Bebeğime Oyuncak Almak İstiyorum Hangi Oyuncakları Almalıyım?

Bu yazımız, bebeğime oyuncak almak istiyorum diyenleri ilgilendiriyor. Bebeğime nasıl oyuncak almalıyım, ve bebeğime hangi oyuncakları almalıyım diyenler yazımız içerisinde, ilk altı ay içerisinde bebeğe alınabilecek olan oyuncaklarla ilgili bilgilerin detaylarını bulabilirler. Eğer siz de bebeğime oyuncak almak istiyorum diyor, ve bebeğime nasıl oyuncak almalıyım, ya da bebeğime hangi oyuncakları almalıyım diyenler arasında yer alıyorsanız, zaman kaybetmeden bebeğiniz için alabileceğiniz oyuncaklar hakkındaki bilgileri size aktarmaya başlayalım…

Bebeğiniz, doğumundan sonraki ilk iki aylık aşamada, görmeye değil de işitmeye hitap eden oyuncaklar ile mutlu olacaktır. Bu oyuncakların, yumuşak olması; ve bebeğe zarar vermeyecek türden nesnelerden yapılmış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte, ses seviyesi yüksek olmayan oyuncakları almanız gerektiğini de unutmamalısınız; aksi halde bebeğiniz bu oyuncaklarla oynadığında kalıcı işitme problemleri ile karşı karşıya kalabilecektir. Sıkıldığı zaman ses çıkartan oyuncaklar; ya da beşiğinin üzerine asıldığında müzik çalan oyuncaklar, bu dönemdeki bebekler için ideal olmakla birlikte, oyuncakların küçük parçaları bulunmamasına da dikkat etmelisiniz; aksi halde bu parçalar bebeğinizin burnu, ya da boğazına kaçabilecektir.
Bebeğime nasıl oyuncak almalıyım diyenler, ikinci ayından sonra bebeklerinin görme yetisinin de geliştiğini bilmelidirler. Ayrıca bu bebeklerin merak duyguları da gelişmiş olacaktır. Alacağınız oyuncaklara dokunacak, hatta tadına bakmak, ya da dişlerini kaşımak için ağızlarına alacaklardır. Bu nedenle, zehirli maddelerden yapılmış oyuncakların alınmaması gerekmektedir. Ayrıca, rengi parlak, ve zıt, büyük oyuncakların da bebeğinizin ilgisini çekeceğini unutmamanız gerekmektedir. Onun eline alabileceği kadar büyük, ancak, burun, ya da boğazına kaçmayacak kadar küçük oyuncakları tercih etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Boynuna dolanmayacak kordon; ve ipleri bulunmayan, yuvarlak oyuncakları tercih ederseniz, bebeğiniz, doğumundan sonraki ilk altı ay içerisinde onlarla keyifli vakitler geçirebilecektir. Bu tür oyuncakların, bebeğinizin zeka gelişiminde de etkili olacağını unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası