Folik Asit Ve Folik Asitin Bebeğe Faydaları

Bu yazımızda sizlere, folik asitin faydaları, folik asitin yararları, ve genel olarak; folik asitin bebeğe faydalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, Folik asitin faydaları, folik asitin yararları, ve folik asitin bebeğe faydaları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden sizler için, anne adayının, gebe kalmadan önce, B vitamini ile birlikte alması gereken folik asitin bebeğe faydalarından söz etmeye başlayalım:

Anne adayının, doktor kontrolünde, gebeliği başlamadan önce, B vitamini ile birlikte alması gereken folik asitin faydaları arasında, her şeyin öncesinde, kemik iliğinin sağlıklı görev yapabilmesi etkisinden söz etmek gerekmektedir. Bunun yanında, hücrelerin çoğalması, ve aynı zamanda protein sentezi… gibi etkiler de folik asitin yararları arasında sayılmaktadır. Bu noktada folik asit aslında, bebeğin sağlıklı gelişmesi için önemli bir etkiye sahip bulunmaktadır.

Merkezi sinir sisteminde meydana gelen problemlerin önlenebilmesi, ve yaşanması muhtemel sakatlıkların giderilebilmesi adına tercih edilmesi gereken folik asit kullanımı, anne karnında, bebekte gerçekleşebilecek olan kronik hastalıkların önlenmesinde de işe yaramaktadır. Bununla birlikte, ilerleyen yaşlarda bebeğin büyümesinin sonrasında ortaya çıkabilecek kanser oluşum riski de, annenin, gebeliği öncesinden itibaren kullanacağı folik asit ile önlenebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası