Bebeğimde İsilik Var Dememek İçin Almanız Gereken Önlemler

Bebeğimde isilik var, ve bebeğimde isilik oldu şeklindeki şikayetler, annelerin yaz aylarındaki en önemli problemleri arasında yer almaktadır. Bebeğim isilik oldu ne yapmalıyım şeklindeki sorular ise, en sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bebeğimde isilik var, ya da bebeğimde isilik oldu dememek için yapılması gerekenler nelerdir peki? İsterseniz bu konudaki bilgilerimizi hemen gözden geçirmeye başlayalım:

Her şeyin öncesinde, bebeğim isilik oldu ne yapmalıyım diyen kişilerin, bebeklerini, içerisinde hassas tenlerinin hava alacağı şekilde giydirmeleri gerekmektedir. Bunun yanında, bebeğin sık sık yıkanması gerektiğini de belirtmeliyiz. Yaz aylarında serin tutulması gereken bebeğin giysilerinin çok kalın olmaması gerektiğini de belirtmeliyiz.
Bebeğimde isilik var, ya da bebeğimde isilik oldu dememek için yapmanız gereken bir diğer şey de, bebeğin altının sık sık değiştirilmesinin gerekliliğidir. Bununla birlikte, dar giysiler giydirmekten, ve hassas cildine çok sık nemlendirici uygulamaktan da uzak durmanız gerekmektedir. Bebek terlediğinde üzerinin hemen değiştirilmesi gerekmektedir. Bunun yanında, bebeğe giydirilen giysilerin bellerinde, ya da diğer yerlerindeki lastiklerin, bebeğin cildini sıkmamasının gerekliliğine de dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
Ortamın, havasız; ve sıcak olmamasının gerekliliğine de dikkat etmeniz gerekirken, kış aylarında da isilik olabileceğini unutmamalı, ve aşırı sıcak ortamlara bebeğinizi maruz bırakmamalısınız. Bebeğin bulunması gereken ortam ısısının 23 – 24 derece olması gerektiğini unutmamalı, yaz – kış bu dengeyi korumaya çalışmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası