Yirmilik Diş Çekimi Ve Yirmilik Diş Çekimi Sonrası Yapılması Gerekenler

Bu yazımızda sizlere yirmilik diş çekimi, ve yirmilik diş çekimi sonrası yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Sorunlu bir yirmilik diş eninde sonunda çekilecektir. Peki yirmilik diş çekimi ve yirmilik diş çekimi sonrası yapılması gerekenler ile ilgili neler bilmemiz gerekmektedir? İşte sizlere, yirmilik diş çekimi ile ilgili yirmilik diş çekimi sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgiler:

Yirmilik diş çekiminden sonra, kesinlikle bölgenin karıştırılmaması gerekmektedir. Bölge ile uğraşılması halinde enfeksiyonlar gelişebileceği gibi, kanamalar; ya da ağrı durumu da gelişebilmektedir. Yirmilik diş çekimi sonrası yapılması gerekenler arasında yer alan bir diğer unsurun da, o bölgeden çiğneme yapılmaması gerektiğini, bununla birlikte sigara içilmemesi gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir. Sigaranın kanamayı arttıran etkisi bulunmakla birlikte, çiğneme işlemi de ağrının artmasına neden olmaktadır.
Yirmilik diş çekildikten sonra bölgeye tampon konulmalı, ve eğer kanama devam ediyorsa da bu tampon yarım saatlik aralıklarla değiştirilmelidir. Yirmilik diş çekimi sonrasında uygulanması gereken bir diğer tampon türü de soğuk tampondur. Soğuk tampon yirmişer dakikalık aralıklarla konulmalıdır. Yirmi dakikanın sonundaki diğer yirmi dakika boş bırakılmalı, sonrasında yeniden soğuk tampon uygulanmalıdır. Bu sayede, yirmilik diş çekiminden sonra yüzün şişmesi önlenmektedir.
Bir bardak ılık suyun içerisine bir çay kaşığı tuz ilave ederek tuzlu gargara hazırlanmalı, ve yirmilik dişin çekilmesinden bir gün sonra, iki saat aralıklarla bu gargara uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası