Göğüs Kanseri Tedavisinde Uygulanan Göğüs Ameliyatı

Göğüs kanseri problemi ile karşı karşıya olan kişilerin, günün birinde mutlaka bir göğüs ameliyatı geçireceklerini kabullenmeleri gerekmektedir. Kendini göğüs kanseri tedavisinde göğüs ameliyatına alıştıran kadın için, göğüs kanseri tedavisi hem daha etkili sonuç verecek; hem de daha kolay olacaktır.
Göğüs kanseri tedavisinde göğüs ameliyatını uygulayan uzman doktor, göğüs kanseri tedavisinde, gerçekleştirdiği göğüs ameliyatının sonrasında, hasta için uygun olan göğüs kanseri tedavisini seçecektir: radyoterapi, kemoterapi, hormon tedavisi, monoklinor antikor tedavisi, göğüs kanseri tedavisinde, göğüs ameliyatı sonrasında gerçekleştirilecek göğüs kanseri tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Göğüs ameliyatı sonrasında belirtilen göğüs kanseri tedavi yöntemlerinden biri ya da bir kaçının aynı anda uygulanabilmesi de söz konusu olabilmektedir.

<

Göğüs kanseri tedavisinin başlangıcında uygulanacak olan göğüs ameliyatı da bir kaç farklı şekilde gerçekleştirilebilmektedir: göğüs ameliyatında, göğüsün tamamı alınabilir; ya da göğüs ameliyatında, göğüsün bir bölümü alınarak, geriye kalan bölümleri korunabilir. Göğüs ameliyatının ne şekilde yapılacağı, hastanın göğüs kanseri evresine; ve göğüs kanserinin yayılma hızına göre değişiklik gösterebilmektedir.
Göğüa kanseri tedavisinde gerçekleştirilen göğüs ameliyatı isimlerini şu şekilde sıralayabilmemiz mümkündür:
Lumpektomide: Göğüs ameliyatında, sadece göğüs kanserinin bulunduğu hücrelerin alınarak, göğüs dokularının korunduğu göğüs ameliyatı türüdür.
Kısmi Mastektomide: Göğüs ameliyatında, göğüs kanserinin bir kısmının korunabildiği göğüs ameliyatı çeşididir.
Mastektomi: Göğüs ameliyatında,göğüsün tamamen alındığı ameliyat türü olarak bilinmelidir.
Göğüs kanseri tedavisinde, radyoterapi, göğüs kanseri hücresinin göğüste kalma ihtimalinin olduğu durumlarda, göğüs ameliyatının öncesinde ve sonrasında uygulanabilmektedir.
Göğüs kanseri tedavisinde uygulanacak olan göğüs ameliyatında, göğüs kanserinin yayılma durumuna göre, koltuk altı lenf bezlerinin alınması durumu da söz konusu olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası