Bit Nasıl Geçer? Bitlerden Kurtulmanın Doğal Yolları Nelerdir?

Okulların açılması ile birlikte artan, bitlerden kurtulmanın doğal yollarına olan merak, aslında okulların açılmasının öncesinde de fazla idi. Bunun nedeni, artık gelişmekte olan çocuklarımızın daha sosyal olması ile alakalı… Günümüz anneleri çocukları ile daha bilinçli bir şekilde ilgileniyor, ve bu sayede kendileri de sosyalleşiyor. Dolayısı ile, bit nasıl geçer, bit nasıl bulaşır sorularının yanıtları, ve bitlerden kurtulmanın doğal yollarına olan merak, her geçen gün biraz daha artıyor. O halde, başta annelerimizi, sonrasında da, bitler dolayısı ile kendilerini kötü hisseden çocuklarımızı, bitler hakkında bilgi sahibi yapmaya hemen başlayalım…

Bit Kimlerde Olur?

Hemen belirtelim ki, bit, temiz, pis herkeste bulunabilir. Sizin saçlarınızı her gün yıkamanız hiç bir şeyi ifade etmez. Bit bulaşması; bit geçmesi mümkün olan bir yere temas edildiği takdirde, zaten kendisine bir yaşama alanı arayan bit, hemen oraya geçer; ve kendini hızlı bir şekilde çoğaltabilme özelliğine sahip olduğunun da belirtilmesi gerekir.

Bit Nasıl Geçer? Bit Nasıl Bulaşır?

Bitlerin bulaşması için, az önce de belirttiğimiz gibi, bitin bulunduğu bir alana temas edilmesi gerekmektedir. Saçında bit olan bir arkadaşınızı öperken, eğer saçlarınız birbirine değiyorsa, bit oradan sizin saçınıza gelebilecektir. Saçınızda bit varken kullandığınız yastığınızı, bitten kurtulmanın doğal yolları ile bitten kurtulduktan sonra da kullanmaya devam ederseniz, aynı bitler yine sizin saçınıza gelecektir; ve siz bu noktada, bitlerden kurtulmanın doğal yollarının işe yaramadığını dahi düşünebilirsiniz. Bitlerin bulaşma yollarından bir diğeri de, bit bulunan bir kişinin saçında kullanılan tarağın, bit bulunmayan bir kişinin saçında kullanılmasıdır. Yani bitler, tarak kullanımı ile de gelebilmektedirler. Kısacası, aynı odada bulunduğunuz birisinden size bit bulaşması, onun saçındaki bitin sizin saçınıza uçması, ya da zıplaması gibi bir durum söz konusu değildir. Mutlaka birebir temas gerekmektedir.

Bit Şampuanı Hakkında Bilgiler, Bitlerden Nasıl Kurtuluruz, Bitlerden Kurtulmanın Doğal Yolları —>

1 2 3
Latest Comments
  1. Anonim

    çmşır sodsıyl kurtulduk

  2. sude nur

    Bitten nasıl kurtulucam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası