Zerdeçal İle Diş Beyazlatma

Zerdeçal İle Diş Beyazlatma

Masa başında çalışanlarda el alışkanlığıdır, klavyenin arkasında mutlaka bir bardak durur, ve içerisinde de ya çay, ya da kahve bulunur… Masa başı çalışmayanlar ise, mola verdiklerinde, tıpkı masa başı işlerde çalışanlarda olduğu gibi sigara içer, onlar da çay, ve kahve içmeyi ihmal etmezler… Ve bu durum beraberinde, dişlerin lekelenmesine, daha çok da sararmasına neden olur. Bu yazımızda sizlere, kendi imkanlarınızla diş beyazlatma işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizden söz edeceğiz. Evde diş beyazlatmayı, zerdeçal ile diş beyazlatma işlemini gerçekleştirerek uygulayabilirsiniz. Peki bu basit işlemi nasıl gerçekleştirebilirsiniz? İşte sorunuzun yanıtı:

Evde Diş Beyazlatm İçin Gerekli Malzemeler

*Diş fırçası
*Diş macunu
*Kase
*1 yemek kaşığı zerdeçal
*1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Zerdeçal İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

• İlk olarak zerdeçal ile Hindistan cevizi yağını kase içerisinde karıştırın.
• Diş fırçanızı kaşık gibi kullanarak, bu malzemeleri karıştırarak macun kıvamına getirin.
• Yine diş fırçanız ile, dişlerinizi, hazırladığınız yağlı zerdeçal macunu ile, diş macunu ile fırçalar gibi fırçalayın.
• Fırçalama işleminin sonrasında, ağzınızda bulunan karışımı tükürmeyin, ve ortalama 2 dakika ağzınızda kalmasını sağlayın. Bu sırada, dişlerinizin sarardığını hissedeceksiniz; ama bu olağan süreç içerisinde vardır; ve geçicidir. Zaten amacımız diş beyazlatma…
• 2 dakika beklemenin sonrasında, dişlerinizi bir de her zamanki diş macununuz ile fırçalayın.

Evde diş beyazlatma adına uygulayacağınız bu işlem, tekrar edilmesi halinde, sizi oldukça memnun edecektir. Ama bu noktada şunu da unutmamalısınız: Zerdeçalın aşındırma özelliği vardır. Bu nedenle, fazlası dişleriniz adına zararlı olabilir. Eğer yeterli miktarda kullanırsanız, plaklarla başa çıkabilme, iltihapları giderme, bakterileri yok etme, lekeleri giderme… etkilerinin tamamından yararlanabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.