Erkan Topuz’dan Kanserden Korunmak İçin Sağlıklı Beslenme Önerileri

Kanserden korunmak için; ve kanser tedavisine katkıda bulunmak için, pazardan taze alınmış; mevsiminde tüketilen sebze ve meyveleri yemeniz gerekmekte. Herhangi bir işlemden geçirilmiş olan meyve ve sebzelerin tüketiminden uzak durmanız öneriliyor. Bilindiği gibi, Erkan Topuz, kanserden korunmak için; ve kanser tedavisine katkı sağlamak için sürekli sağlıklı beslenme önerilerinde bulunuyor. Bu yazımızda sizlerle, Erkan Topuz’un önerilerini paylaşacağız.

<

Erkan Topuz, günümüzde, kanser tedavisi ve kemoterapi gibi ilaç tedavileri için 300 milyar dolar ile 400 milyar dolar arasında harcama yapıldığını belirtiyor. On yıl sonra ise bu rakamın 500 milyar dolara çıkacağını belirten Erkan Topuz, kanserden korunmak için harcanacak 40 milyar doların, aslında kanser riskini oldukça azaltacağını belirtiyor. Ve Erkan Topuz ekliyor: Bir anne adayı, hamilelik döneminde organik besinler ile beslenirse, çocuğunun kansere yakalanma riskini %60 oranında azaltır. 25 yaşından sonra bir insan organik beslenmeye başlarsa, kansere yakalanma riski %20 oranında azalır…
Erkan Topuz, kanserden korunmak için, haftada en az iki sefer bakliyat ürünlerinin tüketilmesi gerektiğini söylüyor. Erkan Topuz, kanserden korunmak için bakliyat ürünleri ile birlikte, semt pazarlarından taze şekilde alınacak olan kara turp, karahindiba, havuç, kuzukulağı, dereotu, biberiye, tere, maydanoz… gibi yiyeceklerin, iki ya da üç tanesinin aynı anda tüketilmesinin, kanserden korunmak için atılacak önemli adımlardan bir tanesi olduğunu belirtiyor.
Erkan Topuz, kanserden korunmak için kurubaklagillerden yararlanılması gerektiğini belirtiyor; ve atalarımızn, sofraya, mercimek, kurufasülye; ya da nohut olmadan oturmadıklarnı hatırlatıyor. Günümüzde bu alışkanlıkların giderek azaldığını belirten Erkan Topuz, özellikle kolon kanserinde ve mide kanserinde baklagillerin gücünden faydalanılması gerektiğini savunuyor.
Erkan Topuz, kemoterapi ala hastalarına, mercimek yemeği ve mercimek çorbası önerdiklerini belirtiyor; ve barbunyanın da tam mevsimi olduğunu, kemoterapi alan kişilerin haftada iki sefer zeytinyağlı barbunya yemelerinin de kendilerine iyi geleceğini belirtiyor.
Erkan Topuz, göğüs kanserinin tedavisinde; ve göğüs kanserinden korunmak için, kimyondan ve mantardan faydalanılması gerektiğini belirtiyor. Mantar alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında, mantarın renginin beyaz olmaması geliyor. Bununla birlikte, temizlenmemiş mantar almanın önemine vurgu yapan Erkan Topuz, göğüs kanserinin tedavisi sırasında; ve göğüs kanserinden korunmak için mantarın haftada iki ile üç sefer arasında tüketilmesi gerektiğini vurguluyor.
Erkan Topuz, kanserden korunmak için; ve kanser tedavisi sırasında, zerdeçalın önemine de değiniyor. Değerli olan pek çok baharat bulunduğunu, bunların arasında, zencefil, acı biber, kimyon… gibi baharatların bulunduğunu belirten Erkan Topuz, zerdeçalın ise baharatların en değerlisi olduğunu, hem kanserden korunmak için; hem de kanser tedavisinde tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor.
Zerdeçalın hakikisinin, kansere sebep olan tümörü bağlayarak kanlanmasına engel olduğunu belirten Erkan Topuz, hakiki zerdeçalın kirpik şeklinde olduğunu; ve kavanozların içerisinde satıldığını; fiyatının da 20€ civarında olduğunu belirtiyor. Türkiye’de satılan zerdeçalın, kanser üzerindeki etkisini bilmediğini de belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası