Bebeğime Hangi Mamayı Yedirmeliyim? Bebek Maması Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Hangi anne istemez ki bebeğine anne sütü ile yetmeyi? Ancak şunu da unutmamak gerek ki, şartlar bize, her zaman istediğimizi vermeyebilir. Bebeğimize, anne sütü ile yetemediğimiz zamanlarda bebek maması yedirmek durumunda kalırız. Ancak, içinde bulunduğumuz dönem o kadar tehlikeli ki, bebeğime hangi mamayı yedirmeliyim, ve bebeğime hangi mamayı vermeliyim konularında tereddüt yaşanıyor, çünkü bebek mamasında dahi bir takım tehlikelerden söz edebilmek mümkün. Bu yazımızda sizlere, bebeğime hangi mamayı vermeliyim, ve bebeğime hangi mamayı yedirmeliyim sorularının yanıtları için, bebek mamasında dikkat etmeniz gereken ayrıntılardan söz edeceğiz…


Bebeğime hangi mamayı yedirmeliyim sorunuzun yanıtlarına bakarken, bebek mamasının içeriğindeki yağ, ve protein miktarının, anne sütünün içeriğine yakın olmasının gerekliliğinden söz etmemiz gerekmektedir. Bebek mamasında nişastanın da bulunmaması gerekmektedir. Bebeğime hangi mamayı vermeliyim diyenler, bebek mamasının kontamine olmamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir, yani bebek mamasına dışarıdan herhangi bir müdahale olmamalı, ve bebek maması saflığını kaybetmemiş olmalıdır.
Bebek maması, genellikle, hangi markada olursa olsun, anne sütüne yakın içeriği bebeklerimize temin edebilmektedir, ancak, bebeğime hangi mamayı yedirmeliyim sorusunun yanıtlarına bakarken, en çok bebek mamasının içeriğini bilmek gerekmektedir. Örneğin nişasya, bebeğe kesinlikle verilmemelidir, dolayısı ile bebek mamasının içeriğinde de nişasta bulunmamalıdır. Bebek maması saflığını kaybetmemiş olmalıdır.
Bebeğiniz 1 ya da 1.5 yaşına gelene kadar, ona kesinlikle kutu süt, ya da sokak sütü içirmemelisiniz. İnek sütünün, bebekte, bağırsak kanamalarına, demir eksikliği, ve kansızlığa neden olabileceğini unutmamalısınız. Bazı bebek mamaları ise, bebek maması olduğunun söylenmesine karşın, bebeğin, vitamin, mineral, ve protein gereksinimini karşılayamamaktadırlar, çünkü içeriklerinde pirinç unu, ve nişasta bulundururlar. Bebek mamasının içeriğinde şeker de olmamalıdır, içeriğinde şeker bulunan bebek maması, bebeğinizi şekere bağımlı hale getireceğinden, anne sütünden vazgeçmesine dahi neden olabilmektedir.
Bebeğime hangi mamayı vermeliyim; ve bebeğime hangi mamayı yedirmeliyim diyenler, bebek maması olarak, içeriğinde nişasta, ve pirinç unu bulunan mamaları, ya da inek sütünü de tercih etseniz bebeğiniz doyar; ancak, bebek maması eğer belirttiğimiz içeriklere sahipse, bebek gelişiminde önemli gerilikler yaşanmaktadır, bu nedenle, bebek maması seçiminde dikkatli olmanız gerekmektedir.
Bebeğime hangi mamayı yedirmeliyim sorusunun yanıtları arasında yer alan, bebek maması markalarının internet sitelerine girebilirsiniz. Yapılan inceleme ve kontroller, bu sitelerde yayınlanmaktadır, bebek maması içeriğini buralardan da inceleyerek, bebeğime hangi mamayı vermeliyim sorusuna doğru yanıtı bulabilirsiniz.
Bebeğime hangi mamayı yedirmeliyim diyenler, bebek mamasının ambalajına da dikkat etmelidirler. Bebek mamasının ambalajı yıpranmış, patlamış, ya da hasar görmüş olmamalıdır. Bebeğime hangi mamayı vermeliyim diyenler, bebek mamasının son kullanma tarihine de bakmalıdırlar. Bunun yanında, bebek mamasının üzerinde yazan saklama koşullarını, bebek mamasını almadan önce okuyun; ve alışveriş yaptığınız yerde bu kurallara uyulup uyulmadığına bakın. Bebek maması alırken tercihiniz daha çok, ambalajın cam, ya da kilitli olduğu bebek mamasından yana kullanılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası