Evde Diş Beyazlatma Yolları

Son zamanlarda reklamlarda bile sık gördüğümüz gibi: “Bu yılın modası beyaz…” Ve bu moda dişler için her yıl geçerli… Hepimiz bembeyaz dişlerimizin olmasınıistiyor; ama bunu olabildiğince doğal yöntemlerle yapmayı tercih ediyoruz. Çünkü aksi halde diş aşınması, diş hassasiyeti gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle biz de yazımız içerisinde sizlere, evde diş beyazlatma ile ilgili bilgilerden söz etmeye karar verdik. Evde diş beyazlatma yolları ve evde diş beyazlatma yöntemlerini gözden geçirmek için yazımızı okumaya devam edin…

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri
Evde Diş Beyazlatma Yolları

Zerdeçal ile diş beyazlatma, denenmes önerilen ilk yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Bunu uygulamak için, bir çay kaşığı zerdeçala bir çay kaşığı da Hindistan cevizi yağı karıştırmanız gerekiyor. Ardından bu karışıma üç damla da nane yağı ilave ederek, bir macun kıvamını almasını sağlamalısınız. Elde etmiş olduğunuz macunu diş macunu gibi kullanırsanız, nane ferahlığı nefesinizi ferahlatacak, diş minesine de bakım yapmış olmanız dolayısı ile, evde diş beyazlatma işlemini tamamlamış olacaksınız.

■ Evde diş beyazlatmanın bir diğer yolu da çilekten yararlanmak. Bunu yapmak için işe, bir tane çileği ezmekle başlayın. Sonrasında içerisine, toz haline getirilmiş deniz tuzundan, çilekle birleştiğinde macun kıvamını alacak kadar ilave edin. Sonra da bu macun ile dişlerinize bir kaç dakika boyunca masaj uygulayın. Uygulama sonrasında ağzınızı güzelce çalkalayın; ama yine de diş minesini aşındırmamak adına, iki haftada bir uygulamayı ihmal etmeyin.

■ Evde diş beyazlatma yöntemlerinden bir diğeri de limonlu tuzlu su kullanımıdır. Bunun için yapmanız gereken, üç çorba kaşığı limon suyu ile bir çorba kaşığı tuzu karıştırıp, elde etmiş olduğunuz karışımı, dişlerinizi fırçaladıktan sonra, ağzınızı çalkalamak için kullanmaktan ibaret… Uygulamayı haftada üç kereye kadar da tekrarlamanızda bir sakınca bulunmamaktadır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

■ Evde diş beyazlatma yollarının bir diğeri de taze fesleğen yapraklarından yararlanmaktır. Bunun için, söz konusu yaprakları ezip püre haline getirin. Ardından bu püreyle dişlerinizi fırçalayın. Eğer illa ki diş macunu da kullanmak istiyorsanız, diş macunu kullanmadan on dakika önce dişlerinizi fesleğen püresi ile fırçalayın. Bu yöntem sadece evde diş beyazlatma için değil, aynı zamanda diş bakımı için de kullanılmaktadır ve dişler bu nedenle, fesleğen uygulaması ile daha sağlıklı bir hal alır.

■ Son önereceğimiz yöntem ise çay ağacı yağı ile uygulanmakta. Yarım bardak suyun içerisine beş damla çay ağacı yağını damlatın. Hazırlamış olduğunuz bu karışım ile, dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı çalkalayın. Bir kaç hafta düzenli uygulama sonrasında farkı görmeye başlayacaksınız…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası