Gaz Çıkarmanın Yararları

Bulunulan ortamlarda gaz çıkarmak, toplum tarafından hiç de hoş karşılanmaz. Bazı kişiler bunu sessizce yapmaları halinde bir sorun olmayacağını düşünür; ancak bu durumda da ortama yayılan kötü koku tepki çekmektedir. Kısacası toplum içerisinde gaz çıkarmak, zorunlu olmadıkça gerçekten ayıptır. Ancak yalnız olacağınız bir ortama geçerek, kimseyi rahatsız etmeden yapacağınız bu eylemin sağlık açısından yararları, sandığınızdan çok daha fazladır. Yazımız içerisinde sizlere, gaz çıkarmanın faydaları ve gaz çıkarmanın yararlarından söz edeceğiz.

Gaz çıkarmak, her şeyin öncesinde çok doğal bir süreçtir. Herkes için geçerlidir; vücut tarafından bu durumun temelleri oluşturulur. Şöyle ki: Tüketilen besinler içerisinde yer alan yararlı mineraller vücut tarafından alınır. Yararlı olmayanlar ise yine vücut tarafından, gaz olarak biriktirilir. Biriken bu gazın da vücuttan en kısa zamanda atılması gerekmektedir. İşte gaz çıkarmanın faydaları ve gaz çıkarmanın yararları:

Gaz Çıkarmanın Yararları
Gaz Çıkarmanın Faydaları

■ Bağırsak sağlığı ile alakalı problemleriniz varsa, gaz çıkarmak konusunda temkinli olmak ve gazınızı tutmak yerine, hemen yapmalısınız. Aksi halde tutmaya çalıştığınız bu gaz, bağırsaklarınıza zarar verebilir, ilerde daha ciddi kolon sorunları yaşamanızı tetikleyebilir.

D Vitamini Eksikliği

■ Sağlık problemleriniz yoksa, her ne kadar önerilmese de, gazınızı tutmaya çalıştığınızda tutarsınız. Ancak eğer laktoz intöleransınız veya kolon kanseri gibi bir sorununuz varsa, hem gazınızı kontrol altına alamazsınız, hem de gaz çıkarmak, sonrasında etrafa kötü koku yayılmasına neden olur. Bu nedenle, böyle bir sorununuz varsa, en yakın zamanda bir doktora başvurmalısınız.

■ Gaz çıkarmak sırasında ortama Hidrojen Sülfür yayılır. Bu madde kokuludur. Koku aşırı fazla ise, kendi gaz kokunuzdan zehirlenebilirsiniz. Ancak aşırı kokulu olmayan gazın solunması da sağlığınıza yararlıdır ve sizi hastalıklardan korur. Özellikle felç ve kalp krizi gibi hastalıklardan korunmak için; her ne kadar ilginç gelse de kendi gaz kokunuzu almanız gerekebilir.

Adet Söktürücü Bitkiler

■ Sindirim sisteminiz sağlıklı ise daha sık gaz çıkarırsınız. Yani gaz çıkarmak sağlık işaretidir. Bununla birlikte, sık gaz çıkaran kişiler mutlu bireylerdir. Çünkü kendilerini rahat ve huzurlu hissederler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası