Diş Beyazlatma Yöntemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere diş beyazlatmanın doğal yollarından söz edeceğiz. Diş beyazlatmada karbonat, ve diğer diş beyazlatma yöntemlerinden hangisinin tercih edilmesi gerektiği ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Eğer siz de, gün içerisinde severek tükettiğiniz kahve, ve çay dolayısı ile diş beyazlatmanın doğal yollarına gereksinim duyuyorsanız, detaylı bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz:

Diş Beyazlatmada Karbonat: Gerek karbonat, gerekse de diğer diş beyazlatma tozlarının, diş beyazlatmanın doğal yolları arasında kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü, bu gibi aşındırıcı maddeler hem dişleri çizer, ve sonraki dönemlerde daha çok leke tutmaasına neden olur, hem diş etlerine zarar verir, hem de diş minesinin hasar görmesine sebep olur ki dişi koruyan zaten bu tabaka olduğundan, karbonat kesinlikle, diğer diş beyazlatma tozları ile birlikte, kullanılmamalıdır.

Bleaching adı verilen diş beyazlatma yöntemi ile dişlerinizi beyazlatmanız demek, sizin dişlerinizin bir ömür boyu beyaz kalacağı anlamına gelmemektedir. Eğer alkol, boyalı yiyecek, ve içecekler, sigara, çay, kahve tüketimi gerçekleştiriyorsanız, dişleriniz en çok iki senenin sonunda yine lekeli bir hal alacaktır.

Diş beyazlatmada denenebilecek bir diğer yöntem de lazerle diş beyazlatmadır. Bu yöntemle, dişlerinizin renginin 3 – 4 ton açılabilmesi söz konusudur. Dişlerinize özel bir jel sürülür; ve sonrasında ortalama 40 dakika boyunca lazere maruz bırakılırsınız. Ofis tipi beyazlatma olarak da bilinen bir ismi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

18 yaşından küçüklere diş beyazlatma işleminin uygulanmadığını da belirtmeliyiz. Çünkü diş tabakası tam da bu zamanda gelişmektedir; ve işlem uygulanması halinde, dişlerin, sonraki aşamada zarar görmesi durumu söz konusu olabilir.

Diş beyazlatmada sert diş fırçasının size istediğiniz sonucu vereceğini düşünüyorsanız da yanılıyorsunuz. Sert diş fırçası kullanmak diş beyazlatma yöntemleri arasında yer almamakla birlikte, dişlerin aşınmasına neden olacağı için, hem daha sarı görünüme, hem de çürük varmış gibi bir kamaşmaya neden olmaktadır. Bu nedenle, sert diş fırçası kullanımından kesinlikle kaçınmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası