Göğüs Kanseri Hakkında Bilinçlenmek İçin Pembe Kurdele Kampanyası

Göğüs kanseri, pek çoğumuzun hiç yabancı olmadığı bir konu… Olabilir; pek çoğumuz sağlık sorunları ile savaşıyoruz. Önemli olan, bu sağlık sorunlarını aşabilmek. Göğüs kanseri ile savaşmak da bu anlamda büyük önem taşıyor. Göğüs kanseri ile savaşmak, kişilerin göğüs kanserinin erken teşhisi konusunda bilinçlendirilmesi; ve göğüs kanserinin tedavisi konusunda büyük adımlar atarak hızlı ilerlemek anlamına geliyor. Bu anlamda, pembe kurdele kampanyası gerçekleştirilerek, her Ekim ayında, göğüs kanseri konusunda insanların bilinçlendirilmesi adına gönüllü uygulamalar gerçekleştiriliyor. Göğüs kanseri vakıfları kurularak, bu vakıfların da belirli amaçlara hizmet etmesi sağlanıyor; göğüs kanseri vakıflarında, göğüs kanseri bilinçlendirme çalışmaları ile, göğüs kanseri hakkında araştırmalar yürütülüyor. İnsanlara göğüs kanseri konusunda eğitimler verilerek, göğüs kanserinin tedavisi, göğüs kanseri mağdurları için uygulanıyor.

<

Göğüs kanseri değil, genelde kanser adını duyduğumuzda, amansız bir hastalık olduğu hakkındaki bilincimiz yüksek elbette; ancak, pembe kurdele kampanyasında bir kadınlar arası dayanışma söz konusu. Pembe kurdele kampanyasında, Farkındayım, Korkmuyorum mesajı veriliyor ki bu da, göğüs kanseri hakkında, insanların bilincinin artmasına neden oluyor. Hal böyle olunca, göğüs kanserinin erken teşhisi mümkün oluyor. Göğüs kanserinin erken teşhisi söz konusu olduğunda ise, göğüs kanserinin tedavisi olanaklı hale geliyor.
Pembe kurdele kampanyasının amacı,göğüs kanseri hakkındaki şikayetleri en aza indirgemek. Şöyle ki: göğüs kanserinin tedavisinde her ne kadar göğüs kanseri komple giderilemese de, göğüs kanseri olan kişinin yaşam süresinin maximuma çıkartılması amaçlanıyor. Bu nedenle, herkesin, göğüs kanseri bilinçlendirmesi çerçevesinde, Ekim ayı boyunca, pembe kurdele kampanyasına destek vermesini diliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası