Çok Zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?

Nasıl kilo alabilirim sorusunun yanıtlarını merak eden kişi sayısı çok fazla olmasına karşın, günümüzde televizyon programlarında, nasıl kilo alınır sorusunun yanıtlarını vermek yerine, zayıflamak isteyenlere daha fazla ağırlık verilmektedir. Obezitenin, günümüzün önemli sorunları arasında yer aldığı ve buna bağlı olarak diyabetten kalp hastalıklarına kadar pek çok sağlık sorunu ile savaşan insanların bulunduğunu bilmeyenimiz yok. Ama çok zayıf olmak da iyi değil; hatta biraz daha ileri aşamaları hastalık olarak nitelendirilebilir. Bu nedenle, nasıl kilo alabilirim ya da nasıl kilo alınır sorularının yanıtlarını biz sizlerle ilerleyen bölümlerde paylaşmaya çalışacağız.

Her ne kadar insanlar genellikle zayıflamak ve fiziklerini güzelleştirmek adına diyetler yapsalar da, bu durum bizlere zayıflığın makbul olduğunu düşündürmemeli. Çünkü çok zayıf insanların baş etmek zorunda kaldığı pek çok sağlık problemi bulunmaktadır. Bu problemler arasında saç dökülmesi, deri kuruluğu, halsizlik ve yorgunluk, kadınlarda adet düzensizliği söz konusu olabilir. Depresyon da zayıflık sonucu ortaya çıkan problemler arasında yer almaktadır. Kısacası, ne çok zayıf, ne de çok şişman olmak iyi değildir. İyi olan, ideal kiloda kalmaktır.

Bir insanın çok zayıf olduğuna karar verebilmek için her şeyin öncesinde, vücudundaki yağ oranı hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Örneğin bir kadının vücudundaki yağ oranı 9 – 10 aralığında ise o kadının zayıf olduğunu söyleyebiliriz. Erkekler için ise bu oran 7 – 8’in altı olarak belirtilmektedir.

Peki bir insan neden çok zayıftır? Aslında nasıl kilo alınır sorusunun en önemli yanıtı, zayıflamaya neden olan etkenlerin bilinmesidir. Bu noktada karşımıza ilk olarak, kişinin harcadığı kaloriden daha azını alması çıkmaktadır. Bunun haricinde, hormonlarla alakalı sorunlar da söz konusu olabilir ki bunun anlaşılabilmesi için bir Tıp Fakültesi’nin Endokrinoloji bölümüne başvurabilir ve doktorunuzun istediği kan tahlillerini yaptırabilirsiniz. Bir takım mineral ve vitamin eksiklikleri de zayıflığa neden olabilirken, bunları da yapılan kan tahlili sonuçlarında doktorunuz görebilecektir. Gaitada bulunan parazitler de zayıflığı ortaya çıkartabilir ki bunun için kan tahlilinden ziyade gaita tahlilinin yapılması gerekecektir.

Çok zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?

Nasıl kilo alabilirim dediğiniz noktada ilk olarak sağlıkla ilgili araştırmalarını yaptırmanız ve sonrasında karşınıza herhangi bir problem çıkmaması halinde, beslenme şeklinizi değiştirmelisiniz. Ancak pek ok kişi, beslenme şeklinin değişmesi noktasında, aşırı yağlı ve şekerli beslenmeye önem vermektedir. Ancak olması gereken bu değildir. Hem yağ, hem de şekerin, olmayan sağlık sorunlarını ortaya çıkartabileceğini ve zayıflık harici başka sorunlarla da uğraşma durumunuzun söz konusu olabileceğini belirtelim. Peki beslenme şeklini nasıl değiştirebilirsiniz?

■ Her şeyin öncesinde, aldığınız kalori miktarını arttırmalısınız. Bunu sağlıklı; ama kalori değeri yüksek besinlerle yapmak durumunda olduğunuzu da unutmayın.

■ Her öğünde mutlaka karbonhidrat, protein ve yağ oranı dengelenmiş besinleri tüketmelisiniz. Her besini dengeli ölçüde ve sağlıklı şekilde tüketirseniz kilo alma ile ilgili önemli bir engeli ortadan kaldırmış olacağınızı unutmamalısınız.

■ Günde 3 öğün yemek yemeniz çok güzel. Ancak bunu sadece üç ana öğünle sınırlamamalı; üç de ara öğün tüketmelisiniz. Gece yatmadan önce tüketeceğiniz son ara öğün ise nasıl kilo alırım sorunuzun en önemli yanıtları arasında yer almaktadır. Bu nedenle seçiminizi çikolata ya da karbonhidratlardan yana kullanabilirsiniz.

■ Nasıl kilo alabilirim diyen grupta yer alıyorsanız, beslenmenize sağlıklı yağları da dahil etmelisiniz. Örneğin Omega-3’ü beslenmenize daha çok dahil edebilirsiniz. Omega-3 en çok balıkta bulunmaktadır. Beslenmenize daha çok balık ekleyebileceğiniz gibi balık yağı da tüketebilirsiniz. Ya da ceviz yiyebilirsiniz. Ancak yediğiniz cevizin kabuklarını, yemeden hemen önce soymanız gerektiğini unutmamalısınız.

■ Gün içerisinde tüketeceğiniz üç ara öğünde tercihiniz meyve ile birlikte kuruyemişlerden yana olmalı. Örneğin ceviz, badem ve fındık tüketim miktarınızı arttırabilirsiniz. Bu şekilde de gün içerisinde almış olduğunuz kalori miktarını arttırmış olursunuz.

■ Ana öğünlerde protein, karbonhidrat ve yağ dengesini sağlamanız gerektiği konusunda daha önce bilgi vermiştik. Ancak öğünlerden bir tanesi özellikle protein ağırlıklı olmalı. Tavuk, balık, hindi, kırmızı et, ya da kurubaklagiller bu noktada tercihleriniz arasında yer alabilir.

■ Nasıl kilo alabilirim diyenlerin de, zayıflamak isteyenler gibi egzersiz yapmaları gerekir. Ancak, koşu, yürüyüş; ya da yüzme gibi egzersizler yaparsanız kilo almaz; aksine verirsiniz. Yapmış olduğunuz egzersizlerin, kaslarınızı kuvvetlendirip, kilo almanıza yönelik olanlarını tercih etmelisiniz ki bu konuda bilginiz yoksa bir spor hocasından da yardım alabilirsiniz.

■ Yemeklerinizin yağlı ve bol kalorili olması adına kızartma tüketmek, her ne kadar kilo almak isteseniz de yanlış yöntemdir. Bunun yerine fırınlama ya da ocakta pişirme yöntemlerinden biri ile yemeklerinizi pişirmelisiniz.

■ Yemeklerinizin yanına salata da eklemelisiniz. Ancak salatalar sadece sebzelerden oluşmamalı. Ancak içerisine, kalorisini arttırmak için sos eklerseniz de sağlıksız bir salata hazırlamış olursunuz. Bunun yerine susam, peynir, avokado, mısır gibi kalorisi yüksek besinlerle salatanızın kalorisini yükseltmelisiniz.

■ Yemeklerinizin yanında ekmek tüketimini arttırmalısınız. Ancak eğer ekmek tüketmeyi sevmiyorsanız, makarna ya da pilavın da aynı işe yarayacağını unutmamalısınız.

■ Yemeklerinizin içerisine et suyu, tavuk suyu, krema, süt gibi, yemeğin kalorisini arttıracak malzemeler de ilave edebilirsiniz. Nasıl olsa amacınız kalori miktarını arttırmak. Aynı zamanda sağlıklı bir yemek de hazırlamış olursunuz.

■ İçeceğiniz suyu, ya yemeklerinizin yarım saat öncesinde; ya da yarım saat sonrasında tüketmeyi tercih etmelisiniz. Aksi halde suyun zayıflatma etkisi olduğunu unutmamalısınız.

■ Asitli içeceklerin içeriğinde her ne kadar yüksek miktarda kalori olsa da, siz bu kaloriye, nasıl kilo alınır deseniz dahi aldanmamalısınız. Söz konusu içecek tercihlerinizi süt, ayran, ya da meyveli sütten yana kullanmak sizin için sağlıklı olacaktır.

■ Yüksek kalori içeriğine sahip besinlerin tüketimini gerçekleştirmeniz gerekse de, içeriklerinin sağlıklı olduğundan emin olduğunuz besinlere yönelmelisiniz.

■ zayıf olmanızın nedenleri arasında kronik bir sağlık sorununun yer alabileceğini unutmayın. Buna yönelik olarak tahlillerinizi yaptırın. Ve gerekiyorsa yemeklerinize ek gıda takviyesi kullanın.

■ Kilo almak, kilo vermekten her zaman daha zordur. Dolayısı ile sabırlı olun ve inat edin.

Latest Comments
 1. ayşe

  33 yaşındayım 33 yıldır denemediyim şey kqalmadı ama bir yolunu buldum … kullandım şimdi giyindiyim herşey yakışıyor sağlığımdan oluyorum ama herkes cok güzel olmuşsun diyo hoşuma gidiyo

  • cansız beden

   sen kimseyi tatma sadece kendine bak

   • Anonim

    Canim bana kilo almamak için acil cevap yaz çok fenayim lutfen

  • ali

   nasıl aLDIN KİLO
   ?

  • Anonim

   tmm da neyi denedin

   • Anonim

    Kilo almak istiyorum

    • sevda

     aynen yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bende

  • Gurbet

   Ya nasıl aldın ne kullandında kilo aldın çok acil lütfen

   • Anonim

    Bende çok merak ediyorum nasıl kilo alabilir

   • ecel

    Yani bizede soleyin bulursaniz

   • MuraT

    Arkadasım acil falan yazmısında bu bi sihirle 2 günde sisirecek değil seni. Ayrıca bende çok zayıfım. Her bünyeninde kendine özgü bi kilo alma tarzı var. Bunun için tek yol özel doktor. Her vücudun kendine has bir yaşam tarzı var ve sen bu vücuda aşırı yüklenirsen allah korusun kalp krizine kadar gider. Uzman bi doktor kontrolünde biraz sebaat ederek bir süre sonra dilediğin vücut yapısına bence 80% sahip olabilirsin. Bunun içinde süre ortalama 5-6 ay sağlıklı olarak.
    Saygılar. -BD-

  • kadir

   Nedir ayşe hanım söyleyin bizde kullanalim Tşkr

  • Anonim

   Ne buldun banada solermisin

  • Reyyan 10 yaş

   Nolur söyle 1 ayda 1 kilo alıcam

  • Anonim

   Peki nasil kilo alirim

  • beyza

   nasıl aldın acil yazar msın

 2. çağlar

  ayşe lütfen bana da söyle.yoksa kullandığım ilaçlar öldürcek beni.herşeyi denedim bir de senden duymak istiyorum.

  • nehir

   lütfen ne yaptında kilo aldın lütfen söyle ayşe ablacım ben 14 yaşındayım o kadar zayıfım ki dışarı çıkmaya utanıyorum

   • Anonim

    bunda utanılacak bişey yok senindurumunda olan çok kişi var takma kafaya mmkünse az haraket et kuruyemişler tüket fındık fıstık ye hergün 2 avuç yee bak nasıl kilo alacaksın

  • gulum su

   niye morelini bozuyorsun

 3. Melike

  Ya kolay bsey yok mu of

 4. yagmur

  bende çok zayıftım ama şimdi tam istediğim kilodayım sadece göbeğe alıyorum o rahatsız ediyor nasılmı önce ibrahim saraçoğlunun tekniğini yaptım bir hafta karanfil 3-4 adet hap yutargibi yuttum sonra nohut bezelye gibi sindirimi zor yemeklerden uzak durdum birde öğlenleri hergün mantı yedim olmadığı zamanlarda soslu makarna yedim yanına illa yutamadığım için meyve suyu kola gibi içeceklerden aldım ki midem bulanmasın diye tereyağı gibi yağları kızarttım yedim çok ekmek yedim ve tam istediğim gibi oldu istediğim gibi kilo alıp veriyorum

 5. Anonim

  BENDE 26 YAŞIMDAYIM COK ZAYIFIM KİLO ALMAK İSTİYORUM BANA YARDIMCI OLUN LÜTVEN

 6. zeynep

  merhaba arkadaslar bende 26 yasinda 1 70 boyunda 49 kiloyum yani berbat durumdayim neyaptimsa olmadi arti zok zayifsin denildiginde cildiriyorom banada söyleyin ne kilo aldirir cünkü denemedim kalmadi.

  • Almina

   Zeynep’ciğim, konuyu yazan ben, senden daha zayıfım, boylarımız aynı, aramızdaki tek fark, benden 2 – 3 yaş daha küçük olman. (sayende herkes yaşımı öğrenecek ama neyse 🙂 ) Kimin ne söylediğini çok önemsememeyi öğrendim, şunu da öğrendim: vücut yapısı ile alakalı bir durum, ne yaparsan yap, daha öteye gidemezsin, ayrıca millet senin benim gibi olmak için ne diyetler, ne sporlar yapıyor, zayıflama hapı kulandığı için hayatını kaybedenleri de unutma.
   Sadece Zeynep için değil, tüm kilo almak isteyen arkadaşlar için önerim: sağlığınız yerinde ise, sürekli hasta modunda değilseniz, sizin zayıflığınızın hiç kimseyi ilgilendirmediğini bilin, unutmayın, tüm kalp hastalıkları, tansiyon, kemik hastalıklarının pek çoğunun nedeni şişmanlıktır; basit bir diz ağrısında bile kilo verilmesi önerilir hastaya. Hala kilo almak istiyor musunuz?
   Sağlığınız yerinde değilse bir diyetisyene başvurun, ama sağlığınız yerindeyse, bırakın herkes sizi zayıf görsün, sizi zayıf görenlerin pek çoğunun bir fazlalığı olduğunu unutmayın.

   • özlem

    alimin a cıgım sana katılıyoru hem eleştiri gizli bir hayranlıktır şişmanlar kıskansın zayıflıgımızı

  • Anonim

   Bende kirk kiloyum senden beter haldeyim

  • Adsız

   Bende 26 yaşındayım ve kırk kiloyum alamıyorum sen yine 49 kilosun yat kalk dua et Vede 2 çocuk annesiyim

  • Anonim

   Slm.öncelikle sigara icmiyorsan kolay
   Birincisi sabah erken kahvaltını yap
   İkincisi sipor çok yap msla şinav barfiks
   Hem vücudun düzgün olacak hem de kilo alacaksınız dene gor

 7. elif

  arkadaşlar ben mama diyetini yaparak 13 kilo aldım.yanaklarım felan dolmuştu çokda iyidim.sonra başka bi yöntemini buldum çok şükür yine alıtyorum.48 dim şuan 53 oldum daha önce 56 ya kadar çıkmıştım.

  • Anonim

   mama diyeti nasil oluyor

 8. elif

  size bu diyeti yazayım alıntıdır:1- Günde 1 kase yoğurtun içine sevdiğiniz herhangi bir reçelden 3 yemek kaşığı dolusu ekleyin ve bunu yeyin muhakkak (saati önemli değil)
  2- Yatmadan önce 1 bardak sütün içine pekmez katın bunu için.
  3- Yatmadan 1 saat önce de 1 kase pirinç unu yeyin(marketlerde bulabilirsiniz 1 kutusu 1.25 TL)
  4-Birde bu 1 kase pirinç ununu yedikten sonra da yarım ekmeği zorlayın süt zamanı gelene kadar.
  5- Ve son olarak sabah aç karnına yarım çay bardağı pekmez için burnunuzu tıkayın zorlayın.
  >>>>>>SONUÇ: 1 hafta = 5 kilo;-)

  • Anonim

   Ya alamazsam pki

  • Burak

   Elif sen mukemmel bi insansin cok tesekkur ederim senin diyeti uyguladim 4 ayda 55 kilodan 61 kiloya ulastim.

   • 14 yaşında 175 boya 49 kiloyum

    14 yaşında 175 boya 49 kiloyum bende de işe yarar mı ?

 9. melike

  çok zayıfım yakında ölecem
  🙂

  • elif

   Aynen

   • Anonim

    Arkadaslar bende cok zayifm 23 yasindaym ama 43 kiloyum lutfn yardm edin ya

    • Aytac

     Karbonhidrat tozu al 5 kiloluk 1 ayda duzenli kullanmayla 4 kilo garantii kesin cozumm tecrubeyle sabitt

     • Dinar

      Selam Aytac hanim. Karbohidrat tozu nedir.Kilo almaya Cook ihtiyacim var Azerbaicandan Suzi rahatsiz ediyorum 🙂

  • FİKRET

   melikeciğim yapman gereken özellikle sabahları kahvaltını çok iyi bir şekilde yapmak akşamları ise yatmadan önce muhakkak bir kaşık keçi boynuzu pekmezi bir bardak süt içersen rabbimin izniyle düzeleceksindir ve son olarak sana söyleyeceğim şeyde bugüne kadar kimse zayıflıktan ölmemiş eğer yinede kilo alamayacak olursan spor merkezlerinide dene derim…

   • zana

    Ben 18 yasindayim cok zayifim herkes zayifsin dediginde dahada bir zayofliyorumyardim edin lutfen sevgilimi kiskaniyorum

  • Anonim

   Allah yaratmış seni memnun değilsiniz bide ,

   • Gizli

    Ama öyle deme bende 15 yasındayım 36 kiloyum yani utanıyorsun istemsizce sende olsa sende anlardın bizi

 10. mustafa

  selam zayıf arkadaşlarım ,
  dediklerini yapacam elif inşallah kilo alırım

 11. mine

  bn mine 16 yaşndym 46 kiloyum bym 1.65 kilo alamıyorum elif dediğini uygulcmm inş alırımmm kilo

 12. melike

  bende 17 yaşındayım sakın ilaç içmeyin sadece petmez için hergün mutlaka 1 bardak için faydasını göreceksiniz ama sabırlı bir şekilde 1 aya yakın alırsınız bi 3 yada 4 kilo

 13. HİLAL

  evet bende sizdenim arkadaşlar. elif arkadaşımın sölediğini uygulicam. güzel bi sonuç alırım inşallah.

 14. Anonim

  ah ah bende zayifim

 15. ayten

  arkadaslar ben de zayifim kendime elbise bulmakta cok zorlaniyorum ooooooooooooooooooooooooooooooooffff

 16. ebru

  yaa bn cok fazla yemek yıyorm tahın pekmezde yıyorm ama bı turlu kılo alamıorm neyapmalıym

 17. Name

  elifcim pirinç ununu nasıl yapcaz

 18. Melike

  evet pirinç ununu nasıl yiyecegiz ve 1 hafta da 5 kilo mu aldın

  • Name

   pirinç unu nasıl yenio

 19. tunc

  arkadaslar kılo zararlıdır ama yınede alacam dıyosanız dıyetısyene gıdın kan verın kanınızın kılo alıp alamıyacagıyla ılgılı hucreler var onu sorun doktorunuza

 20. zehra

  bende cok zayıfım 174 boyum var 53 küloyüm 1 cocuk annesiyim

 21. pusat

  sigara alkol kullananlar birakin kilo alirsiniz

  • Ali

   Pusat ben sigara kullanıyorum 3. yılım pişmanım tabi bu ayrı neyse ben 1 ay kadar sıgarayı bıraktım ve hiç bir yiycegi aramadıgım kadar sıgarayı aramadım şöyle bir problem var ben sıgara kullanırken daha fazla ve aşırı yemek-besin tuketiyorum alkolüm yok allaha şukur ama bence kişiden kişiye değişebilir bu dedıgın şey genel olarak bakarsan haklısın sanırım istisnayım 🙂

 22. Anonim

  Ben sigara alkol yok 45 kiloyum üstelik çocuk dogurdum

 23. aleyna

  çocuklar bana güvenin. ben güzellik uzmanın kızıyım. size kilo almanız için bir önerim var.söyliyeceğim şey hem kilo aldırıyor hem de güzelleştiriyor. her akşam uyumadan önce bir tabağa istediğiniz kadar bal koyun.anneniz yadasiz cevizin içini bala bandırıp yiyin. hem kilo alırsınız hem güzelleşirsiniz…bu arada Elif in dediğini bence yapmayın. Elifin dediği sizi zayıflatır.önerim herkese bence deneyin. sizi çok seviyorum yanaklarınızdan öperim bay bay …..

  • Ali

   Aleyna hanım aslında şöyle desek daha iyi olur sanırım balı fındık cevız ıcı vs. kuru yemişleri karıstırıp yerlerse hem sağlıklı gelişim (kilo alımı, beyin gelişimi, unutkanlık azaltılması, dinç olmak vs.) hemde kilo konusunda büyük bir etken olur. Özür dileyerek eklemek istiyorum bedensel gücü arttırıyor aman buna dikkat derim. ( Gıda mühendisiyim denemenizde hiç bir sakıncası yoktur. Tv de gördügünüz karısımları vs. falanları geçin doğal olan ve vitamını besın degerı yuksek olan her şey düzenlı kılo alınmasını saglar.)

   • Almina

    Ali bey, paylaşımınız için teşekkür ederim. Yorumunuzda çok küçük bir değişiklik yapmak zorunda kaldım; ancak değerli bilgilerinizi bizimle paylaşmanız bizi her zaman mutlu eder, bunu da belirtmeden geçmeyelim.

  • Bunyamin

   Aleyna ben 32 yasindYim boyum. 185 kilo 63 kilo almak istiyorum ama bir türlü alamıyorum ne yapa bilirim zengin de değilim et fındık fıstık ceviz v ş gibi gıdaları alayım

 24. osman

  Bulursan banada soylermisin

 25. mehmet eren

  arkadaslar yasım 21 180 boyundayım we 60 kıloyumm ınanın psıkolojım bozuldu resmen nasıl kılo alablırımm yardımcı olursanızz Sewnırımm . .

  • Almina

   Mehmet, şimdiye kadar kilo almak için neler denedin? Söyle ki farklı bir şeyler önerelim. Aksi halde konu içerisinde zaten önerilerimiz mevcut, onları uygulayabilirsin.

 26. özgür

  ŞU ANDAN İTİBAREN DURUMA EL KOYUYORUM…
  Arkadaslar bakin oncelikle yok efendim günde bi sıgır devirip yiyin ardından yatmadan tatlı niyetine bi fil devirin vb vb.. hangi foruma baksam ‘ölümüne ye ‘ cavabi karsima cikiyor.iyide abicim biz zaten ölümüne yesek ki zaten suan burda olmayiz.birileride biyerlerden cıkıp gunde 6 ögun ye yok doymazsan beni ye alla alla.tamam kilo almak istiyor olabiliriz ama hepimizin bi isi bi okulu bi sorumlugugu var.bide cok zenginiz her ogun okuz devirelim.Bakın arkadaşlar bunun bircok yolu var;
  -Ailevi sorunlu iseniz veya herseyi kafaya takiyosaniz haliyle istahiniz olmaz ve ne kadar yerseniz yiyin vücut onu dıskı yolu ile atar.bunun icin alın randavunuzu gidin pisikolaga versin bi ilac bak nasil yiyorsun.
  -sigara icenler kesinlikle ve kesinlikle bırakmalı.ben bırakamam diyen arkadaslarimiz varsa rüzgarli havalarda disari cikmasinlar,ucmalarini istemeyiz.
  -diger bi sorun ise midede fazla asit salgilamasinin sonucu yenileni icileni aninda yakar ve bünye faydalanamaz.bunun icin doktorunuza basvurabilirsiniz.ilaclarla asitleri minumuma indirirsiniz.
  -BIRA MAYASI;bu bir ilac degildir.adi gibi birayla alakasi yoktur.ve dinende sakincasi yoktur.tablet seklindedir.istah acma ve mide asiti ile savasmada bire birdir.ve saymakla bitmeyen faydalari.
  -Ensure;yogun bakimda yemek yemeyen hastalara verilen ve ysn etkisi olmayan puding tarzinda eczanelerde satılan gıda takviyesidir.tanesi 4 lira felan.
  -karbonhidrat tozu;gunde belirli miktar süt ile karistirip icebilirsiniz.ayda 4 kiloya kadar cikartir.tabi bunu doktorunuza danisinki bobreklere hasar vermesin.
  -ve spor..herseyin altinvurusu….
  Bakın arkadaslar simdi soracaksıniz sen kimsin ? diye ..
  Ben yıllardır kilo almaya niyetlenmis ama her seferinde pes etmis biriyim.yasim 25 boyum 1.85 kilom ise suan icin 70.suan icin dememin sebebi ailevi sorunlar gecirdigim bi donemin olmasi.cok sukur bitti.benim kilo alma teknigim ise;
  -sabahlari haslanmis yada omlet seklinde 4 yumurta,zeytin vs vs.cay kesinlikle icmiyoruz..
  -ogun arasi bira mayasi 3 adet.
  -karbonhidrat sut karisimi spor ve spor sonrasi iciyorum.
  -gunasırı gunde bir saat spor ve agirlik calisiyorum.ve haliyle istah aciliyor ve ne bulsan yiyorsun.he bide protein bar cikolata seklinde cebte bile tasinir.neyse cok kafa agrittim affola.bu arada tiroitinizi kontrol ettirin yoksa bunlara baslamanin bi anlami yok.
  sorusu olan varsa yardımcı olmaya calisirim..

  • Almina

   Özgür teşekkür ederiz öncelikle paylaşımın için. Mail adresi yayınlayamıyoruz malesef. Arada buraya bakarsan soruları görebilirsin zaten.

 27. Anonim

  Herkesin derdi ayrı iste ben de zayiflayamiyorum. Benim kiloları size verme gibi bi yöntem geliştirseler keske 🙂

 28. sancak

  ARKADAŞLAR benm yasım 19 Yakalsık 1 yıl önce 45 jiloydum suan 53 kiloyum Ve sürekli Kilo almaya Devam Ediyorum Hiç Bi diyet ve kendime özel herhan gibi Bir bi Yiyecek de almadım eyer Cok Zayıfım Diyen Varsa Birde benm Yaptıgım gibi Yapabilir Özellikle ERKEKLER Arkadaşlar Bikere Hiç Aç kalmıcaksınız Ben Sabah kalkıyoruum kahvaltı yapıyorum işe didiyorum işdede poca falan yiyorum öglen Yemek yiyorum Agırlıkla aksam eve gelirken Yemek yiyorum ve Yatmadan önce yarım ekmek kadar bişiler yiyorum Genelde Ekmek , Pirinç ve bulgur Tüketiyorum Şimdi Gelelim Buraya Aksam yatarken Yiyorum Dedimya ondan önce 5 Er Kiloluk Dambıl Var bende herhangibi bir yere Sırt üstü uzanıyorum 2 dambıl elimde iken yaklasık Aralıklarla 2 saat spor yapıyorum uzanırken elimizi yukarı kaldırıp tekrar indriyoruz sonra Gercekten Acıkıyorsunz ve Yemek Yiyip direk Yatıyorum ve Gerçekten yaklasık 9 ay içerisinde Müthiç Gelişme gördüm 8 Kilo kadar aldım ama öyle göbekten falan Değil Göğüs kası ile Gerçekten Denemeniz Lazım ..!

 29. başak

  13 yaşındayım 14 ume gircem ve 30 kiloyu boyumda kısa napabilirim

 30. Yonca

  Ben ck yiyorm ama 46 kiloyum boyum falan uzun ama cok hiparaktifim

 31. Gülden

  Aynen ama ne yapalım taktıri ilahi neyse ya yiyin yiyin benim gibi belki kilo alırsınız ne diyelim amin

 32. ZelalSelin

  Ya arkadaşlar bende 15 yasındayım boyum 1,56 kilom 46 çok zayıf ve çok kısayım lütfen yardımcı olursanıoz sevinirim 🙁 cvblarınızı bkliyorum sabırsızlıkla 🙁

  • Almina

   Zelal, daha boyunun uzaması için en az 3 senen var. Ergenlik dönemindesin, aldığın kiloları verebilmen normal, diğer yorumları okursan abilerin – ablaların senden zayıf… Neyin derdindesin, keyfine bak tatlım 🙂 Ayrıca boyuna göre de kilon iyi. Uzadıkça kilo da alırsın merak etme.

   • ZelalSelin

    Almina gerçektende böylemi düşünüyosun yaa tmmda yani ergnlikt eolabilirim ama çok korkuyorum cvbın bni çok mutlu etti çok tşkler inş. dedğin gibi olur ne diyim???

    • Almina

     Korkma gerçekten anormal bir durumun yok inan bana. Mutlu olmana da sevindim ayrıca.

     • ZelalSelin

      🙂 🙂 🙂 tşkler Almilacığım 🙂 😉 :*

 33. mehmet

  olecem ya..

 34. Merve

  Siz yine iyisiniz ben 15 yaşındayım 36 kiloyum yiyorum yiyorum boyum uzuyor sizce ne yapmalıyım aslında boyumun uzaması çok iyi ama olsun ben kilo da almak istiyorum bana yardımcı olur musunuz ?

 35. elif

  çok zayıfım arkadaşlar lütfen yardımcı olun bana ne yapabilirim sizce ben önceden yüzümden hiç kilo vermiyordum şimdi çok vermişim yüzüm resmen çökmüş ne yapabilirim destek werin bana ne olurrr

 36. eda

  ben 20 yasındayım anneyım bı kızım var.ama hala kılo alamıyorum kılom 42 cok mutsuzum.bırı bıze yardım etsınnnnnnnnn….!!!

  • Almina

   Eda boyun kaç yazmamışsın. Bu nedenle ne kadar zayıf olduğun hakkında fikrim yok açıkçası. Ama, bir diyetisyenden yardım almanı önerebilirim. Neden kilo alamadığına dair de, kan tahlillerini yaptırmanı öneririm.

 37. vedat

  Merhaba . Ben 20 yasındayım boyum 184 kilom 52 . Aşırı zayıfım .iki haftadir spora gidiyorum kilo almak icin ama daha faydasni gormedim.. psikolojik olarak pert oldum lutfen yardimci olun.

  • Almina

   Merhaba Vedat. Bir diyetisyenle görüşmeni; ve sporunu, mamalarla desteklemeni öneriyorum sana. Büyük ihtimalle mamaları alabilmek için rapor da alabilirsin. Bulunduğun şehrin, Tıp Fakültesi’ne giderek Dahiliye bölümünden, mamalar hakkında bilgi almanı önerebilirim. Bir rapor işine yarayacaktır.

 38. ezgi

  14 yaşındayım ve boyuma göre kilom oldukça yetersiz biliyorum daha gencim ama benim sorunumun boyutuda büyük kilo alamadığım için regl olamıyorum bunda 2 yıl önce ilk kez adet oldum o zamandan beri çok düzensiz bir ara almıştım ama tekrar verdim. ortalıkta iskeletor gibi dolaşıyorum hiç bir kıyafetim üzerime olmuyor. regl olamadığım için yüzümde çok sivilceli.liseye geçtim lütfen yardım edin bana lüten yoksa yakında intihar edicem:(((

  • Almina

   Merhaba Ezgi.
   Öncelikle bu laflar, şaka bile olsa sana yakıştıramadım haberin olsun.
   zayıf olmandan kaynaklı hormon düzensizliği yaşıyor olabilirsin, bu da senin adet düzenini bozabilir haklısın, ama bir de, hormon düzensizliği yaşadığın için zayıf olabilirsin, bu durumda adet düzensizliğin zayıflığından değil, hormon düzensizliğinden kaynaklanır. Kısacası, bir kadın doğum uzmanına giderek, durumunu anlatıp, bir hormon testi istemeni öneriyorum sana. Bunu da, mümkün olduğunca, adetinin üçüncü gününde yaparsan daha etkili sonuç alacaktır doktorun. Sonrasında muhtemelen sana, 21 günlük adet düzenleyici haplar verecek, bu sayede senin hormonların düzene girmiş olacak.
   Ama, bu ilaçların da kullanımı çok iyi değil, çok yan etkileri bulunan ilaçlar onlar. Bu nedenle, 3 aylık kullanımdan sonra yine doktoruna gitmeli, ve hormon testlerini yaptırmalısın. Eğer normale dönmüşse ilaçları bırakman gerekecek. Ama mutlaka doktora gidiyorsun. Hormonların düzene girdiğinde kilo da almaya başlarsın.

   • elif

    nasıl kilo alırım yaa çok zyıfım özellikle bu sene yüzden çok kaybettimyüzümden almak istiyorum

   • ezgi

    Oyleni diyorsun korkuyorum ama peki.

    • emine

     Bende çok zarif ne yapacam ilmiyorum

 39. elif

  bende 19 yasindayim ve kilo alamiyorum aksine verdikce veriyorum

 40. tuğba

  Arkadaşlar kilo almak istiyorum ama bitürlü alamıyorum 18 yaşındayım 45 kiloyum ve beni çok rahatsız ediyo zayıf olmam en çok işe yarayan sağlıklı kilo alma yöntemi nedir?

 41. aslan gibiydim

  selam herkese özellikle hanımlara .D son 3 yılda 10 kilo verdim boyum 1,79 kilom 65 oldu
  yaş 29 görsen delikanlı dersin . ben de rahatsızım bu durumdan ama midem mi küçüldü nedir? kilo alamıyorum şu kardeşinizede bir yol gösterin ablalarım kardeşlerim. çok zayıf değilim biliyorum ama eski halime geri dönmek istiyorum 🙁

  • Almina

   Aman sen de ya, önceden aslan gibiydin de şimdi delikanlı gibi mi oldun .) Fazla kilonun kime faydası var da sana olsun 🙂 Ne güzel fidan gibi olmuşsun işte 🙂 Şaka bi yana da, eğer sağlığın yerindeyse, kilonu arttırmaya çalışma. Ama eğer halsizim, keyfim yok diyorsan, ki maşallah öyle de görünmüyorsun dal gibisin 🙂 Bırak alman gerektiğinde zaten alırsın kilo. Sigara kullanma ama.

   • Anonim

    Merhaba Almina olumlu mesajın için çok teşekkürler 😀 kilo benim için problem değil arkadaşlarım çok baskı yapıyor. Moralimin bozuklugundan dolayı kilo vermiştim hala o ruh halinde oldugumu düşündükleri için kılo alamıyorum sanıyorlar.(yada kıskanıyorlar.D)Herkese iyi kiio almalar. 😀

 42. aslan gibiydim

  Almina utandım şimdi 🙁 “aslann gibiydim delikanlı oldum” çok iddalı konuşmuşum 😀
  Enerji dolu mesajın için teşekkür ederim sigarayı bırakma konusundada elektriğe baglanmayı düşünüyorum !!! o konuda bir bilgin var mı ? anladıgım kadarıyla bu forumun iyilik meleği sensin 😀

  • Almina

   Burası forum değil, ama neyse işin o kısmını geçelim 🙂 Güzin ablayım ben, siz bilmiyorsunuz 🙂 Şaka bi yana, Ana Sayfa’yı takip edersen senin için sigarayı bırakmanın kolay yollarını aktarabilirim. Ama her şeyin öncesinde sen isteyeceksin. İradene sahip değilsen, Cıxx olmaz 🙂

 43. Osmannnnnnnnnnn

  Ben 13 yasındayım boyum 1.55 kilom 46 zayıf mıyım lütfen söyler misiniz

  • Almina

   Daha küçüksün Osman. Ergenlik çağında kilo alacaksın, 1 ya da 2 senen var, merak etme.

   • Osmannnn

    Peki alımına zayıflmıyım

    • Almina

     Hayır ablacığım, değilsin:

 44. Fitness

  Meraba ablalarım abilerim kardeşlerim herkezde oldugu gibi bendede aynı sıkıntı var 17 yaşındayım ve 51 kiloyum boyumda 1.70 fitness a basladım o biraz kilo aldırdı hormonlarımda hiç bişeyimde bi sıkıntı yok yardımcı olabilirmisiniz ne yapabilirim ookul baslayıncaya kadar 60 olmam lazm

 45. esma

  Benim yasim 14 boyum 1 64 boyum iyi ama cok yememe ragmen kilo almiyorum 42 kiloyum ama herkez cok zayifsin diyor buda beni piskolojik acidan cok etkiliyor ne yapmam lazim

 46. yardım isteyen biri

  ya arkadaşlar ben 13-14 yas aralıgında zayıflamaya basladım. önce sikayetim boyumun kısa olmasıydı we 14 yasımdan sonra boyum cok cabuk uzadı.kilom 14 yasımda neyse simdi de öle kaldı 51 kiloyum 174 boyum cok utanıyorum kendimden 16 yasımdayım ailemden bile utanır hale geldim. bana dogal yiyeceklerle nasıl hızlı kilo alınır bi tarif werseniz _?

 47. fatih

  arkadaşlar ben sigara kullanıyorum günde yaklasık 7-8-10 arası sigara içiyorum kilo almıyorum ama kilo da wermiyorum. tek sıkıntım boyum uzuyor fakat kilom aynı oldugu yerde kalıyor. benim acilen 1 hafta içerisinde kilo almam lazım. ALMİNA sen bana bişiler önersen hızlı kilo almak için.

  • Almina

   Sigarayı bırak önce. Daha boyun uzadığına göre yaşın bile küçük. İçmeyin arkadaşlar ya elinizle zehirliyorsunuz kendinizi ya.

  • Anonim

   Bende 17 yaşında 35 Kiloyum ben napim

 48. güler

  Merhaba ben 18 yaşındayım 1.55 boyundayım kilom ise 37 ve kilo alamıyorum iştahım hiç yok iştah şurubu içtim balık yağı içtim bir kavanoz sabahları yemek kaşığıyla aç karna pekmez içtim ama hiç bir faydasını görmedim yaşıtlarıma göre zayıfım ne yapmam lazım.

  • Almina

   Merhaba Güler. Canım gerçekten zayıfsın. İdeal kilon 48 civarı, o kadar almak zorunda değilsin ama 43 – 44 olmalısın en azından. Bunun için de kalıcı yöntemlere gereksinimin var. Mesela, bir hormon düzensizliği yaşıyor olabilirsin, muhtemelen böyle bir durum varsa adet düzenin de bundan etkilenir. Vücudun çok fazla kalori de yakıyor olabilir, o zaman o yediğin şeylerin hiç birisi işe yaramaz. Benim sana tavsiyem, önce bir Dahiliye uzmanına giderek bu durum ile ilgili gerekli tahlilleri yaptırmayı istemen. Sonrasında, problemi onunla çözemeyecek gibi olursan, tahlil sonuçlarını da alarak bir diyetisyene gidebilirsin. Sana ilaçlar vereceklerdir; bu ilaçlar sana günde 50 – 100 gram arası kilo aldırır; tabi bu benim düşüncem. İstediğin kiloya ulaşman en az 3 – 4 ayını alır. Ama kulaktan dolma şeylerle değil, bir doktorla halletmelisin bu durumu.

   • güler

    çok teşekkür ederim en kısa zamanda dediğiniz gibi doktora başvurucam

 49. mustafa

  kızları bilmemde erkeklerde olur bu dedigim ben 51 kılo felandım evde dumbell lerle 2-3 ay calıstım ve suan 60 kıloyum kendınıze ınanın ve obur gıbı yıyın ya karnım bulanıyo felan dersenız olmaz bu ıs ne yedıgınız onemli deil yeterki yiyin

 50. derya

  ben 14 yaşındayım ve acaip zayıfım benne yapmalıyım ????

 51. sule

  Ben19yaşindayim ve evli bircocoksahibiyim 55kiloyumeşim kiloalmamıistiyorbendeistiyorum cevremdekiler zayifim diye benimle dalga geçiyorlar yardim edin

 52. dilan

  Arkadaşlar eger kilo almak istiyorsanız düzenli yemek yemek en ideal yöntemlerden biri 14 yaşndnym ve kilom 38 1 ayda 6 kilo aldm şu anda 44 kiloym bnce biraz sabrederseniz istediğiniz kiloya ulaşırsnz

 53. efe

  Merhaba arkadaşlar
  Kilo almak için
  Bende askere gittiğimde çok zayıftım askerde 22 kilo aldım
  Yani sivilce iki yılda tekrar zor zayıfladimm
  Sonra tekrar askerlik te olduğu gibi
  Kahvaltiyi ve yemeği düzenli ve aynı saatte yemeye başladım
  4 ay sonra tekrar 7 kilo aldım
  Sadece aksamlari yatmadan önce biraz ceviz ve badem tüketim
  Ve şimdide kilo almaya devam ediyorum tavsiyem

 54. Hasret

  Arkadaşlar, merhaba. Ben Hasret. 24 yaşındayım, boyum 175 cm kilom ise 42. Almanyada yaşıyorum. Herkes ne kadar zayıfsın, zayıflık sana çok yakışıyor gibi şeyler söylüyorlar. Fakat ben kilomdan pek de memnun değilim. Almanya gibi bir yer ve kadınlar kilolu. Bana farklı gözlerle bakıyorlar sanki. Ne yapmalıyım arkadaşlar, lütfen yardım edin. Ne yaptımsa olmuyor, hep yağlı şeyler yiyorum her gün çikolata yiyorum. Ama olmuyor.Sağlığım çok iyi bu yeteleri diyeceksiniz. Ama lütfen az yağlı da olsa yiyecek tüketimi önerin (Almanyada yaşayan varsa Alman yiyecekleri önerirse çok sevinirim…) 🙂 <3

 55. Furkan

  Arkadaslar 13 ocaktan beri kilo alma diyetindeyim boy 169 kilo 55le basladim giydiklerim yakismiyo ve cevremden surekli kilo al tepkilerine maruz kaliyodum su dakika itibariyle cok sukur rahatim oncelikle kilo alamiorm die bisey yok hep boyle kalcam korkusu yok bu cok onemli gunde 2 ekmek yemekle basladim sabah bir aksam bir kusmaya ramak kalana kadar yedim icecek olarak yemeklerin yaninda portakal suyunu tercih ettim cayimi yine 2 sekerli ancak demli ictim. Bagirsak terbiyesi cok onemli kilo alamayanlar icin arkadaslar ara ogunlerde boza ictim bildigimiz bimde satilan boza 🙂 arastirin cok ise yario hem hazmi kolaylastirio hemde yakmasi zor pekmz tahin yedim sabah ve aksam 2-3 kasik. 2 aydir surekli hergun bikmadan usanmadan yaptim bu diyeti suanda demin yemekten snra tartiya ciktigimda 69 u gordum. İrade cok onemli kilo almaya basladiginizda kiyafetlerinizin oturdugunu gorunce eliniz ekmeye gidio ac hissediosunuz kendinizi 🙂 cevreden gelen tepkiler olum kilomu aldin sen iste bu iste bunlar adami gaza getiriyo dahada 🙂 tabi gobek biraz cikti ama eskisine gore vucut oturaklasti hedefim 70 kilo snra fitnesa baslicam arkadaslar irade onemli herkese bol yemeler ekmek arasi peynir domates kalin :))not: sigara da kullaniyorum metabolizma hizli ama takviye fazla 🙂

  • Almina

   Furkan ben seni burdan sanki 73 gibi görüyorum bak sen gerçekten güzel kilo alıyorsun devammmm 🙂
   Ne güzel yazmışsın sen öyle, iraden başta olmak üzere seni tebrik ederim 🙂
   Şakayı bi yana bırakacak olursak, bu şekilde gidersen Allah korusun ama diyabete doğru bile gidebilirsin. Çok fazla ekmek iyi değil, sağlıklı beslenmediğini de söylemeliyim. Amacım kesinlikle cesaretini isteğini kırmak değil, yanlış anlama, ama güzel görünmek; ya da güzel sözler duymak için sağlığınla oynama. Şu aşamada hedefine 1 adım kalmışken, ben senin yerinde olsam bir diyetisyene gider, sana sağlıklı bir diyet önermesini isterdim.
   Hevesin kırılmasın, bunu hiç istemem. Gerçekten yazım şeklini çok beğendim. Ama bir uyarıya da ihtiyacın olduğu gerçek. Dikkatli ol.

 56. Sıskakız

  almina ben 14 yaşındayım boyum 166 ve 40 kiloyum çok zayıfım . Bu pekmezleri falan deniyorum ama işe yaramıyo çok üzgünüm 🙁

 57. Fatmanür

  Kilo almak istiyorum yeter aritikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 58. bahar

  Merhaba arkadaşlar 16 yaşındayım çok zayıfım ama çokta kafama takmıyorum zaten ünemli olan bu kafan rahatsa alırsınız akışına bırakın

 59. qood

  İyi gunler; ben tayfun, yasim 17 ,kilom 55 , boyum 170, cinsiyetim erkek , be yemek yedikten yarim saat sonra lavaboya gitmek zorunda kaliyor ve gecen 15 dakika sonrasinda aclik hissine kapiliyorum kesinlikle psikolojik olarak mukemelim baskalarinin yorumlari hic bir sekilde rahatsizlik vermiyor. Fakat istedigim giysileri giyememek uzuyor beni uzun lafin kisasi ben kilo alirmiyim alirsam nasil alirim ne yapmaliyim???

  • Almina

   Tayfun, merhaba öncelikle. Hiç doktora gittin mi bunun için? Sende belki de parazit vardır, bunun araştırmasını yaptırmalısın.

 60. esra

  Ben evlecem yakinda 40 kilayum vede 18 yasindayim ne yapacam

 61. ece

  Çok zayıfımmmmm::-(

 62. Doqan

  Bende çok zayıfım ne yaptımsa olmuyo Herşeyi yaptım bide qüünde 5 öqün yemekde yiyorum olmuyo başka ne yapabilirşm bişey söyleyin

 63. kuzey

  Selamlar ,bal ye pekmez ye diyorsunuz istah olsa zaten yenilicek ..bende zayiftim 42 kiloydum ve boyumda 1.65 doktor bana 5mg lik bi ilac verdi hafif bi antidepresan 2 haftada 46 kiloya ulastim hic bir yan etkisini gormedm yemek yemek keyifli hale geldi yanlarim cikti cok iyi hissediyorum kendimi..

  • Almina

   Diyetisyen ya da Dahiliye doktoru mu sana antidepresan veren?

   • kuzey

    Psikyatri verdi

    • Almina

     Psikiyatri doktorunun kilo almaya yönelik olarak mı verdiğini düşünüyorsun depresyon ilacını?
     Kilo alabilmek için ilaç verebilecek doktorlar Diyetisyen, ve dahiliye uzmanıdır. İlaç verilebilmesi için tahliller yapılır, onun sonucuna göre ilaç verilir. Psikiyatrist, psikolojiyle ilgilenir, kilo alımıyla uzaktan yakından alakası yoktur. Depresyon ilacının kilo aldırması, o ilacın yan etkisidir.
     Seni eleştirmek için değil, diğer arkadaşlarımıza yanlış örnek olmaman için yazıyorum bunları. Yorumunu normalde silmem gerekiyordu; ama sana da bilgi vermek istediğim için silmedim, ilaç ismini silerek yayınladım.
     Kilo almak için yanlış doktor seçmişsin.

     • demet

      ALMİNA, hanımcıgım aslında böyle yaklaşmıyalım durumlara yemek bozukluğu adı altında bir psi. rahatsızlık vardır. Ben size kullanıldıgı zaman haftada 2 kilo aldıran bir sürü psi. hap söyliyebilirim. Psikiyatrı uzmanlarının kilo alıcaksın diye söylemeleri hastalarını o travmadan uzaklaştırmak hele de zayıfsa umud ettirmektir.

     • Almina

      Demet’çiğim, insanların psikiyatriste gitmeleri kadar doğal bir şey olamaz elbette; ve doktorların vermiş olduğu ilaçlar her zaman önemlidir, kullanılması gerekir, ama önce diğer yöntemler denenmelidir, sen 22 yaşındasın, çok sayıda yan etkisi olan bir ilaç kullanmayı, mama içmeye tercih etmişsin; benim de yaptığım gibi. Yorumlara bakarsan, senden daha küçük arkadaşlarımız var burda yorum yazan, ne yapabileceğini öğrenmek isteyen. Yanlış yönlendirmemek lazım…

  • Ayşen

   İlacın adı nedir

 64. bad_bOyS

  Arkadaşlar kilo almak isteyenler benim bi tavsiyem var kendimde çok işe yaradı . şukadar aldım demicem.İsteyen dinlesin istemeyen dinlemesin. İlk önce yapmanız gerek günlük yaptıgınız aktiviteleri degiştirin.Günlerinizi aynı geçirmeyin farklılıklar yapın hayatı yaşamaya çalışın. dışarı çıkın etrafınızdaki insanlar neler yapıyorsa sizde yapmaya çalışın ve tatlı tüketimi çok tüketin . yemek saatlerini belirli bi saat yapın kendiniz açınızdan en uygun saat olacak şekilde. Pekmez çok faydalıdır kilo almada iştah arttırmada faydalıdır. ve spor yapın arkadaşlar herhangi bir spor salonuna kendinizi yazdırın sıkıntı yapmayın herşey sıkıntıdan gelir şişmanlar sıkıntıdan çok yerler zayıflar sıkıntıdan yemek yemezler sallayın dünyayı bakalım içinde ne varmış bu yuvarlak kürenin elbet sizede bişey çıkar içinden zaman geçiyor giden geri gelmez bugününüzü yaşayın . Teşekkürler Mr. BaRıŞ

 65. Anonim

  Merhaba almina ben 19 yas sevgi kilom 48 yani zayifim siz den yardim bekliyom .

  • Almina

   Sevgi o kadar çok yöntem önerimiz var ki sitemiz içerisinde. Bunlardan farklı bir şey istiyorsan, sana özel bir diyet listesi önermesi için diyetisyene gitmelisin.
   Ayrıca arkadaşlar, Sevgi gibi 48 – 49 kilo olanlar, kendinize zayıf muamelesi yapmayın, ben 32 yaşındayım, 51 kiloyum… Tüm önerdiğim yöntemleri de biliyorum; ama uygulamıyorum. Sağlığınız yerindeyse neyi dert ediyorsunuz?

 66. anonim

  Ben 1.73 ve 60 kiloyum ama kollarim çok ince sizce ne yapmalıyım

  • Almina

   Kollarını geliştirmeye yönelik ağırlık çalışabilir, protein ağırlıklı beslenebilirsiniz.

 67. Beyaz tavşanım

  Merhaba Almina ben 165 boyum , 35 kiloyum.Biliyorum çok garip geliyor ve insana ‘nasıl yaşıyorsun’ dedirtiyor fakat elimde olan bir durum değil.İştahsızım, yemekten ziyade abur cubur (çoğunlukla tatlı) yemeyi seviyorum. Her gün tatlı krizleri yaşıyorum.Ve çevremden ‘çok zayıfsın’ cümlesi duymaktan bıktım usandım.Lütfen bana bir çare :/

  • Almina

   Beslenmeni düzenlemeli, buna uygun spor yapmalısın; ama sen en güzeli bir diyetisyene git, gerçekten zayıf olan sensin, tüm bu yorum yapan arkadaşlar arasında. Allah korusun, bunun bir hastalığa dönüşebileceğini unutmamalısın. Belki bir nedeni vardır. İnsanların lafından bıktığın için değil, sağlığın için git hatta önce Dahiliye, sonra Diyetisyen’e git.

 68. ada

  Yardimmmmm

 69. Şebnem

  Almina abla ben 14 yaşımdayım 167 boyum var 40 kiloyum . Çok zayıfım . İskelet gübiyim ne giysem yakışmıyor. benle tanışan kişi adımdan önce neden bu kadar zayıf olduğumu sorup duruyor kendimi çok kötü hissediyorum . Şimdi liseye başlayacağım ve bir şeyler yapmazsam herkes benle dalga geçicek . Lütfen bana yardım et . Bu 3 ayda kilo 8 -9 kilo almalıyım :(( 🙁

  • Almina

   Kıyamam sana. Tatlım bu kadar sorun etme, şimdiye kadar herkese yazdım bunu, sana da yazayım; ayrıca kilo alabilmeniz için site içerisinde ilginizi çekebilecek diğer konulara da bakın, yorumların hemen üst kısmında bulabilirsin bunları da. Ayrıca, yine de olmuyorsa, bir Dahiliye uzmanına git, diyetisyene git, beslenme düzenine dikkat et. Başarabilirsin eminim. Ama herkesin söylediğini kafana bu kadar takarsan psikolojin bozulur; o zayıflıktan daha kötü… O hataya düşme sakın. Sana zayıf diyenin de kendine göre kusurları vardır emin ol…

 70. bircan

  Alminaa lutfen bana yardim edin 24 yasindayim 1 55 boyum ama 40 kiloyum ne yaptiysam kilo alamadim balik hapi,polen, hafsa ana macunu akliniza gelebilecek herseyi denedim simdi de harnup pekmezi kullaniyorum ama bir turlu kilo alamiyorum istahim acilmiyor 4 ay sonra düğünüm var ve ben cocuk gibi gorunuyorum lütfen acil yardim edin bana..

  • Almina

   Bircan’cığım, Allah mesut etsin öncelikle. Yorumların üstünde, İlginizi Çekebilecek Diğer Konular kısmına bak, bununla ilgili site içerisinde çok bilgi var zaten; ve diğer yorumları da okumanı tavsiye ediyorum.

 71. eternallady

  18 yaşındayım 1.71 boyum var ve 50 kiloyum ne yapmalıyım sizce

 72. basak

  Ya benim boyum 1.77 ve 51 kiloyum 18 yasindayim. cok zayif geliyorum krndi kendime cok kafayi takitorum kucuklugumden beri hep zayifttim eskiden doktor istah surubu falan vermisti hic ise yaramamisti.

 73. demet

  Öncelikle sizin gibi cok üzülüyordum. 38 Kiloydum ve 22 yasındaydım. Ölü gibiydim .. Sonra bir doktor ile tanıstım diyetisyen eminim hepimizin şehrinde onlardan bir tane var :)) bir diyet listesi yaptı ve yanında xxx plus mama yazdı doktorların yazdığı bir mama recetesiz satılmaz. 2 ayda 38’den 55’e cıktım.. 🙂 Lütfen sizde doktorlarınıza basvurun

 74. Anonim

  arkadaslar bn uluslar arasi tir soforuyum … arayinkilo alma konusunda bilgi vereyim

  • Almina

   Pardon, uluslararası tır şoförlerinin kilo almaya yönelik çalışmaları var da biz mi bilmiyoruz?
   Bir bilginiz varsa burdan paylaşabilirsiniz.
   Sanırım yolda canınız sıkılıyor sizin.

 75. Batuhan

  Şu kilo alamayanları anlamıyorum kilo nasıl alamıyorsunuz ? Eğer sigara içiyorsanız ilk başta kafanızdan o sigarayı silin çünkü sigara iştahı kapatır ne kadar çok yemek yesenizde kilo almanızı engeller sigarayı bıraktıktan sonrada sadece sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeğiyle kalmayın sürekli birşeyler atıştırın gece yatmadan önce bol bol makarna tüketin kilo almamanıza engel yok eğer sigarayı kafanızdan silerseniz ve dediğim gibi yaparsanız en geç 3 ay içinde 5-6 kilo rahat alırsınız

 76. ela

  Bende cok zayifim 45 kilo ama yemeyimde iyi ama alamiyorum bence inanmayin bu soylenenlere cnki kilo yemeye bakmaz bunye kaldirmiyosa alamazsin ne yaparsan yp alamazsin ben sikayetci deyilim kilomdan 45 iyi bence 70 80 olacagma 45 ideal mutlu olun takmayin kimsenin laf sozlerini :)))))

 77. Celebi

  Almina ne yesem işe yaramıyor .cevapların sabırsızlıkla bekliyorum teşekkürler arkadaşlar

 78. cafer

  Merhaba . ben 21 yasindayim boyun 185 kilom 58 . afedersiniz hayvan gibi yesem bile kilo alamiyorum . ve sigara iciyorum . sigarayi birak alirsin diyorlar ama . tam deneyemedim hic . ama kilo almak icin her yolu denedim 7-8 ogun bile yedim her oturmaya iki tabak yemek yedim ara ogunlerde ekmek arasi yaptim ama yok degisen bisey olmadi . ve sunu merak ediyorum bu kadar ugrasmama ragmen sirf sigara iciyorum diye kilo almiyor olamam heralde demi ? Diyestisyene gittim dahikiyeye gittim kilo almami engelleyen hic bi rahatsizlik yom dediler . metabolizma hizimda oyle asiri bisey cikmadi . ama yapmadigimds kalmadi kilo alamiyorum . aklimda sadece sigara nin biraktigi soru isareti kaldi ama bi yandanda dusunuyorum bu kadar yememe icmeme ragmen sigara icmem kilo almami engelleyecek derecede oldugunu sanmiyorum . ne dersiniz ?

  • Almina

   Ben derim ki Cafer, Sigara sağlığa zararlı, yaşın daha çok küçük, bırakıp bir de o yolu denesen, hiç bir şey kaybetmez, ama sağlığını kazanırsın. Ayrıca sitemiz içerisinde ilgini çekebilecek farklı yazılar da var, onları da gözden geçirebilirsin.

 79. enes

  arkadaşlar çok zayıfım 16 yaşındayım 40 kilodayım

 80. Gülşah

  Arkadaşlar bende aşırı zayıfım. 18 yaşındayım 1.70 boyum 42 de kilom 3 yıl öncede bu kilodaydım. Çevremdeki insanların her gün bana zayıfsın demesi psikolojimi alt üst etti. Alamıyorum. Herkes bir iki tane giyerken ben 4-5 tane giymek istemiyorum artik. Lütfen biriniz bana yardım etsin nolur nolur nolur…

 81. Gülşah

  Almina hanim lutfen cvp verin cok kotu durumdayim yardim edin kilo alamiyorum herkes bir sey soyluyor etrafimda bana zayif oldugumu hep hatirlatan birileri var. Haklilar da cunku karnim sırtıma yapiştı yapişacak

  • Almina

   Gülşah’çığım, yorumların hemen üstünde, İlginizi Çekebilecek Diğer Konular var… Site içerisinde bununla ilgili o kadar çok bilgi var ki, araştırman gerek, benim burada yazacağım 2 satırla kilo alamazsın. Biraz yukarı çık, ve oku. Sadece yorumlara bakmakla olmaz bu iş.

 82. ahmet

  kilom 45 boyum 163 boyuma göre zayıf görünüyorum birde ergenliğe girdim 🙁

 83. Anonim

  Ya nasil

 84. Ayşe Yağmur Başaran

  elinize sağlık çok güzel ve faydalı bir yazı olmuş

 85. Zeynep

  2004 dogumluyum . 12-13 yasındayım . 1.60 boyındayım kılom 37 . Kılo almak ıstıyorum bı 45 kılo olmak ıstıyorum . Ne yapabılırım ?.

 86. Zayıf kadin

  19yasnda 40kiloyum çok asri derece zayifim jizkende boyleyfim fakt anne olunca daha da çok zayifladm yarfm edin ne yapabilirim herşey yiyorum ama yok emziriyorumda zayıflıktan olucem

 87. Elif

  Bnde14 yaşindayim43 kiloyum zayifladikça insan çirkinlesiyomu anlamadimki

  • Almina

   Sen ergenlik dönemindesin Elifçim, onun için çirkinleşiyorsun, demekki ilerde çok güzel bir kız olacaksın, peşinden çok yakışıklı koşacak 🙂 Boyun kaç senin? Çok da zayıf değilsin sen sanki…

   • Anonim

    Arkadaslar eyer killo almak isterseniz tek care bu ben nekadar denedim olmadi olmadi cok Zahiftim ama sorabj arkadasimi yalanina kitim o killoliydi ve o her sabah 10 kasik yogurt yiyor ve gunde 2 litre su icicek ve sigarayi birakacak ve 1 ay 12 killo aldim a ama cok yemek yiyeceksiniz ve uykusuz kalmayacaksiniz erkenden uyuyacaksiniz

 88. ibrahim

  lütfen yardım edin yaşım 14 kilom 31 boyum 1 50 nereye gitsem herkes çok zayıfsın diyor biri koluma vursun anında acıyor o derece zayıfım lütfen yardım edin

 89. 29kilo

  13yasindayim 29kiloyuuuummmmmmmmm yardum edinnnnnnnnnnnnnnnnnnnn..

 90. Devran

  Yarım litre üzüm pekmezi,yarım litre tahin, karıştırın içine 200 gıram ceviz, 200 gıram fındık, 200 gıram çiğ badem, ezerek ilave edin sabah akşam yemekten sonra birer kaşık alın. Mükemmel bir iştah açıcıdır ve kilo aldırır. Saygılar .

 91. Sereney

  Ben 3 çocuk annesiyim ve 43 kiloyum malesef hiç kilo alamıyorum

 92. Gizli

  Ben 15 yasındayım 36 kiloyum 1.55 boyum hastaneye gittim test yapardım normal deyip gönderdiler ilaç bile vermediler üç yıl önce gibi bir kez daha gitmiştim ilaç verdiler ama ben fazla kullanmadım bebeklik fotografım var ama orda zayıf deilim sonradan böyle zayıf oldum kilo alamıyorum kolay bir yöntem varsa çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası