Düşük Şeker Koması HipoGlisemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu yazımızda sizlere, düşük şeker koması ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de düşük şeker koması hakkında bilgi sahibi olarak, düşük şeker koması belirtileri; ve düşük şeker koması ilk yardım detayları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden sizler için düşük şeker komasının anlatımını gerçekleştirmeye başlayalım:


Düşük şeker koması, hipoglisemi adı ile anılmakta olup, çok hızlı geliştiğinden, ve kan şekeri düşmesinin ani bir şekilde hızla gerçekleşmesinden dolayı, düşük şeker koması belirtilerinde, düşük şeker koması ilk yardımının çok kısa zamanda gerçekleştirikmesi gerekmektedir. Aksi halde düşük şeker komasının ölümcül sonuçlarının bulunabileceğini mutlaka belirtmeliyiz…
Düşük şeker koması belirtileri: İlk belirti kişinin acıkmasıdır. Elleri ve dudakları uyuşmaya başlayan kişi soğuk terler dökmeye başlamaktadır. Kişiliğinde değişimler söz konusu olan kişi aynı zamanda şuurunu kaybedebilir, ve hatta, ağzından köpükler gelebilir, idrar kaçırma problemi yaşayabilir, vücudunda bir takım kasılmalar gözlemlenebilir. Düşük şeker koması belirtileri hissedildiğinde, kesinlikle beklenmemeli, düşük şeker koması ilk müdahale girişimlerine başlanmalıdır…
Düşük şeker koması ilk yardım, düşük şeker koması ilk müdahale: Eğer ki kişinin şuuru yerinde ise, şekerli su içirilebilir; ya da meyve suyu içmesi sağlanabilir; ya da glikoz tablet verilerek kan şekerinin bu şekilde yükselmesi sağlanabilir. Kişinin şuuru kapalıysa, tüm bunlar yapılmamalı, kişi acil bir şekilde hastaneye yetiştirilmeye çalışılmalıdır. Unutmamak gerekir ki şuuru kapalı olan kişinin içtiği; ya da yutmaya çalıştığı şeyler boğazına gidebilir, ve bu da o kişinin boğulmasına neden olabilir.
Kişiler eğer düşük şeker koması yaşama riskine açık iseler, ve insülin kullanımı gerçekleştiriyorlarsa, bu durumda, yanlarında, ani müdahale için taşımaları gereken ampuller bulundurmaları, ve bu ampullerin kullanımını da yakınlarındaki kişilere öğretmeleri önerilmektedir. Bu ampuller enjeksiyon ile vücuda verilir, ve kısa sürede etkilerini gösterir, kısa sürede de kaybederler. Hastaneye ulaşana kadar idare edebilmesi adına bu ampullerden yarar sağlanabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası