Bebekler Güneşe Çıkarılmalı Mı? Bebekler Güneşten Nasıl Korunur?

Bu yazımızda sizlere, bebekler güneşe çıkarılmalı mı; ve bebekler güneşten nasıl korunur şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi, ve bebekler için güneş kremi önerisinde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bebekler güneşe çıkarılmalı mı, ya da bebekler güneşten nasıl korunur diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden sizlere, bebekler için güneş kremi önerisinde bulunalım, ve sahip olmanız gereken bilgileri aktarmaya başlayalım:


Bebekler güneşe çıkarılmalı mı sorusunun yanıtını verirken, güneşin bebekler için, üç yaşına kadar riskli olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, bebekler için güneş kremi kullanımı önemli bir yere sahiptir. Bebekler güneşe çıkarılmalı mı sorusuna yanıt verirken, bebeklerde güneş yanığının, ilk üç yaşa kadar, bebekte cilt kanserine eğilim oluşturduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, bebekler güneşten nasıl korunur sorusunun yanıtları çok önemlidir. Şapkalar; ve giysiler ile, bebeklerin güneşten korunmalarının önemi büyüktür. Kapatılamayan yerlerin ise, bebekler için güneş kremi özelliği taşıyan, fiziksel bariyerler ile korunması gerekmektedir.
Bebeğiniz altı aylıktan küçük ise, bebekler için güneş kreminin içeriğinde olabildiğince kimyasal madde bulunmaması önemlidir. Çünkü bebeğin hassas derisi kimyasal maddeleri çekmekte, ve metabolizması da hızlı çalışmadığından dolayı aldığı kimyasalları dışarı gerektiği kadar atamamaktadır. Bu nedenle, bebeklerin, özellikle ilk altı ay, kimyasal maddelerden olabildiğince uzak tutulmaları gerekmektedir. Bu nedenle, bebekler için güneş kreminin, istenildiği şekilde olmaması halinde altı aydan sonra kullanılması önerilmektedir. Üç yaşından itibaren ise kimyasal filtre içerikli bebekler için güneş koruyucunun kullanılması önerilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası