Bitkisel Diş Bakımı Nasıl Yapılır? Diş Eti İltihabı Nasıl Önlenir?

Bu yazımızda sizlere bitkisel diş bakımı ile ilgili bilgilerden söz ederek, diş eti iltihabı nasıl önlenir, tartar oluşumu nasıl engellenir… gibi soruların yanıtlarından bahsedeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bitkisel diş bakımı ile ilgili kısa bir özet bilgi vermemiz gerekirse, pek çok diş bakımı ürününün içeriğinin kabartma tozu ile oluştuğunu belirtmeliyiz. Bitkisel diş bakımında, diş eti iltihabı nasıl önlenir, tartar oluşumu nasıl engellenir diyenler için hemen bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Bitkisel diş bakımı için gerekli malzemeler:

Beş damla çay ağacı esans yağı
Bir çay kaşığı nane
Bir çay kaşığı kuru labada kökü
Bir çay kaşığı kuru ahududu yaprağı
Bir çay kaşığı musrafi tozu
Yarım bardak kil tozu
Yarım bardak kabartma tozu

Bitkisel diş bakımında bu malzemelerin nasıl kullanıldığına bakacak olursak, İlk önce, büyük bir kap içerisinde, kil tozu ile kabartma tozunun birbirine karıştırılması gerekmektedir. Başka bir yerde ise, kuru labada kökü, ve kuru ahududu yaprağının karıştırılıp, sonrasında da toz haline getirilmesi gerekmektedir. Daha sonra, büyük kap içerisinde karıştırılmış bulunan kabartma tozunun içerisine ahududu, ve labada ile birlikte mürsafi tozunun da ilave edilmesi gerekecektir. Tüm bu malzemelerin birbirlerine güzelce yedirilmesi gerekmektedir. Çay ağacı esansı yağının da karışım içerisine ilavesinden sonra, tüm malzemelerin yeniden karıştırılması önerilmektedir. Tüm bu işlemlerden sonra bir gece bekletilmesi gereken bitkisel diş bakımı karışımı ertesi sabah yeniden karıştırılır, ve ışık ve nem geçirmeyecek bir kavanoz içerisinde saklanır.
Tartar oluşumu nasıl engellenir, ve diş eti iltihabı nasıl önlenir diyen kişilerin, hazırlamış oldukları bitkisel diş bakımı ürününü diş fırçasına serperek, diş üzerinde masaj yapmak sureti ile uygulamaları gerekmektedir. Ardından aynı işlem dil üzerine de yapılır, sonrasında da duru su ile ağız çalkalanarak işlem tamamlanır.

Diş eti iltihabı nasıl önlenir diyenler için mürsafi tozu, ve çay ağacı esansı yağı konulmuştur. Çay ağacı yağı esansı aynı zamanda diş plağı oluşumunu da önlemektedir. Kabartma tozu ağızda bulunan asiti alarak ağız kokusunu önlemektedir. Ahududu yaprağı ise, tartar oluşumu nasıl engellenir sorusunun yanıtı için bitkisel diş bakımı ürününün içeriğine eklenmiş bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası