Diş Ağrısına Karanfil Yağı, Uçuk Tedavisine Tam Yağlı Süt… Ve Daha Fazlası

Sağlık, hepimizin hayatında, herşeyden önce gelir elbette. Hastalandığımızda ya hemen doktora koşarız; ya da, elbet geçer der ve beklemeye başlarız. Oysa sağlık, ne kelimenin tam anlamıyla umursamaz olmayı; ne de kendini çok fazla dinlemeyi gerektirir. Şifalı bitkilerin, sağlıklı yaşam adına katkılarını biliyoruz. Aslında sadece şifalı bitkiler değil, elimizin altında olan pek çok şey, sağlıklı yaşam için işimize yarıyor; ve bununla da birlikte, hastalıkların tedavisinde bizlere kolaylık tanıyor. Yapılan bir araştırmanın sonuçlarından bahsedeceğimiz bu yazımızda, ne, hangi hastalığa iyi gelir, bunu öğrenmeye çalışacağız. Belki artık, kendimizi dinlemekten uzak; umursamazlık dışı bir hayat yaşayabiliriz; ne dersiniz?

<

Grip tedavisinde tavuk çorbasından yararlanabilirsiniz… Size çok basit geliyor öyle değil mi? Aslında bu hiç de basit değil. Bilmez misiniz; hasta olan insanlara hemen bir çorba yapılır… Grip olan kişilere tavuk çorbası yapılır. Tavuk çorbası, kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlarken, bununla birlikte, solunum yolunda hastalığa sebebiyet veren beyaz kan hücrelerinin daha pasif hale gelmesini sağlar. Bu nedenle, grip tedavisinde tavuk çorbasından yararlanılır. Kış aylarında olduğumuz bu günlerde, sık sık grip olurken, ilaç kullanımında da doktora danışmak gerekir; fakat bizler doktora gitmeyi sevmezken, tavuk çorbası ile grip tedavisi gerçekleştirmeyi denemek çok zor mu?
Diş ağrısında karanfil yağından faydalanın… Daha önceki yazılarımızda da sizlere, karanfil yağının doğal ağrı kesici özellik taşıdığından bahsetmiştik. Ve karanfil yağı, diş ağrısının tedavisinde geçmiş zamanlardan beri kullanılmaktadır. Karanfil yağının kullanımında dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır o da şudur: karanfil yağının fazla kullanımı, ağızdaki dokulara ve sinirlere zarar verir; solunum zorluğu yaşatır, boğaz ağrısına neden olur, böbrek yetmezliğine sebebiyet verir… Bu nedenle, diş ağrısının tedavisinde karanfil yağından yararlanacak olan kişilerin, az miktarda karanfil yağını zeytinyağı ile karıştırarak bir pamuk yardımı ile ağrıyan dişlerine uygulamaları önerilmektedir.
Mide ağrısının tedavisinde kabartma tozundan yararlanın… Kabartma tozu olarak bilinen Sodyum Bikarbonat, mide ağrısına neden olan mide asitleri ile reaksiyon oluşturarak mide ağrısının giderilmesine katkıda bulunur. Mide ağrısı için kabartma tozunu nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız, bir bardak suyun içerisine bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyerek karıştırıp çözünmesini sağlayın. Sonrasında da kabartma tozu bulunan suyu, tadı biraz tuhaf da olsa için. Mide ağrısına iyi geleceğini göreceksiniz.
Uçuk tedavisinde tam yağlı sütten yararlanın… Pek çoğumuz, günlük yaşamın stresi, düzensiz beslenme, vitamin eksikliği ya da benzer nedenler dolayısı ile uçuk problemi yaşıyoruz. Uçuk tedavisinde ise uzun yıllardır tam yağlı sütten yararlanılıyor. Uçuğa neden olan Herpes Simpleks isimli virüsün anti-virüsü niteliğindeki monokaprin isimli madde, tam yağlı sütün içeriğinde bulunuyor. Monokaprin isimli bu madde, Herpes Simpleks isimli virüsün etkisini azaltıyor. Bundan dolayı, uçuk tedavisinde tam yağlı sütten yararlanılması öneriliyor.
Boğaz ağrısı sorununda baldan faydalanın… Balın boğaz ağrısına iyi geldiği bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Ve balın, ilaçlar arasında en güzel tada sahip olan ilaç olarak nitelendirilmesinin nedeni de bundan ileri gelmektedir. Balı, boğaz ağrısı için kullanacaksanız, içerisine tarçın ve limon da eklerseniz, öksürüğün giderilmesine de katkısının olacağını bilmelisiniz. Fakat boğaz ağrısında bal kullanımı, tek başına da işe yaramaktadır. Balın içerisine zencefil de ekleyebilirsiniz. Balın, boğaz ağrısı ve öksürük giderici özelliğinin, bir öksürük şurubu kadar etkili olabileceği belirtilmektedir.
Güneş yanığı için sirke ve çaydan faydalanın… Güneş yanığı ile en sık yaz aylarında karşılaşılır. Fakat bununla birlikte, güneş yanığı problemi ile karşılaşmamak için yaz aylarında güneş kremi kullanımının gerekli olduğu da çok kişi tarafından bilinir. Fakat diyelim ki, siz güneş kremi kullanmayı unuttunuz; ve güneş yanığı problemi ile karşı karşıya kaldınız. Güneş yanığının ağrısı ve acısı oldukça kötüdür. Güneş yanığı sorununda, bir sprey kutusunun içerisine sirke koyun; ve sirkeyi güneş yanığının üzerine püskürtün. Güneş yanığı ağrılarının giderildiğini göreceksiniz. Akşam yatarken ise, bir havlunun üzerine çay koyun; ve bu çayı, güneş yanığının üzerine sarın. Güneş yanığı için kullanmış olduğunuz sirkenin kötü kokusunu alacak olan çay, aynı zamanda serinlemenize de yardımcı olacaktır.
Siğil tedavisinde selo bant kullanımından yararlanılması önerilmektedir… Bu uygulamayı, bu yazıyı yazan kişi olarak onaylamadığımı belirtmekle birlikte, yurtdışında yapılan araştırmalarda etkinliğinin kanıtlandığını da belirtmek durumundayım… Siğil tedavisinin 28 günde gerçekleştirildiğini belirten uzmanlar, siğil tedavisinde, her gün sürekli olarak elimizde bulunan selo banttan yararlandığımız takdirde, siğil tedavisinin çok daha kısa bir sürede gerçekleşeceğini belirtmektedirler.
Böcek ısırıklarına karşı şeffaf ojeden yararlanın…. Jeffaf oje, bayanların hemen hemen tamamında bulunan bir eşyadır. Şeffaf ojeyi, böcek ısırığının olduğu yere uyguladığınızda, böcek ısırığı sebebiyle meydana gelen kaşıntı ve yanma hissinin ortadan kalktığını göreceksiniz. Bu nedenle, böcek ısırığı gibi durumlarda, özellikle de yaz aylarında sık karşılaşılan bu sorunda, şeffaf ojeden yararlanılması önerilmektedir.
Saç yağlanmasına talk pudrası ile çözüm bulun… Günlük yaşamın koşturmacasında sürekli saç yıkamaya zamanınız olmayabilir; ve bu durum saçlarınızın yağlanmasına neden olur. Vücuttaki kötü ter kokusu deodorant ya da parfümlerle giderilebilir; fakat saç yağlanması için görüntüye bir şey yapılamaz… diyenlerdenseniz, yanılıyorsunuz… Talk pudrası, yağlı saçlarda etkin sonuç vermektedir. Talk pudrasını az miktarda alarak saçınıza uygular; ve sonrasında saçınızı tarak ile tarayarak talk pudrasını saçınıza yayarsanız, yağlı saç görüntüsünden kurtulmanız daha kolay olacaktır.
Kulak ağrısına zeytinyağından çare bulun… Kulak ağrısı daha çok çocuklarda görülen bir problemdir. Ve aileler, oda sıcaklığında bulunan zeytinyağını, kulak ağrısını gidermek için kullanırlar. Kulak ağrısını gideren zeytinyağının, kulak zarını yumuşattığı; ve bunun yanında, kulak zarına uygulanan basıncı dengelediği bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası