Diş Hassasiyeti Ve Diş Hassasiyeti Ağrısı

Diş Hassasiyeti Ve Diş Hassasiyeti Ağrısı

Bu yazımızda sizlere diş hassasiyeti ile ilgili bilgilerden söz ederek, diş hassasiyeti neden olur, diş hassasiyeti ağrısı nasıl giderilir, ve diş hassasiyeti nasıl önlenir gibi soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de diş hassasiyeti problemi ile baş etmek durumunda kalıyor, diş hassasiyeti neden olur diyorsanız, gelin diş hassasiyeti ağrısı da dahil olmak üzere bilgilerimizi birlikte gözden geçirelim:

Diş hassasiyeti neden olur? Diş kırık ise, bu durum diş hassasiyetine neden olabiliyor. Diş taşlarının var oluşu ile birlikte, diş gıcırdatmanın varlığı da diş hassasiyetine neden olabiliyor. Var olan diş eti hastalıkları, ve diş eti çekilmesinin yanında, diş fırçalama işleminin sert bir şekilde gerçekleştirilmesi, ve böylelikle diş etinin aşındırılması da diş hassasiyetine neden olabiliyor. Asitli yiyecek, ve içecekler de, diş hassasiyetine neden olarak, diş minesini aşındırıcı etki gösterebiliyor.
Diş hassasiyeti ağrısını gidermek için her şeyin öncesinde ağız bakımına önem verilmesi, düzenli olarak ağız ve diş sağlığı kontrollerinin yaptırılması gerekiyor. Bunun yanında, asitli yiyecek; ve içeceklerden uzak durulması önemli. Aynı zamanda, diş fırçasının kıllarının yumuşak olması gerekiyor. Diş bakımı, ve ağız bakım ürünlerinin içeriğinin florlu olması, ve diş macununun ise, diş hassasiyetine özel olarak hazrlanmış olması diş hassasiyeti ağrısını gidermede önemli rol oynayan etkenler olarak karşımıza çıkıyor.
Diş hassasiyeti nasıl önlenir? Diş hassasiyeti varsa, her şeyin öncesinde doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Eğer diş köklerinzi açığa çıktı ise, doktorunuzun bu açığı, gerekli şekilde kapatması, izole etmesi gerekmektedir. Bunun için dolgu maddelerinden; ya da florid içeren malzemelerden yararlanılabilir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.