Bebeklerde Güneş Çarpması Nasıl Önlenir? Bebeklerde Güneş Çarpması Belirtileri

Bu yazımızda sizlere bebeklerde güneş çarpması ile ilgili bilgilerden söz ederek, bebeklerde güneş çarpması belirtilerini; ve bebeklerde güneş çarpması nasıl önlenir sorusunun yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bebeklerde güneş çarpması ile ilgili bilgi edinmek istiyor, ve bebeklerde güneş çarpması belirtilerini öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden sizler için bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım, ve sonrasında da bebeklerde güneş çarpması nasıl önlenir sorusunun yanıtlarını alalım:


Bebeklerde güneş çarpmasının oluşması için, bir kaç dakika bebeğin sıcak ortamda, ya da güneş altında bırakılması yeterli olabilmektedir. Bu nedenle, sıcak havalarda bebeği, kapısı kapalı araba içerisinde bırakmak, ya da çok sıcak ortamlarda, güneşin altında dolaştırmak oldukça sakıncalıdır. Bu gibi bir durumda bebeğin vücut ısısı yükselmeye, ve su kaybı gerçekleşmeye başlayacaktır. Bunun ardından, vücut kendini soğutamamaya başlar, ve bebeğin ateşi hızlı bir şekilde yükselerek, bebeklerde güneş çarpması kendini gösterir.
Bebeklerde güneş çarpması belirtileri: İlk olarak bebekte durgunluk gözlemlenir, Halsizleşen bebeğin ateşi 39 dereceyi aşar. Kusma, karın ağrısı, ya da bebeğin cildinde görülen kızarıklıklar da bebeklerde güneş çarpması belirtileri arasında yer alan diğer detaylar olarak karşımıza çıkmaktadır. İlerleyen aşamalarda bilinç kaybı dahi yaşanabilmektedir. Acil bir şekilde bu gibi bir durumda bebeğin hastaneye götürülmesi gerekmektedir.
Bebeklerde güneş çarpması nasıl önlenir? Eğer arabayla bebek bir yere gidecekse, ilk olarak arabanın ısısının 23 dereceye düşürülmesi, bunun için klimanın çalıştırılması gerekmektedir. Bebek olabildiğince gölgede tutulmalı, ve bunun yanında, kıyafetlerinin bol, ince, ve açık renk olmasına dikkat edilmelidir. Bebeğe sık sık su önerisinde bulunulmalı, anne yanından suyu hiç eksik etmemelidir, ve su yerine, herhangi bir ikame edici içeceğin koyulamayacağı da unutulmamalıdır. Bebek olabildiğince serin yerlerde tutulmalı, ve gerekirse su ile vücudu silinmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası