Bebek Emzirirken Nelere Dikkat Edilmeli? Bebek Emzirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere, bebek emzirirken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bebek emzirirken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili detaylı bilgileri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bebek emzirirken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtlarını merak ediyorsanız, işte bebek emzirirken dikkat edilmesi gerekenler:

Bebek emzirirken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada, annenin, bebeğini emzirmeden önce mutlaka ellerini yıkaması gerektiğinden söz etmemiz gerekmektedir. Bebek emzirirken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğerinin de, sırtın bir yere yaslanması gerekliliği olduğunu belirtmeliyiz. Anne mutlaka rahat oturur pozisyonda olmalıdır.
Emziren annelerin, göğüs uçlarını günde en az bir sefer ılık su ile silmeleri önerilmektedir. Bununla birlikte, bebek emzirirken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları arasında, bebeğin ağzının içinde, annenin göğüs ucu; ve çevresindeki kahverengi kısmın tamamının olmasının gerekliliğini belirtmeyi unutmamalıyız. Bebek karnını doyururken aynı zamanda hava da alacak olursa, sonrasında gaz sancısı ile başa çıkması gerekmektedir. Bu nedenle, emzirme sırasında, bebeğin ağızdan hava alması önlenmeli, ancak burun deliklerinin açık olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir.
Bebek emzirirken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan bir diğer unsur ise, emzirme işlemi sonrasında bebeğin gazının çıkartılmasının gerekliliğidir. Bebek istediğinde onu emzirmeyi; gerekli gereksiz zamanlarda emzirmemeyi unutmamalısınız. Bir bebek ortalama iki saatte bir acıkmaktadır…

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.