Sakal Ekimi Nasıl Yapılır? Sakal Ekimi İle İlgili Bilgiler

Sakal ekimi, özellikle köse olan kişiler tarafından uygulatılan bir yöntem olmakla birlikte, sakal ekimini, sadece köse olanların yaptırmadığını da belirtmemiz gerekmektedir. Hiç sakalı olmayanların uygulatabileceği sakal ekimini, sakalının seyrek olması dolayısı ile gerçekleştirmeye çalışan kişiler de bulunmaktadır. Bu anlamda, sakal ekimi ile ilgili olarak şu bilgiyi de aktarmamız gerekmektedir ki: sakal ekimi sırasında, isteyenlerin, istedikleri sakal modeli de, sakal ekimi sırasında kişilere verilebilmektedir.

Sakal ekimi için, istenilen sıklık kişi tarafından belirtilir, ve bu sıklığa uygun olarak, kişinin ense kökünde bulunan ince saç telleri, ya da kulak üstü bölgeden alınan saçlar, sakal ekiminin gerçekleştirileceği bölgeye uygulanır. Eğer ki kişi, sakal ekimi sırasında belirli bir modelin yüzünde uygulanmasını istiyorsa bunu anlatır, ve estetisyenler tarafından gerçekleştirilen çizim sonrasında sakal ekimi, istenilen modele göre, kişinin yüzüne şekil verilerek gerçekleştirilir.
Sakal ekimi nasıl yapılır sorusunun yanıtlarına gelecek olursak, sakal ekimi nasıl yapılır sorusunun yanıtı, biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, ense kökünden alınan ince telli saçlar; ya da kulak üstünden alınan saçlar ile gerçekleştirilmekte olup, kişinin yüzüne istenilen sıklıkta uygulanmaktadır.
Sakal ekimi, yüze, lokal anestezi uygulanarak iğneler aracılığı ile gerçekleştirildiğinden dolayı, bir kan pıhtısının çıkması normaldir, ve bu kan pıhtısı da yüzde kırmızı bir iz bırakır. Bu kırmızılık yapılacak olan ilk banyo ile birlikte giderilecektir, ancak, sakal ekimi sonrasında sakal köklerinin beslenmesi adına yüzde bir kırmızılık dalgası daha oluşacak, yüz kanlanacaktır. Bunun sonrasında, sakal ekiminin ilk iki haftasının ardından bir şok dökülme yaşanacaktır. Bu şok dökülmenin sonrasında, dört ya da sekiz ay boyunca, sakal ekimi ile ekilen sakallar çıkmayabilir. Fakat sonrasında çıkacak olan sakalların, hem doğal, hem de kalıcı olacağını bilmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası