Göğüs Kanseri Riskini Arttıran Etkenler Ve Göğüs Kanseri Risk Grubu

Göğüs kanseri bilinçlendirme çalışmaları kapsamında, MaviBoncugum.Com’da yayınlamış olduğumuz yazılarımızda, sırayı, göğüs kanseri riskini arttıran etkenlerden bahsedeceğiz. Göğüs kanserine yakalanma riski kimlerde daha fazladır? Göğüs kanseri risk grubunda daha çok kimler yer almaktadır? Göğüs kanserinin görülme olasılığı kimlerde daha yüksektir? Göğüs kanseri ile ilgili sorularımızın cevabını yazımızın içerisinde bulacaksınız.

<

Göğüs kanseri risk grubunda, üzülerek belirtiyoruz ki, kadınlar yer almaktadır.
Göğüs kanseri risk grubunda, 50 yaşından büyük olan kadınlar daha fazla yer almaktadır.
Göğüs kanseri riskini arttıran bir diğer faktör ise, annesi ya da kız kardeşi göğüs kanseri sorunu yaşamış olan kişilerdir.
Göğüs kanseri riskini arttıran etkenler arasında, daha önceden, diğer göğüste tespit edilmiş olan göğüs kanserinden de söz etmek gerekmektedir.
Göğüs kanseri risk grubunda, 12 yaşından daha erken adet görmeye başlayanlardan da söz etmek gerekmektedir.
Göğüs kanseri riskini arttıran etkenler arasında, kadının, hayatında hiç hamile kalmamış olmasından da söz etmek gerekmektedir.
Göğüs kanseri risk grubunda yer alan bir diğer grup da, 50 yaşından sonra, hala adet görmeye devam ediyor olmasıdır.
Göğüs kanseri risk grubu içerisinde olduğunuzu düşünüyorsanız, düzenli olarak göğüs kanseri tetkiklerinizi yaptırmalı; ve göğüs kanserinin erken teşhisini olanaklı hale getirmelisiniz. Göğüs kanserinin tek bir hücreden başladığını unutmamalısınız. Vücudumuzda binlerce hücre olduğunu düşünecek olursak, bir hücreyi, ne kadar küçük görmemiz gerektiğini anlayabiliriz. Ancak kanser, sinsi bir hastalıktır. Tek bir hücrede başlaması önemli değildir. Önemli olan, o bir hücrenin artarak çoğalmasıdır. Bu nedenle, elinizden geldiğince, göğüs kanserinin erken teşhisini olanaklı hale getirmek zorundasınız.
Günümüzde, göğüs kanserinin tam olarak nasıl ve ne şekilde başladığı anlaşılamamakla birlikte, bir takım genlerin göğüs kanseri ile alakalı olduğu bilinmektedir. Bu genler size ailenizden de gelebilir; zamanla gelişebilirler de. Göğüs kanseri risk grubunun özelliklerini bilmeniz, bu anlamda, göğüs kanserinin erken teşhisini kolaylaştırabilmeniz açısından çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası