilmek gerekir. Göğüs kanserinin erken teşhisinin olanaklı hale gelebilmesi için, kısa zamanda bir uzmana başvurmak gerekmektedir.
Göğüs kanserinin belirtileri arasında, göğüs başının, içe doğru çökmesi, şekil değiştirmesi; ya da çökme de yer almaktadır. Göğüs kanserinin erken teşhisi isteniyorsa, mutlaka bu durumun kontrol ettirilmesi gerekmektedir.
Göğüs kanserinin belirtileri arasında şunu da bilmek gerekir: göğüsün başında meydana gelen kabuklanma; ya da derideki soyulma, göğüs kanserinin sinyallerini kişilere verebilir. Bundan dolayı, göğüs kanserinin erken teşhisi için bir doktora başvurmakta fayda görülmektedir.
Göğüs kanserinin belirtileri arasında, göğüs derisinde meydana gelen renk değişikliği; ya da kızarıklıklar da sayılmaktadır. Göğüs kanserinin erken teşhisi için dikkate alınması gereken bir durumdur.
Göğüs kanserinin belirtileri arasında, portakal kabuğu görünümünün göğüste ortaya çıkmasının da sayılması gerekmektedir. Yani diyelim ki, sizin göğsünüzde portakal kabuğu görünümü oluştu. Kesinlikle basit bir selülit olarak değerlendirmemeli; ve kararı doktorunuza bırakmalısınız. Göğüs kanserinin erken teşhisi söz konusu olabilmektedir. Bununla birlikte, göğüs derisinde şişlikler ve içe doğru girinti çıkıntılar da olabilir… Bunun da dikkate alınması gerekmektedir.
Göğüs kanserinin belirtilerinden sonuncusu olarak bahsedebileceğimiz; ve göğüs kanserinin erken teşhisinde olanak tanıyabilecek olan şey ise, göğüste meydana gelen büyüme, şekil bozukluğu, asimetri; ya da renk değişikliği; ve kızarıklıktır…
Göğüs kanserinin belirtileri arasında yer alan bu unsurlardan bir kaçı değil; sadece biri bile, göğüs kanserinin erken teşhisini olanaklı hale getirmektedir. Kimse kendisine göğüs kanseri yakıştırması yapmak istemez; fakat kısa zamanda bir uzmana mutlaka başvurulması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası