Gül Hastalığı Neden Olur Duası Tedavisi Nasıl Anlaşılır

Gül Hastalığı Neden Olur Duası Tedavisi Nasıl Anlaşılır

Gül hastalığı neden olur, yanıtı pek çok kişi tarafından aranan önemli soruların başında geliyor. Çünkü bu konuda bilgi sahibi olak demek, bu nedenleri ortadan kaldırmak sureti ile hastalıktan kısa sürede kurtulmak anlamına geliyor. Aksi halde tedaviye kolay yanıt vermeyen gül hastalığı 3 – 7 ay arasında iyileşiyor.

Biliyoruz ki pek çok okurumuzun başı gül hastalığı ile dertte. Ve tedavisini bir türlü bulamamaları dolayısı ile hastalığın çözümünü kendi çaplarında bulmaya çalışmaktalar. Bu yazımız ile sizlere, gül hastalığı neden olur sorusunun yanıtlarını aktaracağız.

Böylece her şeyin öncesinde kendi doktorunuzolacaksınız. Doktorlarımız elbette ki çok değerliler. Ancak sürekli yanımızda değiller. Biz kendimizle ilgili edindiğimiz gözlemleri onlarla paylaşırsak, onlar da sorunlarımıza çok daha kolay çözüm yolları üretebilirler.

Ve bir hastalığın çözümü için her şeyin öncesinde onun nedenlerinin ortadan kaldırılması gerekir. Biz de bunu yapmanızı amaçlamaya çalışıyoruz. Gül hastalığını bir alerji gibi düşünürseniz, neye alerjiniz olduğunu bilmeniz halinde onu tüketmezsiniz öyle değil mi?

Aslında her yaşta görülebilen gül hastalığı, diğer ismi ile rozasea, daha çok 10 – 45 yaş arası bireylerde görülmektedir. Kırmızı döküntüleri bulunan gül hastalığı üzerinde ince kepeklerin bulunduğu düşünülebilmektedir. Hastalık, kendini sınırlayarak iyileşmekte olup, daha çok bahar aylarında görüldüğü ve tekrarlama olasılığının da yüksek olduğunun belirtilmesi gerekmektedir.

Gül Hastalığı Neden Olur?

Gül hastalığı neden olur sorusunun yanıtları tam olarak bulunmuş değil. Ama bazı durumların bu soruna neden olduğu düşünülmekte. Peki bu durumlar arasında neler yer alıyor? Psikolojik problemler, pek çok sorunda olduğu gibi bu problem için de rol oynuyor.

Gül Hastalığının Nedenleri Nelerdir

Gül Hastalığı Neden Olur

Cilt altındaki bağ dokusunun bozulması, cilt akar ya da mantarları, sorunun ortaya çıkmasının önemli nedenleri arasında yer alıyor. Buna ek olarak şu sorunların da maddeler halinde gül hastalığı neden olur sorusuna yanıt olabileceği düşünülüyor…

• Alkol
• Baharatlı yiyecekler
• Sıcak içecekler
• Rüzgar ve güneş ışığı
• Çok sıcak hava ya da rüzgar
• Makyaj malzemeleri
• Egzersiz
• Stres
• Maytlar

Gül hastalığının nedenleri arasında iç hastalıklarının, alerjinin, enfeksiyon ya da mantarın yer almadığını belirtmeliyiz. Peki neden kaynaklanır? Mevsimsel değişim, stres, yorgunluk… gibi unsurların, gül hastalığının nedenleri arasında yer aldığı, uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Herpes Virüs 7 isimli bir virüsün, gül hastalığına neden olabileceği tahmin edilmektedir.

Gül Hastalığı Duası

Gül hastalığı duası, “Yer gök dua” mantığı ile hareket eden ve başı rozasea ile dertteolan pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Elbette kiilk işiniz, hastalığın belirtilerini gördüğünüzde doktorunuza başvurmak. Ve neden kaynaklandığını öğrenmek olmalı. Ancak ilaçlarınızı kullanırken gül hastalığı duası etmenizde de hiç bir sakınca yok.

Gül Hastalığında Hangi Dua Okunur

Gül Hastalığı Duası

İşte gül hastalığı nasıl geçer sorusuna yanıt olarak okumanızönerilen dua:

Bismillahirrahmanirrahiym

Allahümmeinnies’elüke’l -afiyete fi’d- dünya ve’lahirati, Allahümmeinnies’elüke’l-afveve’l afiyete fi dini ve dünyaye ve ehli ve mali,

Allahümmesturavrati ve amin rav’ati.Allahümmehfaznimin beyni yedeyye ve minhalfi ve an yemini ve an şimali ve minfavki ve e’uzübi-azamatike en uğtalemintahti.

Allahümmeağninibi!l-ilmi ve zeyyinnibi’l-hilmi ve kerrimnibi’t-takva ve cemmilnibi’l-afiyeti.”

Bu duanın anlamı ise şu şekildedir:

“Allahım senden dünyada da ahirette de sağlık ve huzur isterim.

Allahım senden dinim, dünyam, çocuklarım ve malım için af ve afiyet isterim.

Allahım ayplarımı kapat; beni korkularımdan kurtarıp güvene ulaştır.

Allahım beni önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve başımdan gelecek her türlü hastalık ve kötülüklere karşı koru.

Gelecek kötülüklerle tuzağa düşürülmekten; yere vurulmaktan senin yüceliğine sığınırım.

Allahım beni ilim ile zenginleştir. Hilm ile süsle. Takva ile kereme kavuştur. Afiyetle güzelleştir.

Gül Hastalığı Tedavisi

Gül hastalığı tedavisi, hastalık ilk haftasında yakalanabilirse, güneş ışığından faydalanılarak başlayabilir. Vücudun günde yarım saat güneşe maruz bırakılması önerilir. Bunun yanında, eğer gül hastalığı vücutta çok büyük bir alanı kaplamıyorsa ilaç tedavisine de gerek duyulmayabilir. Aynı durum, kaşıntının olmaması halinde de söz konusudur.

Bunun yanında, tahriş ve sürtünmenin bu hastalığı vücudun farklı bölgelerine ya da daha geniş alanlara yayabileceği de unutulmamalıdır. Vücut kese ya da lif ile temizlenmemeli; banyo sıcaklığı çok yüksek olmamalı; dar ve sıkı kıyafetler olabildiğince giyilmemelidir.

Gül Hastalığı Görüntüleri

Gül hastalığı görüntüleri pek çok hasta tarafından internet ortamında araştırılıyor. Bu noktada sizi şu şekilde uyarmayı kendimize görev biliriz: Her hastanın yaşayacağı hastalık derecesi bir diğerinden farklıdır. Bahsi geçen görüntüleri izlemek sizin de aynı görünüme sahip olacağınız anlamına gelmez.

Bununla birlikte hastalığın kaynağı stres olarak düşünülmektedir. Görüntüleri izlemek sizde stres yapabilir ve daha fazla hasta olabilirsiniz. Sizde var olan lekelere dahi aynanın karşısına geçip uzun uzun bakmamanız önerilmektedir. Kafanıza takmazsanız daha kolay kurtulacağınızı görebilirsiniz.

Gül Hastalığı Nasıl Anlaşılır?

Gül hastalığı nasl anlaşılır sorusunun yanıtları için belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bazen rozasea’da, şüphelenilen Herpes Virüs 7 dolayısı ile halsizlik ve yorgunluk gözlenebilir. Ama asıl belirti, göğüs veya karın bölgesinde görülen kırmızı, büyük, üzeri kepekli haberci lekedir.

Bu lekenin bir kaç gün ya da belki hafta sonrasında daha küçük ve sayıca fazla lekelenmeler görülür. Bu lekeler zaman zaman kaşıntılı da olabilecekleri gibi, vücutta, sırt, karın, göğüs, yüz ya da boyun, kol ve bacakların üst kısımlarında bölgesinde görülebilir.

Hem gül hastalığının kişiden kişiye farklılık gösteren bölgelerde, farklı boyutlarda ve döküntülerinin farklı şekillerde olması hem de farklı lezyonlarla karıştırılabilmesi dolayısı ile zaman zaman teşhisinin zor konulabilmesi durumu söz konusu olabilir.

Ve bu nedenle, doktorunuz tarafından kan tahlili istenebilir. Hatta bazen biyopsi dahi alınabilir. Alınan her biyopsinin kanser dolayısı ile alınmadığı bu anlamda bilinmeli ve korkulmamalıdır.

Gül Hastalığı Bulaşıcı Mı?

Gül hastalığı bulaşıcı mı? Gül hastalığı; yani rozasea’nın, diğer virüslerde olduğu gibi kişiden kişiye bulaşması durumu söz konusu değildir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.