Gül Hastalığı Nasıl Geçer Vücutta Yüzde Bitkisel Tedavi Nedir

Gül Hastalığı Nasıl Geçer Vücutta Yüzde Bitkisel Tedavi Nedir

Gül hastalığı nasıl geçer sorusuna yanıt arayan kişi sayısı toplumda sandığınızdan çok daha fazla. Belki bir alerji ya da egzama kadar bilinmiyor. Ancak rozaseaile aslında çok sayıda kişinin başı dertte. Ve bu hastalık onların estetik kaygılarla sosyal ortamlarından dahi uzaklaşmalarına neden oluyor.

Daha öncesizlerle gül hastalığı nedir sorusunun yanıtlarını detaylı bir şekilde paylaşmıştık. Hatta gül hastalığı hakkında çok detaylı bilgiler de aktarmıştık. Ancak gelin yine dekısaca bu bilgileri hatırlayalım. Sonrasında ise gül hastalığı nasıl geçer sorusunun yanıtlarını detaylı olarak gözden geçirelim.

Halk arasında gülleme olarak da bilinen roza hastalığının tıp dilindeki adı Pityriasis Rosea olarak belirtilmektedir. Sitemiz üzerinde bu konuda daha önce de sizler için paylaşımda bulunmaya çalıştık. Ve bu anlamda birbiri ile iletişim kurmaya çalışan okuyucularımız oldu.

Bu okuyucularımızın bazıları, birbirlerine gerçekten yardımcı olmaya çalışır, kendi çözümlerini paylaşırken; bazıları ise ilgi odağı olmayı amaçlayan, çelişkili bilgiler paylaşmayı tercih etti. Bu nedenle, roza hastalığı ile ilgili kullanıcılar arası iletişimi zaman zaman kısıtlamak durumunda da kaldık.

Derdine deva arayan pek çok kişi, gül hastalığından kurtuldum diyen kişilerin anlattıklarından medet umuyor. Ancak hangi yanıtın doğru olduğundan, kimse tam olarak emin olamamakta. Çünkü hastalıklarda aynı ilaç bir hastaya iyi gelirken diğerinde işe yaramayabiliyor.

Gül Hastalığı Nasıl Geçer?

Gül hastalığı nasıl geçer sorusunun yanıtlarına genel olarak baktığımızda,aslında hastalığın sebebinin tam olarak bilinmemesi dolayısı ile tedavi yöntemlerinin de sağlıklı yaşamı genel olarak anlattığını görüyoruz. Hatta nedenler arasına genellikle stresekleniyor. Ve şöyle bir baktığımızda stressiz insan olmadığını biliyoruz. Hatta 3 yaşında çocuklar bile stresli…

Yüzde Gül Hastalığı Nasıl Geçer

Gül Hastalığı Nasıl Geçer

Bu nedenle size ilk olarak kendinizi yakından takip etmenizi, ne yediğinizi ve içtiğinizi mutlaka detaylı olarak yazmanızı öneriyoruz. Hastalığın alevlendiği bir dönemde,daha önceden neden olduğunu hatırlamasanız da notlarınıza bakarak bulabilirsiniz çünkü.

Ve emin olun hiç bir doktor sizin özelinizi sizin kadar iyi bilemez. Bu önerimizi doktorunuzun tedavisine yol göstermek adına dahi uygulayabilirsiniz. Böylece sorununuza 6 ayda çözüm bulmak yerine belki 3 ayda çözüm üretebilirsiniz.

Peki bu bilginin haricinde gül hastalığı nasıl geçer sorusunun yanıtları arasında neler yer alıyor?

• Yiyecek ve içeceklerinizi sıcak değil, olabildiğince ılık tüketin.

• Cildinizi güneşe maruz bırakmayın.

• Acı ve baharatlı gıdalardan olabildiğince uzak durun.

• Stresten olabildiğince uzak durun.

Gül hastalığının, tedaviye kısa sürede cevap vermeyen bir hastalık olduğundan da söz etmeden geçmeyelim. Bu nedenle vermiş olduğumuz önerilere tam anlamı ile bağlı kalarak 3 – 7 ay arasında sabretmeniz çok önemli.

Vücutta Gül Hastalığı Nasıl Geçer?

Vücutta gül hastalığı nasıl geçer sorusunun ilk yanıtı için mutlaka hastalığın belirtileri ortaya çıktıktan ve hastalık başladıktan sonra güneş kremi düzenli kullanımı gerekmektedir. Genel olarak güneş kreminin herkes tarafından kullanılması önemlidir. Aslında en önemli nedeni de güneşin zararlı ışınlarının neden olduğu kanser hastalığını önlemenin amaçlanmasıdır.

Buna ek olarak hastalık ilerlediğinde ağrılara ve bölgesel iltihaplanmalara sebebiyet verebilir. Bu nedenle vücutta gül hastalığı nasıl geçer sorusunu doktorunuz kontrolünde oral antibiyotik ve ağrı kesici kullanarak yanıtlamak sureti ile çözebilirsiniz.

Antibiyotik kullanımı, hastalık belirtilerinin azaltılması ile birlikte bırakılır ve tedaviye krem kullanılarak devam edilir. Ancak tüm bu ilaçların doktor kontrolünde kullanılması, hamile kadınlar için çok önemlidir. Çünkü düşüklere sebep olabilecek bu ilaçlar beraberinde sakat doğumları da getirebilir.

Alerji testleri ve kan tahlilleri, gül hastalığının ortaya çıkması ile birlikte yapılmaya başlanabilir. Yine doktor kontrolünde kan değerleri belirli bir dengede tutulursa hastalığın tetiklenmesi önlenebilir.

Bazı zamanlar ise hastalara,hastalığın son aşamasında cerrahi yöntem önerilebilir. 13-cis-retinoicacid adı verilen bu yöntem aslında önerilen bir alternatif değildir. Çünkü hem yan etkileri çok fazladır hem de yöntemin bazı tehlikeleri bulunmaktadır.

Yüzde Gül Hastalığı Nasıl Geçer?

Yüzde gül hastalığı nasıl geçer sorusunun,vücutiçin uygulanan tedavi ile arasında çok fazla yanıt farkı bulunmamaktadır. Yalnız unutmayın ki bazı hastalıkların tedavisi geciktirildiğinde o hastalık vücuda bir sakız gibiyapışmaktadır.

Dolayısı ile hastalık belirtilerini fark ettiğiniz an en yakın sağlık kuruluşuna başvurarak tedaviye başlayın. Gebelik durumunuz varsa, konu hakkında mutlaka doktorunuzu bilgilendirin. Bildiğiniz gibi bu dönemde ilaç kullanımı sakıncalı olabilir. Ancak hastalığın tedavisi sizin için de bebeğin sağlığı için de önemlidir.

Gül Hastalığı Bitkisel Tedavi

Gül hastalığı bitkisel tedavi özellikle ilaç kullanmayı sevmeyen, ilaç alerjisi bulunan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Şifalı bitkiler her zaman insan sağlığına yararlıdırlar. Ancak bilinçli kullanılmamaları beraberinde olumsuz sonuçlar da doğurabilir. İlaçlar kadar etkili olduklarını da her zaman söyleyemeyiz.

Peki ne zaman gül hastalığı bitkisel tedavi aşamasına geçilmeli? İşte bu noktada ilk olarak doktorunuzun önerilerini uygulamalısınız. Ancak bazen hastaların kendi haline bırakıldığı ve gelişmelerin takip edilmesi gereken zamanlar bulunmaktadır. İşte bu gibi zamanlarda bitkilerin kullanımını deneyebilirsiniz.

Ya da doktorunuza danışarak ilaç kullanımını desteklemek ve etkileri güçlendirmek adına da şifalı bitkilerin gücünden yararlanmak isteyebilirsiniz. Gül hastalığı ile baş etmek durumunda olduğunuzu ilk zamanlar anlamayabilirsiniz. Kızarıklık sizi çok fazla rahatsız etmez.

Ama zaman geçtikçe kırmızı şişlikler artmaya başladığında kendinizi kötü hisseder; doktora başvurursunuz. Ancak hastalık tedaviye de öyle kolay cevap veren bir problem değildir. Genellikle yüzde olsa da vücudun diğer bölgelerinde de görülebildiğini unutmamak gerekir.

İlk olarak yanaklarda başlayıp, sonrasında göz çevresine, alın ve burna yayılmaktadır. Önlem alınırsa hastalıktan kurtulmak kolaydır. Ancak önlem alınmadığında, kızarıklıkların kalıcı olması durumu söz konusudur. Önlem alınacak olursa kızarıklıkların bir görünüp, bir kaybolması durumu söz konusu olabilir.

Gül Hastalığı Evde Nasıl Geçer?

Gül hastalığı evde nasıl geçer sorusunun yanıtı öyle kolay uygulanabilecek bir yanıt değildir. Siz elbette elinizden geleni yaparsınız. Ancak karşı karşıya kaldığınız hastalık inatçı olması dolayısıile kolay geçmez. Doktorunuzkontrolünde, vermiş olduğumuz bu öneriyiuygulayabilirsiniz:

Gül Hastalığı Nasıl Geçer

Gül Hastalığı Evde Nasıl Geçer

• 1 adet 2 ml’lik Evigen ampul
• 2 adet 500 mg’lık Doxium hap
• Yarım Mycospor krem
• Yarım acı badem kremi
• Yarım Bepanthene Plus

Doxium hapın içini kullanmanız gerektiğini unutmadan, bütün malzemeleri birbirine karıştırın. Sonrasında elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize uygulayın. Ancak bir kişiye iyi gelen karışımların herkes üzerinde aynı etkiyi göstermeyebileceğini de unutmayın. Karışımı kullanmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın.

Gül Hastalığı Nedir

Gül hastalığı nedir? Özellikle 30 – 50 yaş arası, cilt tipi hassas ve beyaz tenli olan kadınlarda, genellikle de bahar aylarında görülen gül hastalığı, bulaşıcı olmamakla birlikte, daha çok yüzde görülür ve nedeni ile ilgili verebileceğimiz net bir bilgi bulunmamaktadır.

İlk olarak kızarıklıklar ile kendini gösteren hastalık, ilerleyen zamanlarda kırmızı kabarıklıklara dönüşür ve damarlar da oldukça belirgin bir hale gelir. Teşhisi klay olmayıpzaman zaman bazı cilt hastalıkları ile karıştırılabilmektedir. Dolayısı ile güvendiğiniz bir doktorun daimi kullanımında kalmaya çalışmalısınız.

Aksi halde bir doktor sizin hakkınızda bilgi kazanmaya başlamışken sizin doktor değiştirmeniz, yeni doktorun sizi yeniden tanımaya çalışmasına neden olacaktır. Bu durum ise sizin için zaman kaybı anlamına gelmektedir. Genel olarak kendi yaşadığınız şehirden bir Dermatologile iletişimi kesmemelisiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.