Diş İpi Hangi Sıklıkta Kullanılmalı? Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda sizlere, diş ipi hangi sıklıkta kullanılmalı, diş ipi nasıl kullanılır… Kısacası, diş ipi kullanımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Diş ipi hangi sıklıkta kullanılmalı sorusunun yanıtını, diş ipi kullanımı ile ilgili bilgiler arasında sizlere ilk olarak vermeye çalışacağız, sonrasında da diş ipi nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını sizlere vermeye çalışacağız.

Diş ipi hangi sıklıkta kullanılmalı diyenler, diş ipi kullanımı ile ilgili olarak şunu belirtmemiz gerekmektedir: her yemek sonrasında dişlerin fırçakanması gerekmektedir ki diş çürüklerinin daha az görülmesi durumu söz konusu olsun. Fakat, diş fırçalamak, diş sağlığı açısından yeterli bir uygulama değildir. Bu nedenle, diş ipi kullanımı için gereklilik bulunmaktadır. Diş ipi hangi sıklıkta kullanılmalı sorusunun yanıtı da bu şekilde, yemek yedikten sonra olarak verilmektedir. Diş ipi hangi sıklıkta kullanılmalı sorusunun yanıtından sonra, diş ipi kullanımı hakkında bilgi vermeye, diş ipi nasıl kullanılır sorusunun yanıtları ile devam etmemiz gerekmektedir.
Diş ipi kullanımında, mutlaka diş ipi nasıl kullanılır sorusunun yanıtının bilinmesi gerekmektedir; aksi takdirde, diş etine zarar verilmesi gibi bir durumun söz konusu olabileceği unutulmamalıdır. O halde soralım, ve cevaplayalım: diş ipi nasıl kullanılır?
Diş ipi nasıl kullanılır? Diş ipi kullanımında, öncelikle diş ipi, 25 – 30 santim uzunluğunda kesilir; daha sonra ise, diş ipinin her iki ucu, iki elin işaret parmaklarına dolanır, diş ipi kullanımı sırasında baş parmaklardan da destek alınacağı unutulmayarak, baş parmaklar boş bırakılmalıdır. Diş ipi kullanımı iki diş arasında gerçekleştirilmektedir. Diş ipi kullanımı, özellikle diş fırçasının ulaşamadığı yerlerde gerçekleştirilir, ve diş ipinin şeklinin C şeklinde olması sağlanmalıdır. Diş ipi nasıl kullanılır diyenler, diş ipi, sağa sola, yukarı, ve aşağı şekilde hareket ettirilerek kullanılmalıdır. Diş ipi kullanımı sonrasında ağızın iyice çalkalanması önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası