Göğüs Kanseri Ve Göğüs Kanserinin Yayılması

Göğüs kanseri, bildiğimiz gibi göğüs hücrelerinde başlayan; ve sonrasında kendisini geliştiren bir kanser türüdür. Ancak, göğüs kanserinde de birbirinden farklı kanser çeşitlerinden söz edebilmemiz mümkündür. Göğüs kanserinde en sık rastlanan kanser tipi ise, Duktal Karsinoma. Duktal Karsinoma isimli göğüs kanseri türünde, göğüs kanseri, göğüsün süt kanallarında başlamaktadır.

<

Göğüs kanseri, göğüste başlayan; ve yayılan bir kanser türü olmakla birlikte, göğüs kanserinin yayılması, göğüsün dışına taştığında, ilk olarak koltuk altı lenfatik nodülleri göğüs kanserinden etkilenmektedir. Göğüs kanserinin yayıldığından şüphelenildiğinde, ilk olarak koltuk altına bakılmaktadır.
Göğüs kanserinin yayılması, öncelikle, göğüs kanseri hücrelerinin, göğüste bulunan diğer lenf nodlarına sıçraması ile başlar. Daha sonra ise göğüs kanseri, kemiğe, karaciğere, akciğere sıçrayabilir. Bundan dolayıdır ki, göğüs kanserinin ne denli riskli bir kanser türü olduğu mutlak surette anlaşılmalıdır.
Göğüs kanserinin, özellikle bayanlar arasında sık görülen bir kanser türü olduğunu unutmamakla birlikte, her kadın, göğüs kanseri risk grubu altında olduğunu da bilmelidir. Göğüs kanseri risk grubu altında olduğunu bilerek, gerekli kontrollerini gerçekleştiren kadınların, göğüs kanserinin erken teşhisi konusunda daha şanslı olduklarını bilmeleri gerekmektedir. Göğüs kanseri, kadınlara, göğüs kanserinin erken teşhisi durumunda %96 yaşama şansı tanımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası