Gül Hastalığından Kurtuldum – Kurtulan Var Mı?

Gül hastalığından kurtuldum diyebilmek, bu hastalıkla başa çıkmaya çalışan herkesin hayali. Pek çoğumuz, gül hastalığı tam olarak geçmez diye biliyoruz. Ancak Lex Gillies isimli makyaj bloggeri bu hastalıktan gluten diyeti yaparak kurtulduğunu iddia ediyor. Peki acaba gerçekten kurtuldu mu yoksa hastalığı dönemsel olarak mı geçti?

Maviboncugum.com içerisinde bu hastalık hakkında sizlere çok fazla bilgi aktardık. Takipçilerimizde bu hastalık yoksa bile onlar bile gül hastalığı nedir sorusunun yanıtlarını çoktan öğrendiler. İnsanlar paylaştığımız konular içerisinde birbirleri ile iletişime geçti ve pek çoğu kendi aralarında yardımlaştılar.

Gül Hastalığından Kurtulan Var Mı

Gül Hastalığından Kurtuldum

Gül hastalığı tedavisi için isim verenler dahi oldu. Ancak onları reklam içerikli bilgi olabilmesi dolayısı ile paylaşamadık. Gül hastalığı nasıl geçer diyenlere önerilerde bulunan takipçilerimizin tüm yorumlarını ise paylaştık. Herkes birbirine umut olmaya çalıştı. Çünkü bu hastalık herkesin sosyal hayatını ve psikolojisini olumsuz etkiledi.

Ve ne yazık ki hala da varlığını sürdürmeye devam ediyor. Ancak 32 yaşındaki makyaj bloggeri Lex Gillies, Gül hastalığından kurtuldum diyor. Bunu gluten diyeti ile yaptığını iddia ediyor. Fakat onun da işi özgün olmak ve ilgi toplayıcı paylaşımlarda bulunmak. Dolayısı ile verdiği bilginin ne denli geçerli olduğunu bilemiyoruz.

Bildiğimiz tek bir şey var ki o da gluten diyeti uygulamanız halinde vücudunuza hiç bir zarar vermeyeceğiniz. Glutensiz ürünlerin biraz daha pahalı olduğunu da belirtmeyi unutmamalıyız elbette. Ancak bu diyet içerisinde herhangi bir ilaç ya da sağlığınızı riske atacak bir şey bulunmadığı için, gül hastalığı ile savaşmak adına rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Gül Hastalığından Kurtuldum

Gül Hastalığından Kurtuldum

Hastalığı üniversite yıllarında başlayan başarılı blogger, ondan ne kurtulabiliyorne de makyajla kapatabiliyordu. Dolayısı ile zaman içerisinde önce özgüvenini kaybetmeye başladı; sonra da işini bırakmak zorunda kaldı. Fakat şimdiondan kurtulduğunu iddia ediyor.Hem de sadece gluten diyeti yaparak…

Gül Hastalığından Kurtulan Var Mı?

Gül hastalığından kurtulan var mı sorusundan olumlu yanıt almak,bu hastalık ile başa çıkmak zorunda olan herkes için umut ışığı olacak. Dolayısı ile Lex Gillies ile pek çok kişi ilgileniyor. Makyaj bloggeri gül hastalığından kurtuldum diyor. Ancak ayda iki sefer kızardığını da inkar etmiyor.

Takdir edersiniz ki makyaj bloggeriolması dolayısı ile yüzü onun için çok önemli. Ancak zamansız bir şekilde domates gibi kızardığı zamanları hatırladığını belirtiyor. Gül hastalığı teşhisi kendisine ilk olarak üniversite yıllarında kondu. Baharatlı yiyecekler, sıcak içecekler, alkol,sıcak banyo, sert hava ve stres gibi hastalık tetikleyicileri vardı.

Peki sonra ne oldu? Lex Gilles ilk olarak hastalığını kabullendi. Ardından stresten ve glutenden uzak biryaşam sürmeye başladı. Ve bu durum onun hastalığının zaman içerisinde azalması sonucunu ortaya çıkardı. Öyleki artık ayda sadece iki sefer kızardığını dile getiriyor.

Hayatından bazı besinleri çıkarttığını belirten Lex Gillies, Gül hastalığından kurtulan var mı sorusunu soranlara,gluten diyetiyapmalarını öneriyor.  Alkol kullanımını azalttığını ve saçlarını da artık düzleştirmekten vaz geçtiğini ifade ediyor. Tıpkıyazımızın başında belirttiğimiz gibi,hastalıktan tamamen kurtulmuş değil.

Ancak onunla barıştığı ve onu kontrol altına aldığı için ondan kurtulduğunu düşünüyor. Yüzde gül hastalığı nasıl geçer sorusunun yanıtları için ona kulak vermenizi öneriyoruz. Çünkü onun işi yüzüyle…

Gül Hastalığında Hangi Antibiyotik Kullanılır?

Gül hastalığında hangi antibiyotik kullanılır sorusunun yanıtlarını internet ortamındaaraştırmak, belki de hastalığa dair bugüne kadar yapmış olduğunuz yanlışların en büyüğü. Antibiyotik kullanımı riskli olup, mutlaka doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir.

Ayrıca zaman içerisinde vücudunuzun bağışıklık kazanması, bir zaman sonra ilacın size yararının azalmasına da neden olur. Bu da beraberinde, ilacı yanlış zamanda kullanmanın,doğru zamanda işe yarama etkisini azaltmanız riskini getirir. Dolayısı ile doktorunuza danışmadan kesinlikle antibiyotik kullanmamalısınız.

Gül Hastalığını Ne Tetikler?

Gül hastalığını ne tetikler sorusunun yanıtları arasında alkol kullanımı,baharatlı yiyecekler, sıcak içecekler… ilk sıralarda yer alıyor.Kafeinli içecekler,havanın çok sıcak ya da soğuk olması, güneş ışınları ve genetik etkenler de tetikleyiciler arasında yer alıyor. Sindirim sistemindeki bazı bozuklukların da hastalığa neden olabileceğini unutmamak gerekiyor.

Gül Hastalığından Nasıl Kurtulurum?

Gül hastalığından nasıl kurtulurum sorusunun yanıtları için ilk olarak doktor kontrolünde olmalısınız. Tetikleyicilerden uzak durmalı, stresle başa çıkmanın yollarını öğrenmelisiniz. Bir de hastalığınızla barışmalı; özgüveninizi yüksek tutmalısınız. Bakın Lex Gillies hala makyaj bloggerliği yapıyor…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.